20.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

ביי גיא

למאמן מכבי חיפה, גיא לוזון, אין השפעה על הקבוצה שלו. מאז מונה לתפקיד הוא לא הצליח לקדם אף שחקן, בטח לא את המשחק הקבוצתי, נהפוך הוא. הירוקים בהידרדרות ולכן נשאלת השאלה: מי יעצור את הסחף? הפתרונות אצל הנשיא יעקב שחר, שפועל מאחורי הקלעים על מנת למנות מנהל מקצועי זר. ימים יגידו

מאת: איציק אהרונוביץ , 1 בנובמבר 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

מכבי חיפה יצאה למשחק חוץ בקרית שמונה, בתקווה לחזור עם 3 נקודות. עוד לפני המשחק, בתוכנית “פליימייקר” המשודרת לייב בפייסבוק, אמרתי שהירוקים יחזרו בידיים ריקות.

יעקב שחר. ימנה מנהל מקצועי זר צילום: ראובן כהן

צריך לומר את האמת: אמרתי שהירוקים ינצחו 0:1 בתנאי שהם ישחקו בשיטת משחק של 4-4-1-1 עם השחקנים הכי יצירתיים שיש לקבוצה. אבל לצערם הרב של האוהדים, בכדורגל אין קסמים.
מה שלא צלח עד עכשיו עם מאמן שאין לו מושג מי זו מכבי חיפה, לא יצלח גם בעתיד. מאמן שמתאים לקבוצות תחתית, אינו ראוי לאמן את מכבי חיפה. ולכן, אני חוזר ואומר שוב לגיא לוזון בפעם המי יודע כמה: אם יש לך כבוד מקצועי, תתפטר.

גיא לוזון. בדרך הביתה צילום: ראובן כהן

ולגבי המשחק עצמו: לוזון שוב עלה במערך שגוי. לתפיסתי, זה שהוא מתפקד את גילי ורמוט על קו שמאל, זה לעג לרש. מה הוא מצפה, שגילי ירדוף אחרי המגן הימני של קרית שמונה? במקום שורמוט ינהל את המשחק, יוציא את הקבוצה להתקפות מעבר, הוא נראה אבוד באגף. בפעם הראשונה שהוא נכנס למרכז המגרש, הוא הצליח ליצור לחבריו הזדמנות לכיבוש שער, וזה אומר דרשני.

גילי ורמוט. חייב לנהל את המשחק צילום: ראובן כהן

מעבר לכך, אני חשבתי ואף הצעתי למאמן לשחק יותר התקפי, עם שחקנים יצירתיים ואיכותיים. מבחינתי עומר דמארי חייב לשחק בהרכב הראשון, בטח לפני היווני קלאוס, שנראה אנמי על סף הפתטי.
אני מאוד מאוכזב ממשחק ההגנה של מכבי, במיוחד לאחר ששיבחתי את צמד הבלמים כל כך הרבה. טעיתי, מודה ועוזב ירוחם. הוצאתי כרטיס צהוב לאליסון דוס סנטוס, כי הוא נמצא בירידה מתמדת ומגלה חולשה בכל האספקטים של בלם מודרני. נראה כי הציוות שלו עם רמי גרשון גרם לו לאיבוד הביטחון, הוא מסורבל ואיטי בתגובות שלו, הוא כבר לא הקצין של כיבוי אש שמכבה את השריפות.

ואילו באגף השמאלי, הוצאתי כרטיס אדום לעומרי בן הרוש, שמבחינתי צריך לעלות ליציע וטוב יעשו אם ישחררו אותו בינואר.
אי אפשר שלא להתייחס לזהות האבודה של המועדון שאיבד את הדרך. רמי גרשון מונה לקפטן הקבוצה במשחקו הרביעי במועדון. איפה נטע לביא? למה לא גילי ורמוט? הניסיון המגוחך של גיא לוזון להסביר את בחירתו של גרשון לענוד את סרט הקפטן, בגלל שהוא היה קפטן בכל הקבוצות בהם שיחק בעבר, בגלל שהוא אהוד ומקובל על חבריו בחדר ההלבשה, נראה תלוש מהמציאות.
דומה כי לוזון ממשיך עם האמירות ההזויות שלו שבוע אחר שבוע, אך אף אחד כבר לא מתייחס אליו. בטח לא הקהל שלא רוצה אותו בחיפה, הוא איבד את חדר ההלבשה, הנשיא לא סופר אותו, וגם הקרובים אליו ביותר מתוך המועדון נראים מיואשים ממנו.
ועכשיו, שינקל’ה שחר בדרך למנות הולנדי חדש למערכת, נותר לחכות מתי לוזון יפנה את מקומו, בתקווה שיגיע צוות חדש וטוב, שינסה להציל את העונה.

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 5 משחק רגיל שלו
רז מאיר 4 חושב רק על התקפה
אליסון דוס סנטוס 3 איבד את הביטחון
רמי גרשון 3 עדיף שישחק מגן שמאלי
עומרי בן הרוש 3 מתבכיין בכל תיקול
נטע לביא 4 לא ניצל את המומנטום
גיוארגי קוסטדינוב 5 לא רע, נפצע והוחלף
רועי קהת 4 חזר לימים מתחילת העונה
סנטיהו סלליך 4 המשחק הכי חלש שלו
גילי ורמוט 5 חייב לקבל את המפתחות
אתנדיס סטנוס 3 לא דובים ולא זבובים
———–על ספסל המחליפים———
קאיו אלבס 4 רחוק מאוד מגרסהופרס
עומר דמארי 5 לבנות עליו כחלוץ 9
———————————
מאמן: גיא לוזון 2 תן גז, תתקדם

רמי גרשון. יש כישרון צילום: ראובן כהן

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>