26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

בחירות

בחירות 2018

הבחירות למוא"ז בעוד 29 שבועות

מאת: ניר אהרוני , 11 באפריל 2018

ברק (58), היא ילידת כפר מונש, נשואה לאלי ואמא לשלושה, היא בוגרת יחידת המחשוב של צה”ל, מפקדת המרכז לעיבוד נתונים במפקדת חילות השדה, השתחררה מצה”ל אחרי שירות של שבע שנים בדרגת סרן. היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל צבורי, בשלוש השנים האחרונות היא הקימה יחד עם בעלה אלי, ושותף נוסף את מרכז ירוק, יזמות רובוטיקה וקהילה, הפועל בתחומי המכללה הטכנולוגית רופין.

עופרה ברק צילום: ארכיון "כוכב"

ברק: “ תפקיד המועצה האזורית לשרת את התושבים והיישובים. על-פי תפיסת הניהול המודרני שבו אני פועלת, הן בתחום העסקי והן בתחום הציבורי, חייבת מועצה אזורית לראות בתושביה לקוחות מחד ושותפים מאידך. המועצה בראשותי תפעל בניהול מודרני, תיהיה מחויבת לשיח עם תושבים ועם נציגי הישובים ותאפשר להם להיות שותפים לדרך ולקבוע יחד את סל ואיכות השירותים הנדרשים”.
ברק מבטיחה שהמועצה בראשותה תהיה מועצה ידידותית, וקשובה לצרכי התושבים, מועצה פתוחה לביקורת ופועלת מתוך שקיפות מלאה. מועצה שתשים דגש על השירות לתושב, תקדם ותחזק את הישובים ותטמיע בקרב עובדיה את היותם משרתי ציבור. ברק, בניגוד למתמודדים האחרים, מכירה את המועצה, המחלקות והאגפים וכן את רוב העובדים מהיכרות אישית. כשהייתה מנכ”לית המועצה נהגה להתלוות לעובדים לימי עבודה בשטח כדי ללמוד מקרוב את דרך פעילותם “אני אכנס לתפקיד החל מהיום הראשון, אני לא צריכה תקופת הסתגלות ולמידה, אני יודעת בדיוק איך המועצה מתנהלת ואיך היא צריכה להתנהל. יש במועצת עמק חפר עובדים מוסרים וטובים, פה ושם צריך לשפר, לנייד עובדים לתפקידים אחרים ובעיקר להביא עוד עובדים שהם מומחים בתחומי העיסוק שלהם. אני לא יודעת הכל ואני גם לא יכולה לנהל הכל, אני בהחלט יכולה ומתכוונת להביא למועצה בעלי תפקידים מעולים, שישפרו את רמת התפקוד של המועצה, אני לא חוששת מכך שיהיו סביבי אנשים חזקים ובעלי דעה”.
“כדי לחזק את השרות לתושב ולהפחית את הבירוקרטיה תקיים המועצה מיזם שיביא את שירותי המועצה לישובים, כך שאחת לתקופה ניתן יהיה לקבל את שירותי המועצה וכן שירותים ממשלתיים שונים בישוב עצמו. בישובים גדולים, כדוגמת בת חפר, תוקם יחידה קדמית של המועצה שתפעל באופן קבוע בישוב.
שעות קבלה יורחבו והשירות יינתן גם בשעות אחה”צ. כמו כן יינתנו שירותים שאינם בגדר חובת המועצה כמו שירותים של משרד הפנים, ביטוח לאומי, רמ”י (מינהל), ייעוץ משפטי ועוד.
תושבים אשר יגיעו לבניין המועצה, יקבלו מענה במש”מ “מרכז שירות ומידע לאזרח”. עובדי המחלקה יתנו מידע, סיוע ותיווך בין התושב לבין המחלקות השונות ויוודאו עמידה בתקני שירות מיטביים”.
ברק מתכוונת למנות שני סגני ראש מועצה. אגב, על פי תקנות משרד הפנים במועצה האזורית עמק חפר יכולים לכהן אפילו שלושה סגנים. זה כבר הפך למסורת שלצד ראש המועצה מונה סגן ראש מועצה שייצג את הקיבוצים בעמק, ברק מתכוונת להוסיף סגן שני והוא יבוא מהיישוב בת חפר, שהוא היישוב הגדול בתחומי המועצה ושולח ארבעה נציגים למליאת המועצה.

חיזקי סיבק צילום: ארכיון "כוכב"

החלטתו של עו”ד חיזקי סיבק לצאת למסע לקראת תפקיד ראש מועצת עמק חפר הגיעה לאחר שני עשורים של עשייה ציבורית ואזרחית, אשר כוללת תפקידים בוועד מקומי, חברות באגודה ונציגות במליאה ובהנהלת המועצה. ברחבי העמק מוכרת פעילותו למען הצלת חוות הנוי, הקמת מרכז גמילות חסדים באביחיל, הפקת מיזמים התנדבותיים לחיזוק הסולידריות החברתית, ליווי פעילי העמק בקידום תחנת הרכבת, ולכל אלה מצטרפת גם פעילותו בשותפות עם נציגי רשויות מכל הארץ, בין היתר בוועדה לתכנון מתחמים מועדפי דיור, בינוי שפוי, הרחקת אסדות הגז לעומק הים ופרויקטים רבים אותם הוא מוביל.
סיבק מציע הנהגה חדשנית ומקצועית ושם דגש על חיזוק מערכת היחסים בין המועצה לתושביה. תשובתו לנושאים הבוערים והכואבים המאיימים לפגוע באיכות החיים, כמו הקמת שדה תעופה, היא: “עלינו להפסיק את שיטת ההתגוננות והמחאה כנגד אותם איומים ולעבור לפיתוח תכניות ארוכות טווח בחשיבה קדימה. העמק שלנו הוא שטח חקלאי מבוקש במרכז הארץ, וזו הסיבה לכך שהפכנו ‘לשעיר לעזאזל’ מבחינה תכנונית. אסטרטגיה נכונה עם חשיבה קדימה לטווח ארוך, תפתור את הבעיה”.
הדגשים של חיזקי למועצה בראשותו הם שימור ופיתוח האופי הכפרי וחקלאות, עידוד תעסוקה התואמת לאופי זה, צמצום תשתיות מזהמות ונגישות התושבים לחופי ים נקיים ומטופחים. בתחום החינוכי מתכוון חיזקי לפעול להתחדשות אמיתית והתאמת מערכת החינוך למאה ה-21 ובכלל זה גם פיתוח החינוך הבלתי פורמלי וסיוע להורים צעירים. בנוסף, דגש מרכזי ניתן להגברת הביטחון האישי של תושבי העמק ופיתוח תשתיות דיור ותחבורה תוך שימור הצביון הכפרי.
על הדרך להגשמת היעדים מסביר חיזקי: “אני אהיה ראש מועצה שמנהל גם מהשטח ולא רק מכיסא המנהלים, תוך ניצול ניסיוני כחבר ועדים וגופים חברתיים וציבוריים, ומתוך ראייה כוללת שנובעת מהעיסוק והבקיאות בנושאי המרחב הכפרי, החברה והקהילה, גם ברמה הארצית. אני בא לעבוד עבור תושבי העמק ורואה בכך שליחות וזכות גדולה”.
חיזקי, (54) תושב אביחיל, נשוי לגלית ולהם שלושה ילדים- מתן, איתי ודר. בעל משרד עורכי דין יחד עם שותפתו עו”ד גלי עציון, והם עוסקים בתובענות ייצוגיות ובהליכים בעלי משמעות ציבורית מול הרשויות.
בסביבתו מספרים כי החלטתו לצאת למסע אל תפקיד ראש המועצה התקבלה בהתרגשות בקרב רבים בכל רחבי העמק, וזאת לאור היכרות קרובה וידיעה כי חיזקי הינו איש ישר ואחראי הידוע באהבתו הגדולה לעמק חפר.

ד"ר גלית שאול צילום: ארכיון "כוכב"

בכנס חגיגי בהשתתפות מעל 300 תושבים מכל ישובי עמק חפר, שהתקיים במוצאי שבת, 24.3.2018, במושב חגלה, השיקה ד”ר גלית שאול, המועמדת לראשות המועצה האזורית עמק חפר, את קמפיין “הקליקו והשפיעו”, המהווה את המוקד המהותי של קמפיין הבחירות שלה. “אני מתרגשת מהמגוון של האנשים המצטרפים למסע המשותף שלנו להוביל שינוי בעמק והגיעו לכאן הערב. אנשי קיבוצים, וחברים ממושבים, תושבי ההרחבות ותושבי בת חפר. צעירים, בני הגיל השלישי ובני נוער. דתיים וחילוניים. כולם אומרים בקול רם וברור- אנחנו רוצים שינוי בעמק!”, אמרה ד”ר שאול בפתיחת הערב.
אחרי שנים רבות של הובלת פרויקטים ותוכניות לאומיות, בעיקר בשלטון המקומי, החליטה ד”ר דלית שאול ממושב חגלה, לקחת על עצמה את אתגר הובלת ההמועצה האזורית עמק חפר ולהתמודד בבחירות הקרובות על תפקיד ראש המועצה האזורית.
ד”ר שאול בת 48, נשואה ללירון ואם ליהונתן, אבישג, איתמר ויפתח. היא בעלת דוקטרט בקרימינולוגיה מאוניברסיטת לוגאנו (שוויץ) ועורכת דין בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית ומשמשת כיום כמנכ”לית מרכז רקמן לקידום זכויות נשים באוניברסיטת בר אילן, אחרי שניהלה והובילה פרויקטים לאומיים ברשויות מקומיות ברחבי הארץ במסגרת עבודתה במשרד הרווחה.
לסיכום אמרה ד”ר שאול, “העבודה בשירות הציבורי לימדה אותי שהצלחה בתחום היא תוצאה של הקשבה לקולם של כל תושבת ותושב וצרכיהם. זאת המהות של שירות ציבורי. לכן, צמד המילים “התושב במרכז” אינה קלישאת בחירות שחוקה עבורי, אלא דרך ניהול שהובילה אותי להצלחות במישור הלאומי. בשבועות האחרונים עמלנו ביחד עם תושבי העמק, מומחים מתחומים רבים ומגוונים, על גיבוש טיוטא של תוכנית להובלת השינוי בעמק בכל אחד מתחומי החיים. את התוכנית הזו אני גאה להציג היום. אבל, חשוב יותר, היום אנחנו משיקים את קמפיין ‘הקליקו והשפיעו’. התוכנית שהצענו היא רק טיוטא ומהווה בסיס לרעיונות של תושבי העמק. אני מזמינה כל אחת ואחד מתושבי העמק להכנס לאתר מנהיגות חדשה, להתייחס לתכנים ולשתף אותנו ברעיונות חדשים. השינוי יצליח רק כי כולנו יחד נעשה ונפעל כדי להביא אותו”.

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שמתכוון להמשיך לקדנציה נוספת, בחר שלא להשתתף בכתבה זאת.

עוד כתבות בתחום בחירות

לכל הכתבות בקטגוריית בחירות >>>