22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

אם תזכרי אותי סיון

היא יזמית צעירה שהחליטה להקים עסק שייתן שירותים לבעלים של חיות מחמד. אחרי שיחה קצרה עם אחותה מרים נסרי, הבינו השתים כי הפוטנציאל גדול, והן יצאו לדרך. אחר כך נוספה הצלע השלישית, אלי בן יוסף, ומאז העסק מתפתח בקצב מואץ. קבלו את סיון קלר, שאומרת: “בעלי חיות המחמד מפקידים אצלנו את היקר להם מכל”

מאת: זליג אהרונוביץ , 23 בינואר 2017

סיון קלר בת ה-23 היא יזמית ומנכ”לית חברת Pets on vacation. שאיפתה היא ליזום ולהניע פעילויות התורמות לחברה, גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבט האישי. ולכן, החזון של החברה אותה היא מובילה הוא להתבסס כחברת סטארטאפ ראשונה בארץ ובחו”ל, המעניקה לכל בעל חיית מחמד, את הפתרון האידיאלי עבורו, ללא מאמץ ובאופן אישי. בד-בבד, לספק לסטודנטים ומאלפים בעלי ניסיון ואהבה לבעלי חיים, עבודה גמישה שתתאים ללו”ז הדינאמי והצפוף שלהם.

צילום: ארכיון "כוכב"

סיון למדה בבית הספר “מעין שחר” בעמק חפר. בצבא היא שירתה בחיל הרפואה, בחוליה הארצית. כששאלתי אותה איך זה שלא התגייסה ליחידת עוקץ, אומרת לי סיון בראיון שקיימתי איתה השבוע: “זה עדיין לא היה שם, הכל החל לרקום עור וגידים רק אחרי שהשתחררתי מהצבא”.
סיון מתגוררת בכפר יונה, אבל את רוב זמנה היא מבלה עם החבר שלה, רועי, במושב חרב לאת. הרעיון להקים חברה שתתן מענה לצרכים של בעלי החיים, התגבש אצלה כאשר חברה של בני הזוג שתכננה לצאת לטיול בחו”ל, חיפשה מישהו שיסכים ללון בביתה ולהשגיח על שני הכלבים שלה. “נעניתי בחיוב, מאחר וזה היה נשמע לי מהנה, אך נוכחתי לדעת שהמציאות עלתה על הציפיות. העבודה השתלבה בקלות עם שגרת היום יום שלי ואפשרה לי לקבל השלמת הכנסה”, מספרת לי סיון.
דומה כי האהבה הגדולה שלה לבעלי חיים וההתנסות המדהימה הזו, הביאו אותה להבנה כי ניתן לספק שירות חדשני ומדהים לבעלי חיות מחמד, ובמקביל, להציע הזדמנויות עבודה מדהימות לסטודנטים.
הראשונה שיצאה איתה לדרך היתה אחותה, מרים נסרי, שהתאהבה ברעיון וכסטודנטית הבינה את הפוטנציאל הגלום בהצעת עבודות מעין אלו לסטודנטים. מרים בת ה-28, היא אמא לילדה בת שנה ובקרוב לבן נוסף. סיון מרעיפה עליה מחמאות ומספרת לי כי היא בעלת חזון, כריזמה והרבה ניסיון בעולם היזמות בתחום החברתי, מה שתרם לה רבות בהקמת החברה. מאז צעירותה, מרים נהגה להציל בעלי חיים ולהביא אותם לביתה עד שיימצא בית חם עבורם. “מיד לאחר ששיתפתי אותה ברעיון בנינו תוכנית אסטרטגית, שתיתן מענה מקיף לצרכים של בעלי חיות מחמד וסטודנטים. התחלנו מפרסום של מודעה קטנה בפייסבוק ונדהמנו מכמות הביקוש, הן מצד הלקוחות והן מצד הסטודנטים, שרצו לקחת חלק בפעילות”, היא אומרת.

צילום: ארכיון "כוכב"

הן התחילו את הפעילות באזור עמק חפר, ותוך שלושה חודשים החלו לקבל פניות מלקוחות בכל רחבי הארץ. בהמשך, לצוות שלהן הצטרף אלי בן יוסף, שאחראי על הפיתוח הטכנולוגי. אלי בן ה-28 הוא בוגר B.sc במדעי המחשב, מאוניברסיטת בן גוריון. יזמות וחדשנות בתחום ההייטק והטכנולוגיה הם נושאים שבוערים בו ביומיום. בטרם הגיע ל Pets on vacation הספיק לקחת חלק בפרויקטים טכנולוגיים מגוונים, וכמו שאר השותפים, ניחן באהבה רבה לבעלי חיים ומגדל משפחה של חתולים אותם אימץ מהרחוב. אגב, מרים היא עובדת סוציאלית בהכשרתה, ותפקידה בחברה הוא ניהול כל מערך נותני השירות.
השירותים השונים שהחברה מציעה הלכו והתרחבו ובמקביל מושקע מאמץ רב בפיתוח טכנולוגיה מתקדמת, שתאפשר ניהול של כל הפעילות באופן אופטימאלי ויעיל, על מנת שסיון ושותפיה יוכלו להעניק מענה אישי וייחודי לכל לקוח בהתאם לדרישותיו. כמו כן, התאמת הצעות העבודה לנותני השירות, שרובם סטודנטים, באופן מדוקדק לניסיונם והעדפותיהם.

צילום: ארכיון "כוכב"

איזה שירותים אתם מציעים?
“שמירה על חיית המחמד בבית הלקוח, כולל לינה, בדגש על שמירה בסביבה הטבעית של חיית המחמד. כמו כן, הולכת כלבים, בדגש על טיולים פרטניים או ביקורים לזמן מוגבל בהתאם לדרישה. בנוסף, שמירה על חיית המחמד בביתו של נותן השירות, בדגש על סביבה ביתית עם מעט חיות מחמד נוספות”.
ידוע כי בעלים של חיות מחמד מוכנים לעשות מעל ומעבר למענם, נתקלתם בדרישות מיוחדות?
“לעתים קרובות עולות דרישות מיוחדות, כמו שמירה על חיית המחמד למשך מספר שעות, ביקור קצר לחתול, לקחת לווטרינר ועוד”.
דיברתם על חזון, תוכלי לפרט יותר?
“מיום הקמת החברה, הקו המנחה שלנו היה תמיד להעניק שירות אישי, איכותי וסובלני, תוך הבנה שבעלי חיות המחמד מפקידים אצלנו את היקר להם מכל”.
ובמה זה מתבטא?
“כל בעל חיית מחמד וכל נותן שירות מקבל ליווי אישי שלנו, ויעוץ ממאלף מוסמך במידה ונדרש”.
אגב, סיון ושותפיה חברו למאלף יובל שב. מדובר באיש מקצוע בעל ניסיון רב “יובל מעביר הרצאות בנושא והוא בעל ידע רב בתחום, אותו צבר וממשיך לצבור בחו”ל מדי שנה. יובל מעניק מענה לבעיות מקצועיות של קהל לקוחותינו ונותני השירות.
“במשך שנה וחצי של פעילות אינטנסיבית, הצלחנו להקים תשתית איכותית לניהול ומתן השירות. היקף הפעילות שלנו כיום עומד על כ-600 נותני שירות בכל רחבי הארץ ואלפי לקוחות מרוצים המשתמשים בשירותינו”, אומרת סיון, שמציינת כי עבורם השמיים הם הגבול. “אנו פועלים מסביב לשעון, על מנת להביא את השירות שלנו לכל בית בארץ המגדל חיות מחמד. השירות האיכותי ללקוחותינו והדאגה לרווחתם של בעלי החיים ומתן הזדמנויות תעסוקה לקהילת הסטודנטים, הם היסודות עליהם מושתתת החברה.

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>