23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

אלפסי: “עכשיו זה הזמן להשלים את מפעל חיי”

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי קיים אירוע בו הכריז על התמודדותו לקדנציה נוספת ואחרונה. ראש העיר סקר את הישגי העיר הרבים בכל התחומים

מאת: ניר אהרוני , 13 ביולי 2018

בהשתתפות מאות רבות מתושבי העיר קיים ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי אירוע הכרזתו על התמודדותו לקדנציה נוספת ואחרונה לראשות העיר בבחירות הקרובות.
בראשית הכנס הציג ראש העיר את חברי סיעתו החדשים מורן זיסר ומקונן סנבט. לזיסר שמשמשת כמנכ”לית חברת תוכנה וצפויה לסיים השנה לימודי משפטים ועריכת דין רקורד מרשים, והיא בעלת תואר שני בניהול משאבי אנוש, ותואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה. לזיסר ניסיון רב בקידום נוער וסטודנטים. מקונן נבחר לאחר שנבחר לייצג את הקהילה האתיופית.

סימון בהצגת הקמפיין צילום: עדי הפקות

במהלך הכנס ביקש ראש העיר להשלים את מפעל חייו ולהכין תכנית לפיתוחה של יקנעם בשנים הבאות. בין התכניות אותן מעוניין ראש העיר להשלים  בקדנציה הבאה נמצאת התכנית להרחבת שטח השיפוט של היישוב מחוץ לעיר, הובלת מערכת החינוך כולל תכנית תיכון אקדמי ותואר עוד במהלך התיכון, הקמת כפר גמלאים, פיתוח תיירות בעיר והקמתו של בית המלון הראשון ביקנעם בפארק התעשייה, הקמת מרכז מבקרים ומרכז ארכיאולוגי אזורי בתל יקנעם, שדרוג תשתיות הכבישים עם פתיחת כביש 6 והשלמת העבודות בכביש 672 והרחבתו לארבעה נתיבים, דיור לצעירים במסגרת פרויקט ‘מחיר למשתכן’, ועוד.
רה”ע אמר שכ-30 שנים הוא משרת את היישוב אותו קיבל במצב קשה מאוד והיום יש עיר לתפארת וכולם רוצים ללמוד את סודה של העיר. אלפסי סיפר על קליטת עלייה שתרמה רבות לעיר, ההישג המדהים של מערכת חינוך עם 0% נשירה מה שאומר שלכל תלמיד יש מסגרת דבר שאין לו אח ורע במקומות אחרים. אלפסי ציין שבנינו עיר עם הרבה אמונה והיא מודל ומופת במדינת ישראל. אלפסי ציין שהחליט להישאר עוד קדנציה על מנת לסיים תכניות ופרויקטים שיבטיחו את עתידו של היישוב וזאת כדי שלנכדים של המחר יהיו איפה לגור, ומתוך ההבנה שמה שלא צומח צונח ואסור שיקנעם תחזור לשנות ה-80.

פתיחת קמפיין הבחירות של סימון אלפסי צילום: עדי הפקות

ראש העיר סקר את הישגיה המדהימים של העיר בתקופת כהונתו, ואלו כוללים פרסים ארציים ומחוזיים בכל תחום לרבות פרס החינוך הארצי מספר פעמים וככה גם פרס החינוך המחוזי, פרס שרי האוצר והפנים לניהול תקין פעם אחר פעם, פרס הספורט, רשות איתנה, פרסי העיר הירוקה מספר פעמים, פרס העיר היפה בישראל מספר פעמים, 97% גיוס לצה”ל, 91% זכאות לבגרות, עירייה שפועלת בשקיפות, יכולתה של העירייה לנהל את העיר ללא מענקי האיזון מה שמעיד על עוצמתה הכלכלית, ועוד ועוד. רה”ע דיבר על היוזמה שלו להקמת פארק חברתי מבוא כרמל. רה”ע הדגיש שיקנעם תמשיך להיות עיר ירוקה עם כ-65% ירוק ו-35% בנייה.
בנוסף לאלו ביקנעם יש את אחד מפארקי ההיי טק המובילים בארץ עם מיטב החברות, ומשלחות מהעולם כולו מגיעות ליקנעם, הן ללמוד, והן לקדם שיתופי פעולה.
ח”כ לאה פדידה בירכה ואמרה שהיא גאה להגיד בכנסת שהיא מיקנעם, והוסיפה שיקנעם מהווה בכנסת מודל ודגם. פדידה אמרה שיקנעם היא שירת חייו של סימון שעשה ועושה בה דברים מדהימים ונפלאים, והוסיפה שגם כיום הוא עדיין מתרגש מול ילד בגן כאילו זה יומו הראשון בתפקיד. מ”מ רה”ע, אורי שמואל אמר שביקנעם בונים בחכמה עם תעשייה, מוסדות חינוך ותשתיות והודה לנוכחים על תמיכתם.
האירוע התקיים בהשתתפות סגני ראש העיר רומן פרס ודני סירי וחברי מועצת העיר מהקואליציה שהגיעו כאורחיו של ראש העיר והביעו את תמיכתם בו.
בתחילת דרכו של אלפסי בראשות היישוב מנתה יקנעם כ-5000 תושבים בלבד, האבטלה לאחר קריסת סולתם הייתה כ-35%, היישוב סבל מהגירה שלילית של 19%, במערכת החינוך היה רק בתי ספר מקצועי, ואת כל אלו ועוד רבים נוספים שיפר לאין שיעור סימון אלפסי, והפך את יקנעם לאחת הערים האיכותיות והמבוקשות ביותר, לעיר חינוך מובילה, לאחת הערים המומלצות ביותר לגידול ילדים, ועיר שמובילה כמעט בכל תחום.
ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: “החלטתי לרוץ לקדנציה נוספת, אחרונה בהחלט, בה אפעל להשלים את מפעל חיי ולהבטיח את עתידו של היישוב עשרות שנים קדימה. אני מאוד אוהב את העיר ואת התושבים ורואה זכות גדולה לשרת אותם. במהלך שנות כהונתי עברנו דרך ארוכה והשגנו הישגים רבים. אפעל בכוחות משותפים לעשות היום בשביל המחר. אם אבחר זו תהיה קדנציה שנייה בה למעשה אעבוד בהתנדבות מלאה כי כבר הגעתי לתקרת הפנסיה. אני אשמח לעבוד בהתנדבות כאות תודה לעיר שבה צמחתי ולתושבים שאותם אני אוהב. אפעל להכין את העיר לעשורים הבאים למי שיבוא אחרי. אני מודה לכל חברי מועצת העיר ולכל התושבים שהגיעו לכנס על השותפות בהובלת העיר”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>