27.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

בגן האמונה של מיסטר כץ

שחקני הפועל חיפה עלו לכר הדשא בסמי עופר, בצל הטרגדיה האקולוגית שעברה על רכס הכרמל. על מנת שלא תהיה גם טרגדיה ספורטיבית והמועדון ידרדר לתהום של ליגת העל, החליט הבעלים יואב כץ להחדיר מוטיבציה בשחקנים, בכדי לשנות את המציאות המרה אליה נקלעה הקבוצה, במיוחד לאחר 5 משחקים ללא ניצחון. ולכן, על חולצת המשחק נתפרו משפטים אותם הגה הנשיא: "האמן בעצמך, האמן בקבוצה, תהפוך את הבלתי אפשרי למציאות". בסופו של דבר זה עזר, במיוחד לאחר שהקבוצה נותרה בעשרה שחקנים והצליחה לגנוב ניצחון. וגם, על התפרצות הזעם של המאמן אלי כהן. כנסו, כנסו

מאת: אלי לונטל , 28 בנובמבר 2016

צילום: ארכיון "כוכב"

הפועל חיפה ארחה בשבת את הקבוצה המפתיעה של הליגה עד כה, מכבי פתח תקווה, לעיני 2100 צופים באצטדיון סמי עופר, למשחק שכל תוצאה מלבד ניצחון לאדומים היתה מדרדרת את המועדון למאבקי הישרדות, בשלב כל כך מוקדם של הליגה, במיוחד לאחר 5 משחקים ללא ניצחון.

האמינו בעצמם. שחקני הפועל חיפה צילום: ראובן כהן

למעשה, שליש משחקים כבר מאחורינו והקבוצה תחת הדרכתו של המאמן אלי כהן מציגה מאזן שלילי ויכולת ירודה, כמו גם חדר הלבשה בעייתי, במיוחד בשל מערכת יחסים עכורה בין המאמן לאושרי רואש, שלא מקבל דקות משחק. ואחרי המשחק, גם היה לו מה לומר על כך.

שינוי במערך הקבוצה: המאמן אלי כהן החליט לעשות שינוי בהרכב. מהרן לאלה במקומו של הקשר האחורי לירן סרדל. למעשה, הוא עבר לשחק במערך של 4-3-3 קלאסי, מה שהוביל בסופו של דבר לניצחון 2:1, משערים שכבשו הקשרים ג'וליו סזאר וחנן ממן, אליהם עוד נחזור בהמשך.

אלי כהן גוער באדילסון באיה צילום: ראובן כהן

אבל איזה משחק היה לנו. דווקא כשהפועל חיפה משחקת לא טוב, וחובה לציין כי עד הדקה ה-17 היא לא היתה טובה ואף לא עברה את אמצע המגרש, היא הצליחה להבקיע לאחר הגבהת כדור קרן, אליו הגיע הברזילאי וכבש מקרוב. צריך לומר גם, כי מערכי הקבוצה לא תפקדו וראינו קבוצה אנמית, לא טובה ולא נמרצת.
דווקא ההרחקה של אדילסון באייה, שהתגלה כשחקן חסר אחריות שהורחק בצדק, הובילה את הקבוצה לניצחון. האדומים נאלצו לשחק נסוג עם שני קווי הגנה, דבר שהקשה על חניכיו של קובי רפואה ולא איפשר לאורחים לצאת להתקפות מתפרצות ולהגיע למצבים.

המצטיין במשחק. חנן ממן צילום: ראובן כהן

אמנם הפועל חיפה ניצחה, אבל זה לא היה בגלל יכולת טובה וסגנון משחק מדהים. האמת שגם לא הגיע לה לנצח, אך לזכות האדומים ייאמר, כי הם ניצלו עד תום את הטעויות הפאטליות של שחקני מכבי פתח תקווה, בדרך להבקעת שני השערים, שהעניקו לה נקודות חשובות ויקרות.

מרכז שדה איכותי: אהבתי לראות את חנן ממן (המצטיין בין שחקני חיפה) ומקסים פלקושצ'נקו מחזיקים את הכדור, בזמן שמכבי פתח תקווה השתלתה על המשחק. הם היו טובים בהנעת הכדור המסודרת, ולצדם, ובעיקר מאחוריהם, היה ג'וליו סזאר שהפגין יכולת הגנתית טובה ואף הבקיע שער נהדר, כאמור, בדקה ה-17.

שלט בכדורי הגובה. ניסו קפילוטו צילום: ארכיון ראובן כהן

החוליה החזקה: רבות דובר על הבעיה העיקרית של הפועל חיפה בשנים האחרונות, והיא משחק הגובה. אבל במשחק זה, החלק האחורי תיפקד בצורה מושלמת וחובה לציין אותם לטובה. המגינים, חיים מגרלשווילי ודור מלול, אמנם לא תמכו במשחק ההתקפה, אך הם סגרו טוב את האגפים. כמו כן, ניסו קפילוטו וברונו פניירו שלטו במרחב האווירי. אבל לא ברור לי מה יהיה עם השוער פיט פלטהויזן. הוא מפתיע משבוע לשבוע, כשפעם הוא מציג יכולת ירודה ופעם יכולת גבוהה, ונגד המלאבסים הוא נתן פשוט הצגה. משוער עתיר ניסיון בליגה ההולנדית, אני מצפה ליותר מזה.

גילה יכולת טובה. פיט פלטוהיזן צילום: ארכיון ראובן כהן

אלילת המזל הופיעה: שני שערים חוקיים לחובת הפועל חיפה נפסלו ע"י השופט יגאל פריד באופן שערורייתי, וזה למזלם של האדומים. בצילומי הטלויזיה הוכח מעל לכל ספק, שהכדור עבר את קו השער. אבל ביום שאתה לא טוב והמזל איתך, טוב שהדברים האלה קורים לטובתך ולא לרעתך. אני רק מקווה שהמזל הזה ישחק לטובת האדומים גם בעתיד ושלא נראה דברים הפוכים, כי בסופו של דבר, בכדורגל הדברים מתאזנים איכשהו, פחות או יותר.

התעמת עם המאמן. אושרי רואש צילום: ארכיון ראובן כהן

הגנון של יואב כץ: חורה לי שהמועדון הזה תופס את כותרות העיתונים, באינטרנט ובמהדורות הספורט בטלויזיה וברדיו, רק בשל דברים שליליים. ראיתי איך אלי כהן מוריד את המעיל בזעם כשירד מהמגרש, אחר כך בחדר ההלבשה (שמעתי כמו כולם) הוא התעמת מילולית עם אושרי רואש. כמו כן, כשעזב את האצטדיון הוא פרק את תסכולו כשסינן מילים מיותרות כלפי אנשים במועדון. לתפיסתי, ההתנהגות הזו לא מקובלת. פעם זה קורה עם סגן הנשיא, פעם עם הצוות המקצועי, פעם עם השחקנים. אין יד מכוונת וחייבים לשים לגנון הזה סוף, ויפה שעה אחת קודם.

ציונים זה הכל:

פיט פלטהויזן 7 שמר על היתרון
דור מלול 6 סגר את האגף
ניסו קפילוטו 6 שלט בכדורי גובה
ברונו פניירו 6 הציג משחק טוב
חיים מגרלשווילי 5 לא תרם בהתקפה
ג'וליו סזאר 6 עבד קשה באמצע
מקסים פלקושצ'נקו 6 החזיק בכדור
חנן ממן 7 האיש של המשחק
פיליפ יאזביץ 6 עשה את שלו
אדילסון באיה הורחק
מהרן לאלה 6 הטריד ובישל
אלי כהן 5 יותר מזל משכל

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>