24.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

בגובה ים המלח

המצב המנטלי של שחקני מכבי חיפה נמצא במקום הכי נמוך בעולם, אז מה הפלא שגם נגד הפועל עכו הם לא פגעו והפסידו בצורה מבישה. ההגנה מפוחדת ומבוהלת, הקישור גרוע, על משחק האגפים אין מה לדבר, אז מה נשאר ואיפה טביעת האצבע של צמד המאמנים רוב מאס ואיתי מרדכי? נשגב מבינתי

מאת: איציק אהרונוביץ , 3 בינואר 2018

צילום: ארכיון "כוכב"

למכבי חיפה היתה הזדמנות טובה לחזור ביום שבת למסלול הניצחונות, כי אפשר לומר שהמשחק מול הפועל עכו באצטדיון סמי עופר הגיע בהזמנה. לי לא היה ספק כי הירוקים ינצחו 0:2 ואף התבטאתי בעניין זה בתוכנית “פליימייקר” המשודרת לייב בפייסבוק וב”פאנאל” של רדיו חיפה. אבל, שוב ראינו קבוצה אנמית על סף הפאתטית, והירוקים הולכים מדחי אל דחי.

רמי גרשון ורועי קהת צילום: ראובן כהן

למעשה, מאז שגיא לוזון פוטר הם סופרים שלושה הפסדים רצופים על האפס, ושחקני הקבוצה אינם מצליחים להרים את עצמם. כמו כן, חלק גדול מהקהל מיואש והחל להצביע ברגלים, שלא לדבר על פציעתו של מאור בוגלו, שהכתה את המועדון בהלם.
היו לי הרבה ציפיות מהמנהל הטכני-מקצועי, מו אלאך, ממנו אני מחזיק מאוד. אני בטוח שהעבודה שהוא עושה מאחורי הקלעים תיתן את אותותיה בעתיד, אבל נכון לעכשיו זה כלום ושום דבר. ההפסד המביש להפועל עכו 1:0, מוכיח כי ההולנדי עדיין לא יודע איפה הוא נמצא וכדאי שימנה מאמן בדחיפות, כי כל מערכי הקבוצה אינם מתפקדים, החל מהשוער ועד החלוץ.
אחרי המשחק מול הפועל באר שבע אמרתי כי רואים אור בקצה המנהרה. האמנתי שהירוקים עולים על המסלול, ראיתי דברים יפים בהנעת הכדור, ביציאה המסודרת להתקפות מעבר. אבל, נגד עכו הקבוצה עשתה פליק פלאק לאחור.

גילי ורמוט צילום: ראובן כהן

עומרי גלזר צילום: ראובן כהן

להושיב על הספסל את גילי ורמוט זו טעות חמורה, לתת לרועי קהת כל כך הרבה הזדמנויות בהרכב הראשון זה לפגוע בשחקן עצמו. הדברים אמורים גם לגבי עומרי בן הרוש וניקיטה רוקאביצה, לו אני מוציא כרטיס צהוב. ובשער, עומרי גלזר חייב לפנות את מקומו לאוהד לויטה, שמגיעה לו ההזדמנות להוכיח שהוא טוב יותר מהשוער הצעיר.
מי שחזר לקבל דקות משחק הוא הכישרון הצעיר עמית זנתי, שלולא פציעות של מספר שחקנים היה יושב בוודאי ביציע, משום שלא חתם על החוזה החדש שהוצע לו. זנתי אמנם לא הוכיח במשחק זה כמה הוא היה חסר לקבוצה עד כה, אבל לי אין ספק כלל וכלל, שאם הוא יחזור בקביעות לסגל, מכבי חיפה תרוויח ממנו הרבה בטווח הארוך, כי מדובר בכישרון היחיד שמחלקת הנוער הנפיקה בשנים האחרונות לבוגרים.
מכבי חיפה ניצבת בפני שבוע גורלי מבחינתה. תחילה, הירוקים יצאו למשחק חוץ במסגרת גביע המדינה מול הפועל תל אביב מהליגה הלאומית. כמה ימים לאחר מכן תצא הקבוצה למשחק חוץ נוסף, הפעם במסגרת ליגת העל מול הפועל רעננה.
אם ניקח בחשבון שבמועדון לא זוכרים מתי ניצחה הקבוצה במשחק חוץ, דומה כי הכתובת על הקיר. למעשה, הירוקים עלולים להסתבך במאבקי הישרדות בליגה, וסכנת ירידה מרחפת מעל כפר גלים.

שחקני הפועל עכו חוגגים צילום: ראובן כהן

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 4 להושיב בספסל ומהר
ארנסט מאבוקה 3 המשחק הכי גרוע
אליסון דוס סנטוס 4 לאן הוא נעלם
רמי גרשון 4 אין חדש תחת השמש
עומרי בן הרוש 3 סהרורי בסמי עופר
גל אלברמן 4 משחק שירצה לשכוח
רועי קהת 2 תעלו אותו כבר ליציע
סנטיהו סלליך 4 גבר הולך לאיבוד
ניקיטה רוקאביצה 2 כלום ושום דבר
אופיר מזרחי 4 לא ניצל את ההזדמנות
מוחמד עאווד 4 בודד בחוד ההתקפה
———–על ספסל המחליפים———
גילי ורמוט 6 היחיד שמסוגל למסור
עמית זנתי 5 כדאי לבנות עליו
———————————
מאמן: רוב מאס 3 נראה אבוד על הקווים

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>