22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

אנחנו מבקשים אבל לא תמיד מקבלים

שבועות קשים עברו על שני היו”רים של עירוני נשר, אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ, עד שראו ביום שישי שעבר את קבוצתם נשארת עונה נוספת בליגה הלאומית, לאחר ניצחון ביתי 0:2 על מכבי שעריים. “היינו במוות קליני. לפני המשחק מול הרצליה אף אחד לא האמין בנו, כל הקבוצות האחרות חשבו שאנחנו ניקבר. עם חלוץ אמיתי, היינו במקום אחר לגמרי העונה”, אמרו השניים, בראיון סיכום העונה לספורט “כוכב”. וגם, על ההכנות לקראת העונה הבאה: מי יאמן את הקבוצה? מי יעזוב ומי יישאר? מה יהיה התקציב? ולמה לא יצא לפועל שיתוף הפעולה עם מכבי חיפה. “זה נפל כי המנכ”ל אסף בן דב החליט על נוהל חדש”, הם אומרים

מאת: מערכת ספורט "כוכב" , 26 במאי 2017

ההתרגשות חלפה ואדי השמחה התפוגגו, מה שהקל על אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ, שני היו”רים הסימפטיים של מועדון הכדורגל עירוני נשר, לחשוב על העונה הבאה. אמנם אין תוכניות אופרטיביות, אבל בהחלט יש מחשבות, הפקת לקחים והסקת מסקנות.ביום שני השבוע, התפנו השניים לראיון סיכום עונה עם ספורט “כוכב”, בו הם חשפו את מה שעבר עליהם בחודשים האחרונים, ואיך הרגישו עם השלמת המשימה להישאר בליגה הלאומית, סוג של היסטוריה נוספת שהמועדון הצעיר הזה חווה. “זו היתה הקלה גדולה, ישב עלינו סלע גדול”, אומרים השניים בפתיחת השיחה שהתקיימה במשרדי המועדון, באצטדיון העירוני בנשר. “היו לנו חודשיים קשים, לא הבנו מה קורה. שום דבר לא הלך, איבדנו את הכיוון”, אמר שלומי פרץ. אמיל יוסיפוב הוסיף: “זה כמו זכייה באליפות, כמו עליית ליגה, הרגשה נהדרת”.

צילום: ארכיון "כוכב"

כשאתה אומר חודשיים קשים, אתה יכול לשים את האצבע על דבר מסוים?
“שום דבר לא הלך. מצד אחד, הגענו למצבים של 100 אחוז גול, אבל הכדורים לא נכנסו. מצד שני, קיבלנו גולים שלא קשורים למשחק. הכל הלך הפוך. אפילו פנדלים החמצנו”.
אפרופו בעיטות עונשין מ-11 מטר. למה אביב חדד ניגש לבעוט את הפנדל, למרות שבמשחק קודם הוא החמיץ?
“הוא לא היה אמור לבעוט. רן רול היה אמור לקחת את הכדור, אך הוחלף דקה לפני שריקת הפנדל. נאצ’ו נשלח לבעוט, אבל חדד ניגש אליו והחבר’ה אמרו לתת לו את הכדור, אז הוא בעט וכולם יודעים איך זה נגמר”.

מאמינים בחופש פעולה

אבל עוד לפני שהקבוצה הסימפטית נקלעה למאבקי הישרדות, היה מי שהאמין כי עירוני נשר הולכת לעשות עונה נהדרת. בחדרי חדרים תכננו עונה חלומית, כשהמטרות שסומנו על הלוח היו אחרות לגמרי מאיך שהסתיימה לה העונה. שני היו”רים כיוונו לפלייאוף עליון והחתימו את המאמן אלדד שביט לעונה נוספת. כמו כן, החתימו שחקנים זרים וישראלים עם ניסיון מוכח, לצד שחקנים צעירים עם עתיד מבטיח, אבל לא הכל הלך לפי התוכניות. למעשה, תחילת העונה היתה חלומית והקבוצה התנחלה בפלייאוף העליון, עד שמשהו השתבש והקבוצה החלה לדשדש.
אמנם המערך הטקטי הוביל את הקבוצה למאזן הספיגות הטוב ביותר בליגה, אך מבחינה התקפית, הקבוצה לא הצליחה לספק את הסחורה ומיעטה להבקיע.
כשאנחנו שואלים את אמיל ושלומי איפה נכשלתם? הם עונים: “יכולנו להביא שחקנים יותר טובים, אך המאמן בחר אותם. אנחנו לא מתערבים ונותנים למאמן חופש פעולה”.
ומה המסקנות שלכם לגבי השחקנים הזרים לעונה הבאה?
“ננסה להביא שחקנים זרים שהתאקלמו בארץ עם יכולת מוכחת בליגה הלאומית, או להשקיע מעט יותר כסף על זר שיהיה מניה בטוחה”.
אבל כדי שקבוצה בליגה הלאומית תוכל להציג סגל טוב, התקציב צריך להיות בהתאם, וזה דבר שקשה מאוד להשיג במיוחד אם בעלי המועדון הם שני צעירים, שלא נחשבים לבעלי ממון. למעשה, הם עושים זאת מאהבה, פעילות למען הקהילה, ללא שום כוונות רווח. ראוי לציין כי, יוסיפוב ופרץ משקיעים שעות רבות מהיממה במועדון, ולא מקבלים שכר. יצוין כי, במשך שמונה שנים הם עושים זאת בהתנדבות מלאה, לצד הישגים מרשימים. בתוך זמן קצר הם גם הצליחו להגשים את החלום שלהם: הקמת מחלקת נוער (אליה נגיע בהמשך) מכובדת, שתפסה לה מקום של כבוד בכל הליגות בהן משתתפות הקבוצות.
אבל מה שמעסיק את יוסיפוב ופרץ בימים אלה, הוא תכנון העונה הבאה. מי יהיה המאמן? מה יהיה סגל השחקנים? כמה כסף הם יוכלו לגייס כדי לתפעל את כל האופרציה סביב מועדון כדורגל.
מה היה התקציב שלכם השנה?
“צריך להפריד בין תקרת התקציב שהיא 4 וחצי מיליון, לתקציב בפועל שהוא 4 מיליון שקלים”.
מה חלקה של עיריית נשר בתקציב?
“קיבלנו 1.5 מיליון שקלים כולל מענקי עליה משנה קודמת. כמו כן, 250,000 שקלים למחלקת הנוער. משמע, 1,750,000 שקלים תקציב כולל מעיריית נשר.
וכמה אתם מצפים לקבל מהעירייה השנה?
“אנחנו לא מצפים, אבל מאמינים שנקבל את אותו הדבר. אנחנו מבקשים, אבל לא תמיד מקבלים. אנחנו צריכים לשבת קודם כל עם ראש העיר, רק אז נדע”.
ומה עם ספונסרים?
“ננסה לגייס ספונסרים השנה”.
מה, השנה לא ניסיתם לגייס ספונסרים?
“ניסינו, אך לא הצלחנו. היה צריך להיכנס לקופת המועדון 225,000 שקלים מהמפעל של נשר, אך זה לא עבר אלינו בסופו של דבר. השנה יהיה איתם מו”מ חדש. חשוב לציין, שאנחנו מצולמים בשידור חי בטלוויזיה בכל יום שישי ואין לנו ספונסר. זו הזדמנות נהדרת לחשיפה, אבל זה מאוד קשה להביא ספונסרים”.
יש לכם תנאים מעולים, אם תקציב ראוי מעיריית נשר. בתוספת ספונסר שיזרים כסף לקופת המועדון וגיוס כספים מגורמים אחרים, תוכלו לעשות עונה נהדרת בשנה הבאה?
“ישבנו עם ראש העיר אבי בינמו והגענו למסקנה, שנכון להיום, בליגה הלאומית, קשה להחזיק קבוצה בתנאים כמו שיש לנו”.
פרטו, נמקו והסבירו.
“אין לנו מגרשים, אין לנו מגרש משחקים למחלקת הנוער. כולם משחקים באצטדיון העירוני בנשר, בו נערכים 40 משחקים בחודש. אין לזה אח ורע בארץ, אולי בכל העולם. קשה לשמור כך על מגרש ראוי למשחקים בליגה הלאומית. ולכן, נכון להיום אין לנו זכות קיום: לא מבחינת תקציבים, לא מבחינת תנאים ולא מבחינת ספונסרים. מעבר לכך, יש רצון כרגע ואנו מקווים שראש העיר ימשיך לכהן בתפקידו עוד שנים רבות. בל נשכח שהוא האוהד מספר 1 של המועדון ומלווה אותו מיום הקמתו. אנחנו בטוחים שגם חשוב לו שלעיר נשר תהיה קבוצה ייצוגית בליגה בכירה. בסיוע שלו ושל חברי מועצת העיר, נוכל להצעיד את המועדון הזה קדימה”.
ומה לגבי תנאים לשחקנים?
“יש פה תנאים מעולים לשחקנים, אבל קשה להתאמן פה על מגרש סינטטי. נאלצנו לנדוד השנה להתאמן בקריית אתא, קריית ים ולעוד מקומות. להזכירכם, בתחילת העונה אירחנו את המשחקים הביתיים בעפולה, כי האצטדיון לא היה מאושר למשחקי ליגה לאומית. זה לקח לנו חלק גדול מהתקציב. אגב, השזרוע מתחיל כאן בשבוע הבא, כך שמבחינה זו נהיה מוכנים לארח את משחקי הליגה במועד”.

רוצים לראות כדורגל שמח

עירוני נשר עשתה עונה לא רעה בסך הכל, למרות שבדרך היו מהמורות. הקבוצה סיימה במקום ה-12 בליגה, לא היו בעיות משמעת, חדר ההלבשה היה חזק והשחקנים היו ביחד לאורך כל הדרך. אלמלא הפרשייה בה המאמן אלדד שביט התפטר וחזר בו, אפשר לומר בוודאות שזה אחד מהמועדונים הכי שקטים בליגה, ללא עיכובים בשכר וללא שערוריות תקשורתיות. “אנחנו עושים הכל כדי לעמוד בהתחייבויות שלנו”, אומר יוסיפוב, שמציין כי : “למרות שבמשך חמישה חודשים המועדון היה בפיגור כספי, הכל עבר חלק ועל מי מנוחות, כך שאף אחד לא יכול לבוא בטענות”.
מה שמעצים את ההצלחה של נשר להישאר עונה נוספת בליגה, היא ההצלחה של המועדון לתפקד עם תקציב כל כך נמוך, וצריך לומר את האמת: לעירוני נשר ולהפועל ירושלים היה את התקציב הנמוך בליגה הלאומית. על מנת שלא יהיה גירעון, החליטו פרץ ויוסיפוב לחסוך בכל דרך אפשרית והתקציב הופנה אך ורק לשכר שחקנים ושכר לצוות המקצועי. משמע, ההנהלה לא מקבלת כסף. כמו כן, התקציב של מחלקת הנוער מאזן את עצמו, מאחר והורי השחקנים משלמים מסי חבר והמחלקה מתוקתקת מבחינה זו, בתוספת התקציב המיוחד שמגיע מהעירייה, כך שזה לא מעיק על תקציב הקבוצה הבוגרת. “הכל הולך לנו קשה, אבל אנחנו לא נותנים שזה ישפיע על אף אחד, זה סוד ההצלחה שלנו”, אומר פרץ.
כאמור, השבוע החלו השניים לתכנן את העונה הבאה. ראשית, הם מעוניינים להחתים מאמן כדי שיוכל לבנות את סגל הקבוצה בהקדם האפשרי, על הפרק: ירון הויכנבוים, שאימן בעונה החולפת את הפועל פ”ת, בני בן זקן שאימן בעונה החולפת את עירוני קרית שמונה בליגת העל (כמה מחזורים) ואחר כך את הפועל קטמון בליגה הלאומית, אופיר חיים שאימן את מכבי שעריים וירד איתה העונה לליגה א’. כמו כן, צדוק מלכה, תושב העיר נשר, שבעונה החולפת היה עוזר מאמן של ראובן עטר בהפועל עפולה. “החלטנו לשבת עם כמה מאמנים, לשמוע מכל אחד את האני מאמין שלו. אנחנו רוצים בנשר כדורגל שמח, כדורגל שיביא את הקהל. ראינו שביום שישי הגיע הרבה קהל וזה הכיוון שלנו”, אומרים שני היו”רים, שמציינים כי לאחר מכן יתחילו להחתים את השחקנים על חוזים.
מה הציפיות שלכם לפני החתמת מאמן?
“אנחנו מעוניינים במאמן שיש לו הרבה ניסיון בליגה הזו, שיודע להביא שחקנים שיתאימו לתמהיל של הקבוצה. מאמן ששחקנים ירצו לשחק בשבילו”.
ומה לגבי שאר צוות האימון, הוא יישאר?
“המאמן יחליט עם מי הוא רוצה לעבוד, אנחנו נותנים יד חופשית. תשאלו את אלדד, לא התערבנו לו בכלום”.
בהנחה שהמאמן יוחתם בימים הקרובים, הוא ייאלץ להתמודד עם תופעה דיי בעייתית, ייחודית לליגה הלאומית ומטה. רוב הקבוצות לא מחתימות שחקנים על חוזים ארוכי טווח וכמעט כל הקבוצות מתחילות את העונה מאפס, למרות שיש שחקנים שבוודאי מעוניינים להמשיך לעונה נוספת במועדון בו הם משחקים, מסיבה כזו או אחרת.
למי מהשחקנים שלכם יש חוזה לעונה הבאה?
“לאף אחד, אנחנו לא מאמינים בזה. אנחנו גם לא יודעים מה יהיה בעוד שנה עוד שנתיים. לך תדע, במקרה הגרוע נהיה בליגה ב’ ונחזיק את הקבוצה בלי גיבנת”.
שלושת השחקנים הזרים ימשיכו פה בעונה הבאה?
“הם לא ישחקו בעירוני נשר”.
תמשיכו לנצל את האפשרות להחתים שלושה הזרים בעונה הבאה, או שתביאו אחד או שניים יקרים יותר?
“צריך לראות, יש זרים טובים בליגה הלאומית”.
הגשתם כבר הצעות לסוכנים, לשחקנים?
“עוד לא, אנחנו קודם נחתום חוזה עם מאמן חדש, ויחד איתו נחליט”.
אז יכול להיות שבעונה הבאה יהיו 20 שחקנים חדשים לגמרי?
“אנחנו לא מאמינים שזה יקרה. טוב לשחקנים פה. אנחנו משלמים את המשכורת בזמן, ואנחנו יודעים שהם יעדיפו לשחק פה בגלל שאף פעם לא איחרנו בתשלומים”.
ואם יהיו שחקנים שירצו לעבור לקבוצה אחרת, לא חבל?
“גם אם למישהו יש חוזה והוא רוצה ללכת, זה לא באמת מפריע”.
לאור האכזבה העונה ממספר שחקנים, תשנו אסטרטגיית רכש?

“מה שהמאמן יחליט”.
אתם מעדיפים שחקנים מנוסים, או שחקנים צעירים?
“אנחנו נמליץ למאמן לשלב בין השניים”.
איזה שחקנים תרצו שימשיכו מהסגל הנוכחי?
“יש לנו שלושה-ארבעה שחקנים שאנחנו רוצים מאוד”.
עדיין לא חידשתם את השיחות עם אף אחד?
“עדיין לא, בימים הקרובים נתחיל”.
איזה שחקנים אתם רוצים להשאיר?
“אם נגיד לכם, שחקנים מסוימים ייפגעו. בהחלט יש כמה שחקנים שנשמח לראות אותם, אתם יודעים לבד מי היה טוב העונה”.
יש שחקנים ממחלקת הנוער שיכולים להשתלב בקבוצה הבוגרת?
“את זה המאמן יקבע, אבל בהחלט יש שניים שכבר עלו להתאמן בבוגרים: יותם בלבול (בלם) ואור דדון (כנף) שעושים רושם טוב”.
מה קורה בגזרת הקפטן, אביב חדד?
“יכול להיות שיישאר”.
אחרי שהוא מונה לקפטן אתם מאוכזבים מההתנהלות שלו העונה, על כך שהוא מפזר שמועות כי יש לו הצעות מקבוצות בכירות?
“לא”.
מי מינה אותו לקפטן?
“המאמן אלדד שביט”.
ייאמר מייד, החומר האנושי של שחקני עירוני נשר הוא מצוין. גם בשעה של משברים לא היו ריבים בין השחקנים, למרות שהיו שלושה חודשים שהקבוצה נכנסה בהם לסחרור, סוג של כדור שלג שלילי, של חוסר מזל. במיוחד אמורים הדברים לאור התנהלות של המאמן אלדד שביט.
הוא לא קם והלך, היה את הקטע עם בית”ר ירושלים ושרון מימר. אתם לא חושבים שזה פגע בקבוצה?
“ישבנו והגענו להחלטה שלא היה הסבר מקצועי למה שקרה. להחמיץ פנדל נגד רמת השרון בדקה ה-75 ולקבל גול בדקה ה-94, כשבכל המחצית השניה הם לא עברו את החצי, זה בא משום מקום”.
זו היתה החלטה שלכם, או משותפת?
“החלטה משותפת. האמת שבכל קבוצה אחרת הוא היה עוזב בשלב הרבה יותר מוקדם”.
אולי תפתחו קצת יותר את סיפור העזיבה והחזרה.
“לא פיטרנו אותו, הוא הלך וחזר, התנצל. לא החזרנו אותו בקלות, אנחנו לא כל כך התלהבנו, אבל היה לחץ מהשחקנים והצוות. אמרנו לעצמנו שאם הם כל כך רוצים אותו, אז נשאיר את זה מאחור ונצא לדרך חדשה”. אמנם העתיד של המועדון לוטה בערפל ועדיין אין תקציב ידוע, אבל בנשר אף אחד לא מוטרד. מהניסיון של בעלי המועדון, הדברים יסתדרו בסופו של דבר והקבוצה תעמיד תקציב ראוי ושפוי. ועל כן, אין ספק שלאחר הניסיון שהם צברו העונה, השניים ינסו בכל כוחם לכוון גבוה. “המטרה שלנו היא פלייאוף עליון, זה לא גבוה מבחינתנו, סה”כ יש 8 קבוצות ואנחנו בהחלט יכולים להשתחל לפחות למקום ה-8.

לא רוצים קבוצת בת

בעונה שעברה דובר רבות על שיתוף פעולה אפשרי עם מכבי חיפה. יוסיפוב ופרץ אף הוזמנו לפגישת היכרות עם הנשיא יעקב שחר, במשרדו בתל אביב, כדי לבחון האם יש מתווה אפשרי ובסיס אמיתי להשאלת שחקנים מקבוצת הנוער הירוקה לנשר.
הרעיון של שת”פ עם מכבי חיפה יכול לקרות העונה?
“זה תלוי בהם, לא בנו”.
למה זה נפל בשנה שעברה?
“רצינו לבנות קבוצה והיינו קצרים מבחינת הזמנים. למעשה, עלינו ליגה והיינו חייבים להזדרז, כך שזה לא התאפשר על ציר הזמן באותה תקופה”.
אבל עכשיו יש לכם את כל הזמן שבעולם. אין לכם עדיין מאמן, אז אתם יכולים לתת להם את האפשרות לקבוע מי יהיה המאמן. כך יהיה להם יותר נוח להיכנס לשותפות שכזו, כי מן הסתם הם ירצו לדאוג לשחקנים שלהם, לא?
“אנחנו לא מעוניינים להיות קבוצת בת, אנחנו רוצים שת”פ. הכוונה שמכבי חיפה תשאיל לנו שחקנים צעירים בתנאי שהם ישלמו את המשכורת שלהם, כך שזה לא יגזול מהתקציב שלנו. מנגד, אנחנו נשביח עבורם את השחקנים שלהם, הם יקבלו דקות משחק, זה אינטרס משותף.
בלי שיתוף פעולה כפי שאתם מציינים, כמה שחקנים ממכבי חיפה היו לכם העונה?
“רק נאצ’ו”.
ידוע כי למכבי חיפה יש לא מעט שחקנים שימצאו את עצמם מחוץ לליגת העל בעונה הבאה, אתם מתכוונים לעשות אליהם פנייה?
“כפי שידוע לכם, נעשתה פניה כבר בשנה שעברה. הם יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים, והם יודעים את הכתובת. זה אמור להיות אינטרס שלהם יותר משלנו”.
ובכל זאת, למה זה לא בא לידי ביטוי?
“זה נפל כי המנכ”ל אסף בן דב, שנכנס באותה עת לתפקידו, החליט על נוהל שהם לא משלמים את המשכורת של המושאלים”.
אז כל התכניות כרגע קפואות מכיוון שאין מאמן, מתי הוא ימונה?
“בימים הקרובים”.
בעירוני נשר חושבים קדימה לא רק מבחינת מאמן ושחקנים, אלה גם מבחינה ניהולית. כאמור, פרץ ויוסיפוב עסוקים ביום יום בענייניהם האישיים, במקומות העבודה שלהם, בפרנסה שלהם. ולכן, על מנת שהמועדון יתפקד ברמה גבוהה יותר, מתכוונים השניים למנות מנכ”ל למועדון, שיוכל להצעיד אותם קדימה בכל הפרמטרים. אחד השמות הבולטים שעלה הוא רון פלדהיים, שבשנים האחרונות עבד כסמנכ”ל הפועל חיפה, ויש לו ניסיון רב בניהול מועדון.
רון פלדהיים יהיה המנכ”ל של עירוני נשר בעונה הבאה?
“כרגע זה במו”מ, אנחנו מחכים שהוא יחזור מחופשה בחו”ל. אין ספק שזה משהו שיקל עלינו”.
הוא דמות שיכולה מאוד לסייע לכם בבוגרים, במחלקת נוער.
“כן, זו המטרה שלנו”.
אפרופו הכנות לעונה הבאה. עדיין אין מאמן ושחקנים, מה מבחינת תכניות של מחנה אימונים, זה יהיה בארץ, בחו”ל?
“זו גם תהיה החלטה של המאמן, בהתאם לתקציבים. בשנה שעברה לא עשינו מחנה אימון. כפי שכבר ציינו, כרגע אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיה התקציב לעונה הבאה, אך השאיפה שלנו לצאת למחנה אימונים ולהביא מאמן בכיר ושחקנים טובים. אנחנו לא מתחרים עם תקציבים של 10 מיליון שקלים וצריך להתנהל בפרופורציה”.
זה מוביל אותנו לשחקנים איכותיים שמן הסתם לא יגיעו לנשר, אתם מסכימים עם הקביעה הזו?
“בשנה שעברה סגרנו עם אדריאן רוצ’ט שיצטרף אלינו לקבוצה. לאחר כמה ימים יצאנו למשחק אימון נגד הפועל עכו וניצחנו אותם 1:0. ביום למחרת הבנו שהם פנו אליו אחרי המשחק והציעו לו חוזה פי 1.5 מהכסף שאנחנו יכולנו לשלם לו, והם לקחו לנו אותו. שוב, אנחנו לא יכולים להתחרות עם קבוצות בסדרי גודל כאלה, ולכן שחקנים ברמה הזו כנראה לא יגיעו לנשר”.
מיעטתם להבקיע שערים, קשה להשיג חלוץ סקורר בליגה כזו. היה לכם את גל אלקנתי ביד, למה זה לא הסתדר ביניכם?
“נכון, היה לנו גם את שלומי בן עשור. האמת, אלקנתי היה תפור לשיטה של אלדד, רצינו אותו, אבל זו הייתה החלטה של אלדד. כשנפתח חלון העברות בינואר רצינו להחזיר אותו לקבוצה, אבל אלדד חשב שהוא לא מתאים”.
יש סיכוי שהוא יחזור בעונה הבאה?
“יכול להיות שכן”.
יש שחקן מסוים שאתם מתחרטים ששחררתם אותו? שלא לקחתם מליגה א’ ללאומית?
“אנחנו לא מתחרטים, אבל היה מקום להשאיר 3-4 שחקנים, גם בגלל הצביון. הקהל מאוד אהב אותם והם גם שחקנים טובים, אך המאמן החליט”.
איזה חלוץ הייתם רוצים לראות בעונה הבאה מוביל את התקפת עירוני נשר?
“יש כמה שמות שמעניינים אותנו: גיל יצחק חלוץ מצוין. אור ברוך, וראן. יש חלוצים טובים בליגה הלאומית”.
השנה לא מכרתם כרטיסים, מה יהיה בעונה הבאה?
“נמכור כרטיסים רק במשחקים מושכי קהל”.
ובחזרה למחלקת הנוער: כאמור, המועדון הקים מחלקת נוער לפני שנתיים. נכון להיום, נשר נחשבת מספר 2 רק למכבי חיפה, כשהיא עוקפת מחלקות נוער בסביבה. יוסיפוב: אני מאמין שבעוד 3-4 שנים יהיו בסגל הבוגרים לפחות 6-7 שחקנים. זה עתיד טוב, כי גם אם לא נהיה בלאומית, תהיה לנו מחלקת נוער טובה”. פרץ: “הקבוצות שלנו חזקות, כולן בצמרת כל הליגות. יש פה הרבה כישרונות, זה תהליך שלא היה פה בעבר”. אגב, אנשי מקצוע מציינים שזו מחלקה ברמה גבוהה, ויש מספר שחקנים שאמורים לתת את הטון בשנים הבאות בקבוצה הבוגרת. ימים יגידו.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>