23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

במכבי חיפה יש שחקנים שמבזים את הסמל ולא ראויים ללבוש ירוק

הפסד החוץ לבית”ר ירושלים שוב מוכיח ששחקני הקבוצה לא הפנימו את העובדה, שמכבי חיפה הפכה לקבוצת תחתית. איציק אהרונוביץ סבור שהצוות המקצועי חייב להחליף דיסקט ולהבין שהוא לא נמצא יותר באירופה, ושנכון לעכשיו, הירוקים לא מסוגלים לנצח אף קבוצה בליגה

מאת: איציק אהרונוביץ , 6 בפברואר 2018

צילום: ארכיון "כוכב"

במסיבת העיתונאים של מכבי חיפה לפני משחק ההפסד נגד בית”ר ירושלים, שאלתי את מאמן הקבוצה, פרד רוטן, שאלה מאוד פשוטה: “האם אתה מכיר את הליגה הגרמנית? הרי אימנת שם את פ.צ קלן”. כאשר ענה בחיוב, שאלתי אותו: “האם אתה מכיר את באיירן מינכן?”, וגם במקרה זה הוא כמובן ענה בחיוב. ואז המשכתי ואמרתי לו: “באיירן מינכן היא הקבוצה הטובה ביותר בגרמניה. האם אתה יכול לתאר או לדמיין בנפשך, שבהרכב הקבוצה הזו ישחקו 7 שחקנים בינוניים?”. כוונתי היתה שמכבי חיפה היא למעשה באיירן מינכן של ישראל, אלא שיש בה אפילו יותר מ-7 שחקנים בינוניים הנמצאים בהרכב הפותח. רוטן ענה שהוא מבין את השאלה ואת ההקבלה שלי. ומה קרה במסיבת העיתונאים בסיום המשחק, אתם שואלים? אז רוטן כבר דיבר על כך ש”למכבי חיפה אין איכויות”, ואני אומר לו: בוקר טוב אדוני, WELCOME TO MACCABI HAIFA, יפה מאוד שגילית את זה אחרי המשחק הגרוע שהיה לקבוצה שלך מול בית”ר ירושלים.

איתי שכטר חוגג צילום: ראובן כהן

האמת היא שמה שקרה למכבי חיפה בטדי אינו שונה ממה שקורה לה בכל העונה, כמו גם ב-6.5 השנים האחרונות, למעט כמה משחקים כאלו ואחרים, בהם ניתן היה לראות הבלחה רגעית. מזה זמן רב אני אומר תחת כל עץ רענן ובכל כלי תקשורת אפשרי, למי ששואל אותי, שמכבי חיפה היא קבוצה בינונית עם שחקנים שלא ראויים ללבוש את החולצה הירוקה ולהיות חלק ממועדון כדורגל כזה עם היסטוריה כה מפוארת. הייתי אומר אפילו יותר מכך: השחקנים של מכבי חיפה מבזים את סמל המועדון, וחלק מהם אפילו לא מזיעים במשחק וגורמים לכך שהקבוצה עולה לשחק נגד היריבות שלה עם שני שחקנים פחות. קחו לדוגמה את קאיו וקלאוס, שאמנם באופן פורמלי נטלו חלק במשחק נגד בית”ר ירושלים, אך אפשר לומר שהם שיחקו יותר עם בית”ר ירושלים מאשר עם מכבי חיפה. זה פשוט נשגב מבינתי מי בחר את שני השחקנים הגרועים הללו ומי (ולמה) נותן להם קרדיט כל כך גדול, כשהתרומה שלהם אפסית מהיום הראשון שהגיעו ועד כתיבת שורות אלו.
אני תמיד טוען בפני כל מי שרוצה לדעת, כולל קברניטי מכבי חיפה עצמם, שעד שבמועדון לא יביאו לפחות שבעה שחקנים תותחים (כאשר בכל תפקיד יהיה לפחות שחקן תותח אחד), הקבוצה לא תחזור להיות האימפריה שהיתה בעבר. בעיניי, המשחק בטדי סימן את מכבי חיפה כאחת היורדות הבטוחות בליגה.
יש הטוענים כי מכבי חיפה אינה רגילה לקרבות תחתית או לשחק בפלייאוף התחתון. אני אומר יותר מכך: נכון לעכשיו, אני לא רואה בכלל איזו קבוצה מכבי חיפה יכולה לנצח, שלא לדבר על כך שאין בקבוצה מישהו שמסוגל להבקיע שער או למסור כדור לגול. הרי שלומי אזולאי, שהובא לקבוצה כדי להיות ה”שף”, בקושי שיחק רבע שעה…
ככל הנראה, הצוות המקצועי השתגע ו”הג’י.פי.אס” עלה להם לראש. עם כל הכבוד לכדורגל ההולנדי ולשיטות האימון שהצוות המקצועי הביא משם, אם לא יחשבו “ישראלית” – מהר מאוד הם ימצאו עצמם בחזרה בהולנד בלי עבודה, כי אצל יענקל’ה שחר לא לעולם חוסן. מדובר בצוות מקצועי אירופאי לחלוטין, עם מנטליות אירופית, אלא שכאן זה לא אירופה. אנחנו נמצאים באסיה ובמזרח התיכון, מה שאומר שהכדורגל והמנטליות כאן שונים, וגם השחקנים אחרים ולא מספיק מקצוענים.
המושכות כרגע נמצאות בידיו של המאמן פרד רוטן, לו יש רזומה גדול ומרשים. אין ספק שמדובר באחד המאמנים הגדולים שהגיעו לישראל, לפחות עפ”י רשימת הקבוצות בהן אימן עד כה, שהן בעלות שם עולמי, אך חשוב לזכור שדבר זה לא נותן לו שום פריבילגיה, כי הוא מתחיל מאפס, ואם לא ייקח את עצמו בידיים ולא יבין לאן הגיע או נפל – הקבוצה תמשיך להידרדר ותרד ביגון שאולה. זה היה לעג לרש לראות את מכבי חיפה נגד בית”ר ירושלים. עצם העובדה שהקבוצה קיבלה שער בדקה ה-44 (דקה לפני המחצית), מעידה על כך שהיא סובלת מחוסן מנטלי נמוך מאוד ומכך שהשחקנים לא מבינים את הבעיה האמיתית שלהם. השחקנים לא הפנימו שמכבי חיפה של היום היא לא מכבי חיפה של פעם, ושהיום מדובר בקבוצת תחתית לכל דבר. יש מצבים בהם אתה חייב לשנות דיסקט ולהתחיל לחשוב כקבוצת תחתית. לכן, במצב של 0:1, כאשר יש עוד דקה למחצית, השחקנים לא היו צריכים להתבייש, אלא לבעוט את הכדורים הרחק מהשער ומהסכנה, כי המטרה היתה לרדת בתוצאה טובה להפסקה, דבר שהיה משנה לחלוטין את פני המחצית השנייה.
בשורה התחתונה, הצוות המקצועי של מכבי חיפה צריך להפוך דיסקט, אבל מי שהכי צריכים לעשות זאת הם כל אותם שחקנים, שחושבים שאם הם נמצאים במועדון עם עבר מפואר כמו מכבי חיפה, הסמל שנמצא על החולצה כבר ידבר בעד עצמו והכל יבוא על מקומו בשלום. עליהם להפנים כמה שיותר מהר, שהם יהיו חייבים לתת את ה”תחת” ולהילחם על כל נקודה ונקודה כדי להישאר בליגה, מכיוון שכתם הירידה יישאר כאות קין על מצחם, והם יזכרו זאת לדיראון עולם.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>