29.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

אדום עולה זה הפועל

הפועל חיפה היא ההפתעה הנעימה של ליגת העל. האדומים שחורים מציגים יכולת טובה, מגלים מחויבות, מראים שיש דרך, שיש שיטה, סגנון והתוצאות בהתאם. כל אלה מצביעים על קבוצה שבוטחת בעצמה, חבורה שמחה ותוססת

מאת: אלי לונטל , 27 בספטמבר 2017

אלי לונטל צילום: ארכיון "כוכב"

הפועל חיפה נכנסה היטב לליגה לאחר שנים רבות בשיממון. לצד הנצחונות הנאים, זה לא כל כך פשוט לעבור משוכות כמו בית”ר ירושלים והפועל באר שבע, במיוחד לאחר שהקבוצה בפיגור, ולסיים בתוצאת תיקו. זה מראה שלחניכיו של המאמן ניר קלינגר יש אופי, הם מראים עקביות, שבעקבותיה הם ממוקמים בצמרת הטבלה.
אוהדי הפועל חיפה יכולים להיות רגועים השנה, יש קבוצה נהדרת שכייף לראות אותה על כר הדשא, כשהיא לא מתבטלת ומבצעת את ההוראות של המאמן על הצד הטוב ביותר. מבחינתי, שהמשחק לא ייגמר, יש טעם לעוד.

מגיע לו שאפו. ניר קלינגר צילום: ראובן כהן

מה שאותי משמח במיוחד, זה שהגיעו למעלה מ-5000 אוהדים אדומים לעודד את הקבוצה, וצריך לומר את האמת: להפועל חיפה יש הרבה אוהדים שנעדרו במשך שנים רבות ממגרשי הכדורגל, ולו בגלל העובדה שהקבוצה לא נראתה טוב. אבל השנה, כבר במחזור הרביעי אנחנו עדים לכמות צופים נכבדה, שיכולה לגדול בהתאם ליכולת שיציגו השחקנים. ולכן, אני מציע להם ללחוץ על הדוושה ולשמור על המומנטום.
לגבי המשחק עצמו: הפועל חיפה פתחה את המשחק בצורה שלומיאלית. מרכז ההגנה היה חדיר ומסירת עומק של מאור מליקסון התמסמסה בין שני בלמי הקבוצה, גבריאל תמאש וניסו קפילוטו, שלא היו מוכנים לזה, מה שהקל על החלוץ פקהרט להשתלט בחופשיות על הכדור ומטווח קרוב לבעוט פנימה, ולהעלות את הבאר שבעים ל-0:1 קליל, כבר בדקה הרביעית.

מנהיג בהגנה. גבריאל תמאש צילום: ראובן כהן

ייאמר לזכות האדומים שחורים שזה לא ממש השפיע עליהם. חניכיו של קלינגר הרימו ראש וחזרו למשחק, תוך כדי הנעת כדור שקטה, אך זה לא הביא אותם לכלל מצבי כיבוש. שלישיית ההתקפה שכוללת את חנן ממן, עדן בן בסט ואלון תורג’מן, ניסתה לייצר מהלכים, אך הם נתקלו בהגנת האלופה שהקשתה עליהם מאוד.
ואז הגיעה המחצית השניה, בה הציגו המקומיים מהלכי כדורגל נאים מאוד, עד שנכבש שער השוויון, מכדור עונשין נהדר מ-28 מטר, אותו בעט ממן היישר אל בין חיבורי הקורות של השוער גיא חיימוב, שנותר חסר אונים.

הקהל האבוד חוזר צילום: ראובן כהן

אי אפשר להתעלם מהשיפור שהציגו ממן ובן בסט במחצית השניה. הם שלטו בקצב המשחק, רצו, נלחמו ויצאו להתקפות מעבר נפלאות, סיכנו את השער והתוצאה יכלה היתה להיות גבוהה יותר. זה סחף את חבריהם לקבוצה, רוסלן ברסקי, רסמוס סויסטאד וראדו גינסארי, שלא הפסיקו לרוץ על המגרש.
אפשר היה להבחין כי קלינגר שולט בכל מערכי הקבוצה. היציאה קדימה וצמצום הפערים במרכז המגרש ובשליש השלישי, יצר מרחקים של 30 מטרים מהחלק האחורי לקדמי, כך גם כשהקבוצה התגוננה. על סגנון משחק כזה מתאמנים כל השבוע, מתרגלים. זה לא מובן מאליו ולכן מגיעות כל המחמאות לקלינגר, שמעמיד מצוין את הקבוצה על המגרש.
רואים שהקבוצה מאורגנת ומסודרת, יודעת להתמודד גם מול צפיפות וגם כשיש לה שטחים פתוחים. הפועל חיפה עושה את הדברים נכון, את זה הם חייבים לשמר גם למשחקים הבאים.
שאפו ענק לקלינגר כבר אמרתי? כל הקרדיט מגיע לו על כך שהוא מכין את הקבוצה למשחק על פי השקפת עולמו, ולא על פי שיטת המשחק של הקבוצה היריבה. הוא יודע מה חניכיו מסוגלים לעשות בכל משחק, ומשנה את ההרכב מינורית, כפי שעשה כשהוריד לספסל את מקסים פלקושצ’נקו והרכיב במקומו את גינסארי.
הפועל חיפה יכולה להרגיש מקופחת מהתוצאה, היא היתה שווה שער נוסף, שיכול היה להציב אותה בתום משחקי המחזור במקום הראשון. אבל לא צריך להיסחף וטוב יעשו במועדון האדום אם יידעו לשמר את הסגל, ולקחת נקודות גם במשחק הבא.
ובמחשבה אחת קדימה, לחלון העברות בינואר: להפועל חיפה חסרה איכות בספסל. השחקנים שמאיישים נכון לעכשיו את הספסל הם נחמדים ולא יותר מכך, למעט מקסים, ממנו אני מחזיק מאוד ומחשיב אותו כשחקן הרכב לכל דבר ועניין.

קבוצה שמחה. השחקנים הודו לקהל צילום: ראובן כהן

ציונים זה הכל:

ארנסטס שטקוס 7 אחראי לנקודה
דור מלול 7 העלים את נאוקמה
ניסו קפילוטו 5 אשם בשער שספגו
גבריאל תמאש 6 מנהיג בהגנה
שמואל שיימן 6 בטוח ויציב באגף
רסמוס סויסטאד 6 מחזיר את האמצע
רוסלן ברסקי 6 רץ על כל המגרש
ראדו גינסארי 5 לא מספיק משפיע
חנן ממן 6 הגיע בגדול לחצי השני
עדן בן בסט 6 עובד ללא ליאות
אלון תורג’מן 6 מטריד סדרתי ומסוכן
—– על ספסל המחליפים —–
מקסים פלקושצ’נקו 6 חייב לפתוח בהרכב
—————————-
מאמן: ניר קלינגר 7 העמיד קבוצה בריאה

שער נהדר. חנן ממן צילום: ראובן כהן

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>