24.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

אין כמו בבית

עירוני נשר חזרה לשחק באצטדיון העירוני שהאיר לה פנים. חניכיו של המאמן אלדד שביט הצליחו סוף סוף לזכות בניצחון ליגה, מה שלא עשו 5 מחזורים ברציפות. כובש שער הניצחון, נאור עבודי: “התחושה הכי טובה בעולם”. המאמן אלדד שביט: ”צריך להתרגל לרעיון”. דיויד גומז חתם בקבוצה

מאת: זליג אהרונוביץ , 8 בנובמבר 2016

עירוני נשר חזרה לארח ביום שני באצטדיון העירוני בנשר, לאחר שקיבלה את כל האישורים הנדרשים, בכדי לארח משחקים ביתיים בליגה הלאומית. כ-1100 צופים הגיעו לחזות בהתמודדות, מהם כ-150 ירושלמים שהגיעו לתמוך בקבוצה האורחת. השופט אורן סימניאן הוציא לדרך את המשחק המסקרן, בו שלף כרטיס אדום לאורחים ועוד חמישה כרטיסים צהובים. שלושה לנשר (באירקטרביץ’, ברק ובומשטיין) ושנים לקטמון (ינון ושקל), כמו כן כרטיס אדום לשי חדד האורח.

עירוני נשר מול קטמון ירושלים צילום: ארכיון "כוכב"

ביתי הוא מבצרי: כנראה שזה מה שהקבוצה הביתית היתה זקוקה לו, חזרה לאצטדיון העירוני המטופח, שהושקעו בו סכומים גדולים בכדי להתאימו לליגה הלאומית, כמו גם בכדי לחזור למסלול הניצחונות. אמנם חניכיו של המאמן אלדד שביט ירדו מרוצים מאוד לאחר שניצחו 0:1 את קטמון ירושלים, אבל למאמן אלדד שביט יש עוד הרבה עבודה. הקבוצה שצברה העונה נקודות ליגה יקרות בעיקר בזכות תוצאות תיקו (6) הצליחה לגבור במשחק חלש על הירושלמים, שכבר במחצית הראשונה נותרו בעשרה שחקנים, לאחר ששי חדד הורחק בדקה ה-18 בעקבות כניסה ברוטאלית בערן רוזנבאום.
חצי מגרש להשכרה: נשר החלה אט אט להשתלט על מרכז השדה, לאור היתרון המספרי, בעקבות ההרחקה, אך לא הצליחה לתרגם זאת למצבי כיבוש שער יתרון, למרות שהגיעה במחצית זו למספר הזדמנויות קורצות, במיוחד של רן רול, שהגיע באחד על אחד מול השוער, לאחר שניצל טעות קשה בהגנת הירושלמים, אך הוא בעט את הכדור לגופו של השוער האורח והכדור הורחק.
במחצית השניה, שביט היה חייב להיות יותר יצירתי ולוותר על אחד מהבלמים, שלא היתה להם עבודה כלל. הם צפו במתרחש מאחור ובקושי נגעו בכדור. כמו כן, הם לא יצאו קדימה בכדי לצמצם את שטח המגרש. למעשה, המאמן פרדי דוד נתן לנשר את המגרש, וחצי ממנו היה להשכרה. טוב היה עושה שביט אם היה מצרף שחן קדמי נוסף כבר בתחילת המחצית, בכדי לנצל את היתרון המספרי ולאיים על השער מחוץ לרחבה, במיוחד לאחר שהירושלמים הסתגרו רוב דקות המשחק במרכז הרחבה. אפשרות נוספת היתה לו אם היה מתפקד את כיאל (מימין) ושעבן (משמאל) על הקווים, כשחקני כנף לכל דבר במטרה לרווח את המשחק ולהוציא החוצה את הירושלמים מהאזור הנוח להם.

נאור עבודי. מבקיע שער הניצחון צילום: ראובן כהן - ארכיון "כוכב"

השחקן המצטיין: מי שבלט מעל כולם היה המגן הימני של עירוני נשר, לוהב כיאל, שתקף מצוין באגף הימני ומסר כדורי רוחב לחבריו, שלא ידעו לנצל זאת לכיבוש שערים.
החוליה החלשה: המשחק הקבוצתי של עירוני נשר היה אנמי וחסר מעוף, במיוחד לאור העובדה שלקבוצה היה יתרון מספרי. המאמן אלדד שביט לא ניצל זאת, וחניכיו יצאו להתקפות שבלוניות, במיוחד באגף שמאל, שם שיחקו המגן אחמד שעבן והחלוץ הצעיר והכישרוני, עלי כנענה, שהיו חלשים במיוחד.
על ספסל המחליפים: המאמן אלדד שביט ביצע 3 חילופים, אבל לא בזמן הנכון ולא במקומות הנכונים. כנענה, שלו זו היתה הופעת בכורה בהרכב הראשון, היה צריך לצאת כבר במחצית ובמקומו היה צריך להכניס את דור כוכב. כמו כן, דניס צ’אן היה חייב להישאר במשחק, כי הוא משך אליו את בלמי קטמון ופינה שטחים לרן רול (חלש מאוד) ולנאור עבודי. אמנם ערן רוזנבאום הוחלף בגלל פציעה (פרק את הכתף) אבל עמיר אבלס שהחליף אותו היה טוב יותר ונמרץ יותר. בהחלט מדובר בשחקן טכני, עם רגל שמאל טובה, שמשחק לעומק ולא לרוחב כפי שרוזנבאום עשה במשחק. דווקא כניסתו של דניאל ברק הוסיפה למשחק ההתקפי והיה לו חלק במהלך שהוביל לשער הניצחון.
שער הניצחון: נאור עבודי אמנם עבד על המגרש, אך משחקו היה פרווה, עד לדקה ה-69, בה כבש שער יפה בבעיטה תוך כדי סיבוב, היישר לרשת של אוהד סיידוף, שער שבסופו של דבר הביא לניצחון צודק ו-3 נקודות נוספות בקופה, סה”כ 12 נקודות ומקום 6 בליגה. תוצאה טובה מאוד למקומיים, שנותנת להם אוויר לנשימה לקראת המשך המשחקים בליגה.
אורחים ביציע: ראש העיר נשר, אבי בינמו, וחברי מועצת העיר, הגיעו לחנוך את משחקי הבית של הקבוצה העירונית, אבל מי שישב במקום צדדי למעלה, היה מאמן הנבחרת הצעירה, מרקו בלבול, שהגיע להתרשם מהכישרון הצעיר של נשר, עלי כנענה, בכדי לבחון האם הוא ראוי לקבל זימון לסגל הנבחרת. אגב, לצדו של בלבול ישב מנהל מכבי חיפה, רפי אוסמו, שהגיע לצפות במשחק כתושב העיר נשר.

ציונים זה הכל

טל בומשטיין 5 חסר תעסוקה
לוהב כיאל 7 פעיל באגף
שי מימון 5 עשה את שלו
אביב חדד 5 לא יוצא קדימה
אחמד שעבן 4 לא מדויק
ערן רוזנבאום 4 משחק לרוחב
סמיר באירקטרביץ’ 5 משחק סביר
נאור עבודי 6 רק בגלל הגול
רן רול 4 לא מרוכז ומפוזר
עלי כנענה 4 התרגש מהמעמד
דניס צ’ין 5 לא קיבל כדורים
———————
עמיר אבלס 6 טכני ואגרסיבי
ברק דניאל 5 יכול לתרום יותר
דור כוכב 4 חסר ביטחון
אלדד שביט 5 צריך להעז יותר

הקהל הצביע ברגליים. מעל 1100 צופים צילום: באדיבות: דף הפייסבוק של "עירוני נשר"

שמחה בחדר הלבשה

מאת: בוריס שולקין

החבורה של אלדד שביט ירדה מכר הדשא מרוצה מאוד. ניכר על פני השחקנים שהקוף ירד להם מהגב לאחר שלא נצחו משחק ליגה כחודשיים. “ההרגשה לשחק בבית הייתה מוזרה, אחרי חודשים רבים שנדדנו, אבל נצטרך להתרגל לרעיון לשחק מול הקהל שלנו, בבית האמיתי שלנו”, אמר מאמן הקבוצה, אלדד שביט, לספורט “כוכב”. עוד הוא הוסיף כי: “הייתה מוטיבציה מוגברת והתרגשות גדולה, האדום שקטמון ספגו הוביל את המשחק למצב שאנחנו צריכים לפצח הגנה צפופה ונסוגה. זה לא קל, היינו זקוקים לסבלנות גדולה עד שיגיע הגול המיוחל. כל הכבוד לשחקנים, אבל צריכים לדפדף הלאה ולהתרכז במשחק הקשה שצפוי לנו מול ראשון לציון, אחת הקבוצות הטובות בליגה העונה. נעשה את המקסימום כדי לחזור משם עם נקודות”.
כובש שער הניצחון, נאור עבודי: “זהו כיף גדול לחזור לנצח אחרי תקופה ארוכה ובמיוחד שחזרנו למגרש הביתי שלנו. אני מקווה שתהיה המשכיות ונמשיך בקו הזה. לגבי כיבוש השער, התחושה הכי טובה בעולם להבקיע גול ניצחון ואין מאושר ממני, במיוחד על 3 הנקודות החשובות האלה”.
יו”ר עירוני נשר, שלומי פרץ: “אין כמו הבית, אין כמו אווירה ביתית. אנו מאושרים שפתחנו את משחקי הבית במגרש שלנו עם ניצחון, אנחנו צריכים ויכולים להפוך את הבית שלנו למבצר. אם היינו משחקים בבית מתחילת העונה, אני בטוח שהיו לנו עוד כמה נקודות. מעל 1000 איש באו לתמוך בנו ואני מאמין שבהמשך יבואו אף יותר כי ראינו שהפוטנציאל קיים. אין זמן לחגוג יותר מדי, כי כבר ביום שישי יש לנו את ראשון לציון בחוץ, שזה משחק קשה מאוד”.
פרץ התייחס גם להחתמתו של דיוויד גומס בקבוצה, ואמר: “הוא הגיע לארץ על תקן שחקן זר והתחתן עם ישראלית. ולכן, יכול לשחק כישראלי. גומס יוסיף לנו מהירות וחוכמה בחלק ההתקפי, הוא שחקן עם ניסיון ששיחק כבר בליגת העל בבית”ר ירושלים והפועל עכו, כמו כן הוא שיחק בהפועל ירושלים ובעונה שעברה היה לו חלק פעיל בעליה של מכבי שעריים לליגה הלאומית. ניצלנו את זה שהוא שחקן חופשי כדי להחתים אותו עכשיו ולא בינואר”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>