23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז עמק חפר

בערב על המרפסת: חברי קיבוץ גבעת חיים מאוחד נהנו מאירוע מיוחד במינו

28 מרפסות התנדבו לארח בצורות שונות ומגוונות את המשתתפים, סוג של מיני פסטיבל שהחל בשעה 18:00 וגלש לתוך הלילה. החברים: “היתה תחושה של משהו מפעם”

מאת: זליג אהרונוביץ , 12 ביולי 2017

אירוע מיוחד ומרהיב ביופיו במסגרת חגיגות 85 שנה לקיבוץ גבעת חיים מאוחד, “חיים במרפסת”, נערך ביום חמישי שעבר, במסגרתו נבחרו 28 מרפסות של תושבי וחברי הקיבוץ, שהתנדבו לארח בצורות שונות ומגוונות את המשתתפים, סוג של מיני פסטיבל שהחל בשעה 18:00 וגלש לתוך הלילה.

חפלה על המרפסת צילום: ארכיון "כוכב"

האירוע החל, איך לא, אצל זקני המשק ב”בית שקמה”, שם הוצגה תערוכת “חפצים של אהבה”, שקשורים באופן אישי לאנשים ולסיפורים האישיים שלהם. ניתן היה לראות את פניהם הקורנות מאושר של הנוכחים, ואת הנחת שהאירוע הסב למבוגרים.
יצוין כי, חברי הקיבוץ שיתפו פעולה על מנת שהקונספט הנבחר ישתלב בשטח. בין שלל המיצגים, וידאו ארט הוקרן על מבנה ישן לצד הכביש המרכזי, פרי עבודתה של יעל אסף. כמו כן, לאורך הדרך נתלו שרשראות תאורה, אלא שאת מקומם של הגרילנדות תפסו פחי פלסטיק הפוכים, שהפכו לאהילים מרהיבים בין העצים.
כמו כן, בשכונת הלימונים הוצב מיצב פרפורמנס של האמנית שרון גלזברג, בהשתתפות נועה גולדברג ותושבי השכונה. “מעיין סגולה איחוד מאוחד”, מיצב של תאורה אולטרא סגולה במרכז המדשאה של השכונה שהוחשכה, ונתלו אלמנטים מן העצים שזהרו יחד עם מזרקה מרהיבה שזרחה באור האולטרא סגול, כמו גם הנוכחים במקום, נקודה קסומה ומיוחדת. עוד בתוך שכונת הלימונים, על המרפסת של ענת בדר, שהפכה למיני גלריה, הוצגו עבודות אומנות שונות.
ראוי לציין כי, במרפסת של נאווה שחם, הרגישו הנוכחים כאילו הם בפסטיבל קאן. המדשאה שליד הבית הפכה למתחם תצוגת אופנה, שטיח אדום נפרס ומסביב לו הצטופף הקהל הרב לחזות בבנות ונשות המשק, מדגמנות את מיטב הקולקציה של המעצב, ירון מינקובסקי, בשלל גלביות ושמלות עם הדפסים מקוריים. בהחלט מרשים ומרומם רוח.
ברקע, ליד המרפסת השכנה של רוח’לה ארזי, התכוננו לערב של מוזיקה מזרחית קלאסית, בפרסית וטורקית, בהובלתו של רז ארזוני ולהקתו.
והיה גם הפנינג בו ארחו מספר משפחות יחדיו על מרפסות שחוברו לקבוצה ונקראו צילומים לכל המשפחה, שם ניתן היה להצטלם עם אביזרים שונים על ספסל. כמו כן, לילדים היתה פינת יצירה של זרים ועמדת בועות סבון ענקיות.

תצוגת אופנה מרהיבה צילום: ארכיון "כוכב"

מה שצד את העין היה החפל’נה במרפסת המועדון לחבר בקיבוץ, שלשעה קלה הוסבה לטברנה עם זמר החאפלות, בר צברי, שהזכיר לכולם נשכחות עם שירי זוהר ארגוב, אהובה עוזרי, צלילי הכרם ועוד. משפחות אשתר, חיים, יצחקי, שמעוני ואגמי, ניצחו על האירוע שהיה עשיר בכיבוד, כיאה לחאפלה. בכיבודים: פיצוחים, סיגרים, פסטלים, בירות וערק.
והיתה גם מוסיקה אחרת: בשכונת הנעורים הוקמה במה קטנה ותוססת. על המדשאה הצטופף לו קהל רב, הבירה זרמה כמים, ואיתה גם מוזיקה ישראלית ולועזית. בזה אחר זה עלו לבמה זמרים מקומיים והנעימו את הערב לנוכחים.
חברי קיבוץ אמרו לעיתון “כוכב” כי לערב אחד היתה תחושה של משהו מפעם. “האמת שבקושי הצלחנו להקיף חצי מהאירוע המופלא הזה כי מדובר ב-28 נקודות, אבל יצאנו בתחושת סיפוק ממה שחווינו בערב אחד, שהכיל אומנות על סוגיה השונים סיפורים אישיים, הכוללים: יצירה, מיצבים ,תצוגת אופנה, אוכל ומוזיקה רב תרבותית. זה המקום להחמיא למארגני הערב המקורי והמרהיב ביופיו. ליוצרת והוגת הרעיון, עלית גורן-כץ, ולמפיקים מיכל עוזרד-לוז ויואב לוז, ולצוות המורחב וכל האנשים שאירחו במרפסותיהם”, אמרו חברי הקיבוץ.

עוד כתבות בתחום מוא"ז עמק חפר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>