26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

אלימות במגרשים: המאמן קיבל מכות, המשחק בין דלית אל כרמל/יקנעם לבקה אל גרבייה פוצץ

וזאת לאחר ששחקן מבקה תקף את מאמן הקבוצה המארחת, אלי מזרחי, במשחקו הראשון בתפקיד. למרות זאת, המאמן לא הסכים להגיש תלונה נגד השחקן שתקף אותו. מזרחי: “זה יצא מכלל פרופורציה, בושה לכדורגל ולליגה א’ בפרט”

מאת: בוריס שולקין , 14 באפריל 2016

לא כך ציפו הנוכחים במגרש ביקנעם, לראות את סיום משחקו הראשון של אלי מזרחי בעמדת המאמן של הקבוצה המאוחדת של דלית אל כרמל/יקנעם, מול הפועל באקה אל גרבייה, שפוצץ בדקה ה- 88’ לאחר שהחלה מהומה בין אנשי שני הספסלים. וזאת, לאחר שמספר דקות לפני כן נכבש שער השוויון לזכות הקבוצה המאוחדת. “זה יצא מכלל פרופורציה, בושה לכדורגל ולליגה א’ בפרט. אשתי והילדים שלי הגיעו למשחק וראו את כל המהומה, נבהלו והחלו לבכות. זה כבר לא כדורגל, זה גועל נפש”, כך אמר השבוע מאמנה ומנהלה המקצועי של הקבוצה המאוחדת, אלי מזרחי, בראיון לספורט “כוכב”.

צילום: "דאבל פס"

ספר מה היה מהלך האירועים שהביא לפיצוץ המשחק?
“מאמן באקה, צחי אילוז, הוא מאמן טוב. אך מהשנייה הראשונה הוא לא הפסיק להציק לשופט המרכזי ולספסל שלנו. אני מצטער מאוד שצחי התעסק בשטויות ולא בכדורגל. לאחר שהבקענו את שער השוויון וכאשר הם שיחקו עם תשעה שחקנים בלבד, החליט שחקן באקה, אמיר קעדן, לבעוט את כדור המשחק לכביש הראשי. שאלתי אותו למה אתה עושה את זה ובתגובה הוא נתן לי שני אגרופים לכיוון החזה, ומפה זה התחמם והידרדר, התפתחה מהומה כאשר קרעו את החולצה שלי ואת השרשרת, שכנראה שמישהו כבר לקח אותה”.
ואיפה היתה האבטחה כשכל זה קרה?
“הגיעו שוטרים לאירוע ועצרו את קעדן ובחור נוסף. אחר כך הם ביקשו ממני להגיע ולהתלונן במשטרה. כשהגעתי לשם לא רציתי להתלונן על קעדן משום שהוא בחור צעיר, לכן ביטלתי את הכל. עשיתי כך גם לגבי הבחור שנעצר על גניבת השרשרת”.
ונחזור למשחק עצמו: שתי הקבוצות הציגו יכולת חלשה והמחצית הראשונה הסתיימה בתיקו אפס. המחצית השנייה נפתחה בלחץ של הקבוצה הביתית, ששמעה את הדיווחים השונים שהגיעו מהמגרשים השונים, על תוצאות של קבוצות התחתית בליגה א’ צפון. מכבי סקציה מעלות שממוקמת תחתיה הובילה, ואילו אסי גלבוע ברחה לה לחוף מבטחים. כל אלו הגבירו את הלחץ על הקבוצה המאוחדת של הכרמל.
בדקה ה- 70’ הלחץ גבר כאשר יותם נגר הצליח לכבוש את שער היתרון של האורחים, לאחר שבנגיעה הראשונה שלו בכדור בעט פנימה וקבע 1:0. עשר דקות לאחר מכן, שופט המשחק, אלעד בן דור, שלף את הכרטיס האדום הראשון במשחק, ליוסף עוודי, לאחר שקיבל צהוב שני. חמש דקות בלבד לאחר שבאקה נשארה בעשרה שחקנים, השופט הצעיר שלף כרטיס אדום נוסף לקבוצה האורחת והותיר אותה עם 9 שחקנים, לאחר שראבח אסרף הורחק.
את היתרון המספרי בשדה ניצל עומרי טויל, שהצליח לכבוד בדקה ה-87 לזכות המארחים וקבע 1:1, שכאמור, דקה לאחר מכן החלה המהומה שבעקבותיה הופסק המשחק.
קפטן הקבוצה, נידאל חוג’יאת, אמר בסיום המשחק: “בשמי ובשם קבוצת האיחוד של מכבי דלית אל כרמל/יקנעם, אנו מגנים בכל תוקף את האלימות בכל סוגיה פיזית ומילולית. כששחקן תוקף מאמן קבוצה, אין לזה ערך ספורטיבי וזה עבר כל גבול. צריך לזכור שאנחנו בסך הכל, ובעצם לפני הכל, מתעסקים בספורט. בכדורגל, שמטרתו לשמח ולרגש את הצופים בו. לצערי, אנשי באקה ושחקניה שכחו שמדובר במשחק כדורגל וספורט. הם לא קיבלו את זה שהם ספגו שער שוויון ולכן פוצצו את המשחק בצורה מכוערת כזו”.
איך הרגשתם שתקפו את המאמן שלכם?
“אנחנו מגבים את המאמן האהוב והמוערך שלנו, אלי מזרחי, ואנו ניצבים לצידו ומחזקים אותו. אני באופן אישי מאוד אוהב ומעריך ומחזיק ממנו, הן כאדם משכמו ומעלה, והן בתור מאמן מקצועי”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>