25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

אדומים מאושר

הפועל חיפה הציגה את משחקה הטוב ביותר העונה. איזה כייף לעשות זאת במשחק דרבי מול היריבה העירונית, בסוג של מאבק על היוקרה. מי שמגיע לו מירב המחמאות הוא המאמן דני גולן, שהצליח לצאת מהקופסא, בכדי לרענן את האדומים בדרך למשחק הירואי, שבוודאי ייכנס לספרי ההיסטוריה של המועדון. אז מה ניצח לאדומים את המשחק, מי השחקן המצטיין מי הפתיע לטובה. כנסו

מאת: אלי לונטל , 15 בפברואר 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

מה אפשר לומר על דרבי שמסתיים בתוצאה 0:3 להפועל חיפה, הרי אף אחד במגרש או מחוצה לו לא האמין שזה מה שיהיה. האמת, שאני חשבתי לתומי, שהמשחק יהיה שקול ואף הימרתי שהמשחק יסתיים בתוצאת תיקו 1:1, אבל גם אני הופתעתי כמו כולם.

צילום: ראובן כהן

צריך לומר את האמת: מגיעות מחמאות רבות למאמן דני גולן, שהכין את חניכיו בצורה יוצאת דופן. לא פעם כתבתי שהוא חייב לצאת מהקופסא בכדי לרענן, להביא משהו חדש, מה שלא עשה עד לדרבי. סוף סוף כולם ראו שכשזה קורה בפועל, התוצאות גם בהתאם, ולמה אני מתכוון: גולן עלה עם הרכב שכלל שלושה קשרים דפנסיביים, שנטרלו לגמרי את משחק ההתקפה של הירוקים. דור פרץ (הטוב בשדה), לירן סרדל וחיים מגרלשווילי (החליף את סזאר) ידעו גם לצאת להתקפה, דבר שתרם רבות לאדומים, במיוחד כשסרדל בישל את השער הראשון למהראן לאלה, מגרלשווילי בעט מחוץ לרחבה לקורה של לויטה ומשם היישר לרגלי לאלא שרשם צמד, ופרץ שבישל את השער השלישי לשלומי ארביטמן, בדרך לניצחון ההירואי.

מהראן לאלא מודה ללירן סרדל על הבישול צילום: ראובן כהן

המצ’אפ הזה במרכז המגרש הוא זה שחיסל לירוקים את הפנטזיה לנצח במאבק על היוקרה העירונית, הפסד מבזה לכל הדעות שנכנס לספרי ההיסטוריה של המועדון, ולא בפן החיובי.
בשבוע שעבר כתבתי כי אם האדומים רוצים לחזור למסלול הניצחונות חייבים להשתנות מספר דברים בקבוצה: משחק הקו ורחבת ה-5 של השוער פיט פלטהוייזן, החזרה לכושר טוב של חנן ממן, והאגרסיביות בכל חלקי המגרש. לשמחתי הפועל חיפה עשתה זאת בגדול. השוער במספר עצירות נהדרות והקשר שנתן הופעה מצוינת. לגבי האגרסיביות, טוב שהאדומים היו נחושים לאורך כל דקות המשחק, כי בצד הטכני הירוקים עולים עליהם. זה הוביל את האדומים לשחק כדבוקה אחת, שהקשתה על חניכיו של המאמן רנה מולנסטיין (שפוטר) לחדור את הצפיפות, למרות שהם שלטו ב-75% מהזמן.

שחקני הפועל חיפה חוגגים את הניצחון צילום: ראובן כהן

מגיע שאפו גדול לגולן, הוא הרוויח את זה ביושר. משחק ההגנה השתפר ללא הכר והקבוצה ממעטת לספוג במשחקים האחרונים, במיוחד לאחר שהיתה סוג של בשר תותחים ובכל משחק ספגה לפחות שער אחד. גולן ידע גם להרוויח את הנתונים של דור פרץ, אותו הוא מתפקד כקשר אחורי, אך השחקן האינטלגנטי יודע גם לרדת לאחור כשצריך, בכדי לעבות את הרביעייה האחורית, וזה לוקסוס גדול לקבוצה.
אהבתי את היציאות המתונות של המגינים, שמואל שיימן (משמאל) ודור מלול (מימין) שעשו זאת בתזמון נכון, בידיעה שתמיד אחד הקשרים יסגור את האגף במידה של איבוד הכדור לירוקים. כמו כן, את המחויבות של לאלא ועדן בן בסט, שלא הפסיקו לרוץ והטרידו את בלמי מכבי, על מנת לעכב את היציאה המסודרת קדימה.

חזר לעצמו. חנן ממן צילום: ראובן כהן

ובחזרה לדני גולן: השימוש במגרלשווילי כקשר במרכז המגרש ראוי לכל מחמאה. לזה אני מתכוון כשאני אומר לצאת מהקופסא, ואין ספק שחילוף זה הביא לכך שהאדומים “הרגו” את המשחק. יכולתו של מגרלשווילי להצטרף מקו שני ולאיים על השער היא אלמנט חשוב עבור הקבוצה, וטוב יעשה גולן אם ימשיך בקו זה. לדעתי, הפועל חיפה לא יכולה להיכנס לפלייאוף העליון, למרות שיש עדיין סיכוי תיאורטי. אבל הקבוצה חייבת לשמור על המומנטום החיובי בו היא נמצאת ולא להסתנוור מהתוצאה ברבי. אמנם צפויים לה עוד מאבקים בפלייאוף התחתון, אבל לי ברור שיש לאדומים את כל היכולות להמשיך ולהציג כדורגל טוב, עם מקסימום הבקעות ומינימום ספיגות.

ציונים זה הכל:

פיט פלטוייזן 7 שתי הצלות נפלאות
דור מלול 6 חזר ליכולתו הטובה
ניסו קפילוטו 6 שלט במרחב האווירי
ברונו פניירו 6 שחקן של מאמן
שמואל שיימן 6 משחק בטוח ויציב
ג’וליו סזאר 5 השתתף בלחימה
לירן סרדל 7 שחקן בית אמיתי
דור פרץ 8 משחק ענק + בישול
חנן ממן 7 מצוין, מנהיג אמיתי
עדן בן בסט 6 טוב עד שהתעייף
מהראן לאלא 7 שני מצבים שני שערים
————מחליפים————
חיים מגרלשווילי 7 הכניס תנופה לקישור
אדילסון באייה 6 נכנס מהר לעניינים
——————————
מאמן: דני גולן 7 הימר נכון ולקח את הקופה

האוהדים ברגע היסטורי צילום: ראובן כהן

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>