26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

במשבר עמוק: עירוני נשר הפסידה 0:1 במשחק החוץ מול הפועל מגדל העמק

יו"ר הקבוצה, שלומי פרץ ואמיל יוסיפוב: "האכזבה שלנו היא מחוסר המחויבות של שחקני הקבוצה, במיוחד במגדל העמק. לא ראינו התלהבות, לא ראינו לחימה. ציפינו שהשחקנים יעלו למגרש ויאכלו את הדשא". השחקנים יקבלו כנסות? כנסו, כנסו

מאת: בוריס שולקין , 4 באפריל 2016

עירוני נשר במשבר, לאחר שביום שישי האחרון הפסידה במשחק החוץ מול הפועל מגדל העמק בתוצאה 1:0. יצוין כי, חניכיו של אלדד שביט הוציאו שתי  נקודות בלבד, מתוך 12 אפשריות, לאחר שלא ניצחו בארבעת המשחקים האחרונים.

יטילו קנסות על השחקנים?. אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ צילום: ארכיון "כוכב"

במקביל למשחק זה, הדולקת אחריה מטבריה, התמודדה מול הפועל חדרה (שניצחה בשבוע שעבר את נשר) והפסידה גם היא. כתוצאה מכך, פער הנקודות נשמר בקרב על העלייה הישירה לליגה הלאומית והוא עדיין עומד על 5 נקודות, אך פרט חשוב הוא שחדרה/אולגה צמצמה פערים והיא מרוחקת נכון לעכשיו רק 6 נקודות מנשר.

מאמן עירוני נשר, אלדד שביט, ערך שינוי בהרכב קבוצתו והעלה בהרכב את שלמי בן עשור, שהשלים 90 דקות, לראשונה מזה שישה משחקים. אבל גם זה לא עזר לקבוצתו לצאת מהמגרש הקשה עם נקודות. יצוין כי, כר הדשא הבעייתי של מגדל העמק (שמגרשה אושר רק לפני מספר שבועות) השפיע על תחילת המשחק, כשלמן שריקת הפתיחה התקשו שחקני שתי הקבוצות ליזום התקפות מסודרות. אבל בדקה ה- 22' המקומיים הצליחו בכל זאת לתרגם את יכולתם לשער ניצחון, לאחר שמוטי אוחיון המקומי מסר כדור טוב לקשר רם סופר, שהכניע את שוער נשר, טל בומשטיין.

הכדור ברשת. טל בומשטיין נכנע לרם סופר צילום: באדיבות "דאבל פס"

עוד לפני ההפסקה החליט שביט להוציא את דניאל ברק ולהכניס במקומו את פאדי זיאדה, במהלך שהפתיע רבים, במיוחד לאחר שברק היה אחד מהדומיננטיים במשחק.

המחצית השנייה נפתחה עם מספר מצבים ליד שני השערים, אך הם לא נוצלו לכיבוש שערים, מה שהותיר את התוצאה בעינה עד לשריקת הסיום.

מאמן הקבוצה, אלדד שביט, אמר בסיום המשחק לספורט "כוכב" כי: "הפסדנו במגרש קשה, שאפשר לשחק עליו רק בכדורים ארוכים. ולכן, המשחק התנהל בגובה ועל בסיס המקריות בכל חלקיו. לצערי, המקריות פעלה לרעתנו והשער שהם הבקיעו בדקה ה-20, הייתה פעולת ההתקפה הראשונה שלהם לכיוון השער שלנו".

נראה שהשחקנים שלך לא מתפקדים תחת הלחץ.

"לאחר ספיגת השער הצגנו יכולת פושרת. אין ספק שברגעי ההכרעה, המתח והלחץ משמעותיים יותר".

ומה לגבי היכולת?

"אני חושב שלמעט המשחק במגדל העמק, בו הצגנו יכולת לא טובה, במשחקים לפני כן הצגנו יכולת טובה והיינו שווים הרבה יותר מסך הנקודות שצברנו".

ומה הלאה, איך יוצאים מהמשבר?

"אנחנו נמצא את הפתרונות במהלך השבוע, כדי שהקבוצה תחזור לטיבה".

הוחלף לפני המחצית. דניאל ברק צילום: באדיבות "דאבל פס"

חלוץ הקבוצה, הייתם חלבי: "אני יכול להגיד רק דבר אחד, שמה שהוביל אותנו לאיפה שאנחנו נמצאים, זה שיש לנו קבוצה מגובשת עם הצוות שמכין אותנו בצורה הכי טובה לכל משחק. אני מאמין שבמשחק הבא אנחנו כבר נעשה צעד משמעותי לעבר המטרה שלנו".

יו"ר הקבוצה, שלומי פרץ: "ההפסד פחות מדאיג אותי, גם התוצאות השליליות של החודש האחרון. שיחקנו שני משחקים במגרשים שהם בושה – איכסל ומגדל העמק ששם הכל מקרי – וגם סבלנו מחוסר מזל גדול נגד באקה וחדרה".

אז ממה אתה כן מודאג?

"כבר אמרתי קודם שאני לא מודאג, יותר נכון לומר שאני מאוכזב".

פרט, נמק והסבר.

"האכזבה שלנו היא מחוסר המחויבות של שחקני הקבוצה, במיוחד במגדל העמק. לא ראינו התלהבות, לא ראינו לחימה. ציפינו מקבוצה שנמצאת במקום הראשון שתעלה למגרש ותאכל את הדשא. כל נקודה קריטית במאבק לעליה. ידענו מראש שהמגרש לא ראוי למשחק כדורגל והנשק שם יהיה משחק לחימה והקרבה. אבל, בפועל ראינו רק קבוצה אחת שמתאבדת על המגרש ורוצה יותר. ואכן היא ניצחה. אנחנו לא היינו קיימים בכלל במשחק הזה, בשום פרמטר. אנחנו מקווים שהשחקנים יפנימו שהם חייבים להתעורר, לפני שיהיה מאוחר. הם צריכים להבין ששום דבר לא גמור".

שער ניצחון. רם סופר צילום: באדיבות "דאבל פס"

היו"ר השני של הקבוצה, אמיל יוסיפוב, התראיין בסיום ההפסד לתכנית "שישי ושערים", ואמר: "אין לי בעיה להפסיד, אבל יש לי בעיה עם הרצון, שחקנים לא רוצים מספיק. יכול להיות שנפגע גם בכיס". יוסיפוב נשמע עצבני ואמר עוד כי: "השחקנים שלנו לא מבינים שהליגה שלנו עדיין לא נגמרה, בראשון הם יבינו. אני ושלומי נמצא את הפתרון, הם יגיעו שעה לפני האימון, הם יבינו בדיוק מה שאנחנו רוצים ומה שאנחנו מצפים".

על השאלה לגבי זעזוע בעמדת המאמן ענה יוסיפוב כי: "לא כרגע, אין מה לדבר. אני לא חושב שדווקא עכשיו צריך לבוא ולעשות איזשהו זעזוע בעמדת המאמן”. לגבי שיתוף הפעולה עם אלדד שביט, מאמן הקבוצה, אמר יוסיפוב: ”יש לי הרבה שיחות עם אלדד, אנחנו יושבים איתו הרבה, הוא יודע להקשיב ולהתייעץ. אנחנו נשב לפני האימון ונמצא את הפתרונות. השחקנים חייבים לבוא דרוכים יותר ורציניים יותר. בעזרת השם נשיג את המטרה ונעלה ליגה".

יוסיפוב שבדרך כלל משדר פאסון לא נרגע והמשיך לירות בצרורות: "השחקנים צריכים להבין שכדי לעשות את זה הם חייבים להתעורר, ותאמין לי שהם יתעוררו”.

שולב כמחליף. עומר בוארון צילום: באדיבות "דאבל פס"

לאחר שנרגע מהמשחק, אמר יוסיפוב לספורט "כוכב" כי: "במשחקים נגד חדרה/אולגה ובאקה החמצנו הרבה. זה מראה על לחץ. זה טבעי בשלבים כאלה של העונה שיש משקולות ברגליים, אבל במגדל העמק לא הגענו לשום מצב ולשום בעיטה לשער. מגדל העמק חיכו למלחמה, בסוף היה להם את המשחק הכי קל העונה".

במחזור הבא שוב יהיה לכם משחק גורלי?

"נכון, אין לנו זמן לבכות. כבר בשישי הקרוב יש משחק בית נגד כרמיאל, ושום תרוץ בעולם לא יתקבל. אנחנו חייבים לנצח את המשחק הזה, שהפך להיות בעל משמעות רבה לנו ולליגה".

ניצחון גדול. מגדל העמק חגגה בסיום המשחק צילום: באדיבות "דאבל פס"

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>