25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

אור בקצה המנהרה

מכבי חיפה חזרה מבאר שבע מוכה וחבולה, ולא רק בגלל התוצאה. האובדן של מאור בוזגלו בשורות הירוקים העונה, עולה על אובדן הנקודות בהפסד 2:0 לאלופה. אבל, אפשר לצאת מהמשחק הזה מעודדים, כי רואים שהקבוצה מתורגלת לסגנון חדש. במבט למשחק הבית הקרוב מול הפועל עכו, צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהמשיך בקו זה. הניצחון הראשון בעידן מו אלאך קרוב מתמיד

מאת: איציק אהרונוביץ , 27 בדצמבר 2017

צילום: ארכיון כוכב

מכבי חיפה הציגה יכולת מעודדת במשחק החוץ באצטדיון טרנר, מול הפועל באר שבע. נכון, הירוקים הפסידו 2:0 ושוב הוכיחו כי הם אינם מצליחים לנצח בחוץ, אבל צריך לומר את האמת: לראשונה מאז עידן גיא לוזון, ראיתי קבוצה רעבה, נחושה, רצה ולוחצת גבוה במקומות הנכונים.

מאור בוזגלו צילום: יוסף הירש

רק כך מכבי חיפה תוכל לחזור לנצח, ואת זה אני זוקף לזכותו של המנהל המקצועי, מו אלאך, שהחל להטביע את חותמו בקבוצה. אמנם צמד המאמנים, רוב מאס ואיתי מרדכי, אחראים על התרגולים וניהול המשחק, אך לי אין ספק שלמנהל הטכני יש אמירה ברורה וחד משמעית בנוגע לסגנון המשחק של הקבוצה.
אי אפשר שלא להתייחס תחילה לפציעה של מאור בוזגלו. כבר כתבתי ואמרתי בעבר שלפי דעתי כל שחקן הוא הרופא הכי טוב של עצמו, יחד עם זאת גם אמרתי שלדעתי זו טעות לתת לבוזגלו לשחק 90 דקות בכל משחק. תחילה הוא שולב בהדרגה, אך מהר מאוד קיבל את חולצת ההרכב והתוצאה הרעה לא אחרה לבוא, אם ניקח בחשבון שמספר 11 בירוק שיחק רק חמישה משחקים.

עומרי גלזר צילום: יוסף הירש

אפשר לקחת דוגמא מקבוצות אחרות כיצד מחזירים שחקנים לכושר אחרי פציעות קשות. קחו לדוגמא את אלי דסה, המגן הימני של מכבי תל אביב, שחזר לאחרונה להרכב של הצהובים. אבל, זה נעשה בשכל, בהדרגתיות, בשיקול דעת. רק לאחר שהיו בטוחים במאת האחוזים שדסה כשיר לשחק, הוא קיבל חזרה את חולצת ההרכב והחל להציג את יכולתו מהעבר הלא רחוק.
מכאן לא נותר לי אלא לשלוח איחולי החלמה מאירים למאור, בתקווה שנראה אותו כמה שיותר מהר חוזר למגרשים, אולי בפתיחת העונה הבאה.

רוב מאס ואיתי מרדכי צילום: יוסף הירש

ובחזרה לכר הדשא: ב-25 הדקות הראשונות האלופה השתלטה על המשחק. ברק בכר עלה עם הרכב של שלושה בלמים, כאשר שני המגינים תוקפים ללא הרף מהאגפים. לירוקים לא היה מענה, במיוחד ליונתן לוי באגף שמאל, שלא קיבל את העזרה הרצויה מניקיטה רוקאביצה. גם לארנסט מאבוקה היה משחק לא טוב בלשון המעטה והוא התקשה באגף ימין מול טוני וואקמה.
מי שממשיכים להציג יכולת חלשה הם צמד הבלמים, הקפטן רמי גרשון ואליסון דוס סנטוס, שבעקבו העלה את המארחים ליתרון ראשון של 0:1, משער לא מחויב המציאות.

מוחמד אעווד צילום: יוסף הירש

החוליה החלשה מאחור נמצאת על קו השער. לצד הצלות של עומרי גלזר, דומה כי הוא חסר ביטחון וזה משליך על כלל שחקני ההגנה. זה התחיל בחוסר ריכוז כאשר אסף לידיו כדור בתוך רחבת ה-16 לאחר שנמסר אליו מרגלי גרשון. במקום לבעוט בכדור, גלזר עשה טעות איומה ורק בנס כדור העונשין לא חדר לשער.
לתפיסתי, טוב יעשו במועדון אם יספסלו את השוער הצעיר ויתנו הזדמנות לשוער השני אוהד לויטה, שכבר הוכיח בעבר כי כאשר קיבל את אפודת השוער הראשון הוא לא אכזב.
לא מעט ‘חתכתי’ את הקשר גל אלברמן, אבל שמגיע פרגון אז מגיע. זה היה משחקו הטוב ביותר בירוק לבן. סוף סוף קיבלנו את מה שציפינו ממנו, לאורך כל דקות המשחק. עכשיו רק צריך לקוות שהוא ימשיך ביכולת זו ויהיה פקטור במרכז השדה.
מי שבלט מעל כולם הוא הקשר סנטיהו סלליך, שעשה ככל העולה על רוחו במגרש. האנרגיות אותם הוא הביא למשחק הקבוצתי, הכדרור לעומק והעבודה הרבה שהשקיע במשחק ראויה להערכה.
בחלק הקדמי אפשר לציין לטובה את החלוץ הצעיר מוחמד עאווד, שמגלה ניצוצות של חלוץ שיכול להצליח כאשר הקבוצה תתחבר יותר לסגנון החדש. הוא מאיים על השער, משחק טוב עם הגב ויש לו רגל שמאל טובה.
ובמבט למשחק הבית הקרוב מול הפועל עכו, צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהמשיך בקו זה. הניצחון הראשון בעידן מו אלאך קרוב מתמיד.

 

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 4 שירד לספסל ומהר
ארנסט מאבוקה 4 משחק גרוע
אליסון דוס סנטוס 4 זה לא זה
רמי גרשון 4 ראה ערך דוס סנטוס
יונתן לוי 5 נהנה מחמת הספק
גל אלברמן 6.5 מהטובים במגרש
רועי קהת 4 יוחזר קוסטדינוב
סנטיהו סלליך 7 המצטיין בירוק
מאור בוזגלו – נפצע
ניקיטה רוקאביצה 3 לאן נעלמת?
מומד אעווד 6 ניצוצות של חלוץ
———–על ספסל המחליפים———
אופיר מזרחי 4 רחוק מלהרשים
עומר דמארי 5 צריך לפתוח בהרכב
———————————
מאמן: רוב מאס 6 הקבוצה מתורגלת

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>