26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

קרית טבעון

גאווה מקומית – מצטיין אוגדה 36 סגן עומר פלג מקריית טבעון מפקד פלוגת ההכשרה בפלס”ר 7

ביום שני התקיים טקס מצטיינים של אוגדה 36, אוגדה משוריינת סדירה הנמצאת תחת פיקוד הצפון. הטקס החגיגי התקיים בראשות מפקד האוגדה, תא”ל אבי גיל, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי

מאת: ניר אהרוני , 13 בספטמבר 2018

עומר פלג, בן 23, גר בטבעון מאז שנולד. הוא למד בבית הספר הרדוף והרחיב גיאוגרפיה. עומר שיחק כדורגל באופן מקצועי במשך 11 שנה, מכיתה ב׳ ועד אמצע י”ב, בנוער של הפועל חיפה. “באמצע י”ב החלטתי לעזוב כי עניין אותי לעשות שירות משמעותי בצבא”, הוא מספר, “לאורך כל השירות היה לי חשוב להשפיע עוד ולהתקדם ואני יודע שההחלטה לעזוב את הכדורגל, אחת ההחלטות הקשות שקיבלתי, דרבנה אותי מאוד”.

סגן עומר פלג צילום: ארכיון "כוכב"

לאחר סיום לימודיו המשיך עומר לשנת מכינה קדם צבאית במכינת מנשרים קלו שבמעגן מיכאל. “במכינה קבלתי מודעות למה שקורה בארץ וקיבלתי את הרצון ליצור ולהשפיע על החברה הישראלית”, מספר עומר.
לאחר מיונים רבים לצבא הגיע לשריון. “ברגע שהתגייסתי לשריון ידעתי שאני רוצה להגיע לפלס”ר”, ממשיך, “רציתי לעשות משהו משמעותי בצבא. הלכתי לגיבוש ועברתי”.
הפלס”ר, פלוגת הסיור, היא יחידה שעושה הכשרת חי״ר טובה מאוד ומתמחה בעבודה עם פלוגות שריון וטנקים. “אנחנו נמצאים בתוך חטיבת שריון ומחוברים מאוד לחטיבה ולשיתופי פעולה עם הטנקים”, מסביר עומר על ייחודויות הפלוגה, “אנחנו מתעסקים בתחום הסיור. חשוב שהלוחמים בפלס”ר יהיו אנשים עם ראש גדול שמבינים את הדברים לעומק ויכולים להסביר ולהשפיע. הלוחמים בפלס”ר מבינים את התמונה הגדולה יותר”.
מסלול ההכשרה של פלס”ר 7 כלל טירונות ואימון מתקדם בבא”ח גולני ולאחר מכן חצי שנה נוספת של הכשרה ייעודית בקצביה. עומר סיים את המסלול בהצטיינות ויצא בהקצאה הראשונה לקורס מפקדי כיתות בביסל”ח. בסוף הקורס הגיע לחטיבה בזמן תפיסת קו בבנימין. “זו היתה תקופה מתוחה ומשמעותית. חודש וחצי בו היינו פעילים מאוד כיחידה ביום ובלילה”, משתף. בדצמבר 2015 עומר המשיך לקורס קצינים. בסופו שובץ כמפקד מחלקה בגדוד 77 בפלוגה המסייעת. בנובמבר 2016 הוא חזר לפלס״ר ופיקד על צוות צעיר בהכשרה בבא״ח. “עליתי עם הצוות למסלול ואחרי שמונה חודשים יחד עברתי להיות מפקד צוות בפלגת לוחמים במבצעית. היינו בקו עזה, בקו במצרים, בגזרת אפרים ובמספר אימונים”. בתחילת מרץ עבר עומר לתפקיד סגן מפקד פלוגה בפלוגת ההכשרות של היחידה. כיום הוא משרת כמפקד פלוגת ההכשרות. “אני מתכלל את נושא ההכשרות”, מסביר, “יש תחתי צוות צעיר, צוות בוגר ואת מדור ההדרכה. זו אחריות גדולה. רציתי להגיע לפקד בהכשרות, הרגשתי שזה יהיה הכי משמעותי בשבילי”.
לאורך השירות חווה עומר חוויות בלתי נשכחות רבות: “סוף מסע העליה לפלוגה עם החיילים שלי הוא אחד הרגעים שזכורים לי במיוחד. המסורת היא שבסוף המסע כשנכנסים לבסיס לראשונה, כל הוותיקים בפלוגה קופצים על החדשים ומפתיעים אותם. רגע לפני שהגענו, הבנתי שאלו החיילים שאני גידלתי. התרגשתי והייתי גאה בהם מאוד”.
הפלס”ר היא יחידה קטנה מאוד, “הכל מאוד משפחתי”, מוסיף עומר, “יש אווירה טובה ואנשים טובים, כולם מכירים את כולם. חשוב לי לאפשר לפקודים שלי להביא את עצמם ולדעת לשלב את הכל- חניכה של החדשים, פיקוד על הוותיקים ותכנון של המשך הדרך. בתור מפקד בהכשרה אני צריך גם לחיות בהווה וגם לחיות בעתיד. זה תפקיד מעניין עם הרבה אחריות”.
לאורך כל השירות והתפקידים השונים ביצע עומר את משימותיו על הצד הטוב ביותר. בזכות המקצועיות, המסירות והיוזמה הוא קיבל הצטיינות ממפקד אוגדה 36. “גם אם ההתחלה קשה, השירות מעניין ומשמעותי”, מסכם עומר, “האנשים עושים את השירות, נמצאים ביחד במצבי קיצון ומתחברים מעבר, חברים לכל החיים”.

עוד כתבות בתחום קרית טבעון

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>