25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

ד"ש מרב"ש

מכבי חיפה שפנטזה ערב המשחק לכבוש את המקום השני בליגת העל, לא עמדה במבחן הירושלמי. אז מה הוביל את הירוקים לתצוגת נפל? מי החוליה החלשה ומהי נקודת התורפה? וגם: על קהל האוהדים שנתן הצגת עידוד ותמיכה בסיום המשחק, והוכיח שוב שחניכיו של המאמן רנה מולנסטיין עדיין לא הגיעו לרמה ביציעים

מאת: זליג אהרונוביץ , 6 בדצמבר 2016

מכבי חיפה ארחה באיצטדיון סמי עופר את בית"ר ירושלים, שהגיעה להתמודדות עם רעשי רקע בנוגע לעתידו המקצועי של המאמן רן בן שמעון. הירושלמים הגיעו להתמודדות ללא ניצחונות חוץ העונה וכשהיכולת שלהם אינה משביעת רצון. אבל, הקבוצה מהבירה עלתה לכר הדשא ללא רגשי נחיתות, ואף נתנה את הטון בעשר הדקות הראשונות.

ואצק חלש, קלנטיס המצטיין צילום: ראובן כהן

מצד שני, מכבי חיפה הייתה במצב שונה לחלוטין ערב המשחק, במיוחד לאחר תוצאת התיקו של מכבי תל אביב מול הפועל אשקלון, מה שהבטיח טרם המשחק, שניצחון של הירוקים יקנה לחניכיו של המאמן רנה מולנסטיין את המקום השני בטבלה, לראשונה מאז שאריק בנאדו הוביל את הקבוצה למקום הזה, לפני מספר שנים. אבל, המציאות טפחה על פני עשרות אלפי אוהדים שהגיעו לצפות בהתמודדות, כך גם על כל המערכת הירוקה.

הירוקים יורדים בבושת פנים צילום: ראובן כהן

נקודת התורפה: רביעיית ההגנה של מכבי חיפה הציגה משחק חלש ונרפה. הדברים אמורים גם כלפי השוער עומרי גלזר, שהיה זה משחקו החלש ביותר מאז קיבל את אפודת השוער הראשון. לידור כהן (אליו נחזור בהמשך) חגג על עיסמאיל ריאן באגף ואף כבש את שני השערים בדקות 39 ו- 68, מה שהוביל בסופו של דבר לניצחון 0:2 לצהובים שחורים. גם גרי קגלמאכר לא הזכיר במאום את יכולתו עד כה העונה, והמגן השמאלי מריו מוסה? לא תרם מבחינה התקפית וגם לא הגנתית.

מרכז שדה אנמי: המאמן רנה מולנסטיין נותן קרדיט גדול מדי לשני הקשרים האחוריים של הקבוצה, נטע לביא וקמיל ואצק. אבל חייבים לומר את האמת. הם לא בתקופה טובה, הם חסרי ברק ואינם מאיימים על השער. אמנם ואצק עלה בהרכב לאחר שכשירותו היתה מוטלת בספק, אבל הוא הוכיח מעל כל צל של ספק, שמוטב היה לו לוותר על המשחק ולאגור כוחות למשחקים הבאים. אגב, ואצק היה זה שאיבד את הכדור במרכז המגרש, ממנו יצאה בית"ר למתפרצת שהובילה לשער השני.

כובש שני השערים. לידור כהן צילום: ראובן כהן

החוליה החלשה: רועי קהת (מימין) וסאן מנחם (משמאל) לא הצליחו להביא לידי ביטוי את האיכויות שלהם, במיוחד אמורים הדברים לגבי קהת, שזה היה משחק נפל שלו. הוא איבד המון כדורים והוחלף בצדק. אמנם קהת הגיע על תקן של הבטחה גדולה ושולם עבורו הרבה כסף, אבל לאור יכולתו העונה, מוטב שיירד לספסל, ינשום עמוק, יבין איפה הוא לא בסדר ויחזור מחוזק יותר. זו תהיה הזדמנות טובה למאמן לתת את הבמה לשחקנים אחרים, דוגמת ג'עבר עטא או פיראס מוגרבי, שלא מרבים לקבל דקות משחק.

חילופים כפויים: גילי ורמוט, הברומטר של הירוקים, הוחלף במחצית הראשונה בשל פציעה, בגליינור פלט. למעשה זה שינה את המערך של הירוקים, אך שתי דקות אחר כך, מכבי חיפה כבר ספגה את השער הראשון, שנתן הרבה ביטחון לקבוצה האורחת. המחצית השנייה נפתחה עם חילוף כפוי נוסף, לאחר שדקל קינן הפצוע (עלה לשחק עם זריקות) נאלץ לפנות את מקומו לאיאד אבו עביד. למעשה, שני המחליפים לא הצליחו להשפיע על המשחק, כולל ניקיטה רוקאביצה שנכנס מאוחר יותר, ולא עשה דבר.

השחקנים מודים לקהל צילום: ראובן כהן

השחקן המצטיין: בית"ר ירושלים הציגה מערך טקטי מצוין, במיוחד במרכז השדה שם בלט מעל כולם דוד קלטינס הצעיר, שהוכיח שוב איזה נכס הוא עבור הירושלמים. מעבר לסגירות, לחטיפות הכדורים ולמשחק ההקרבה, הוא גם ידע להוביל כדור בבטחה, לעשות דריבל (כשצריך) ולעבור שחקנים באחד על אחד, לסכן את השער, לצאת להתקפות מעבר ולמתפרצת שהובילה לשער השני.

האקס פקטור: אין ספק שלידור כהן הוא המרוויח הגדול של המשחק. הוא ניצל את חוסר היכולת של עיסמאיל ריאן לתפקד כמגן עד תום. לידור כבש שני שערים קלים במיוחד, חומר למחשבה עבור מאמנו, שכבר הצהיר במסיבת העיתונאים כי ימשיך לתת בו אמון בהרכב הראשון.

הקהל הירוק נתן הצגה צילום: ראובן כהן

נקודת האור: 29,214 צופים הגיעו לחזות בהתמודדות המסקרנת, רובם ירוקים, כ-27,000 שעודדו את הקבוצה לאורך כל דקות המשחק. במיוחד אמורים הדברים לגבי היציע הצפוני, שתצוגת העידוד של הקופים הירוקים וחבריהם לא הותירה צל של ספק מיהו הקהל הגדול והתומך בישראל, וזאת למרות שהקבוצה נראתה גרוע. העידוד הקולני לאחר שריקת הסיום היה מצמרר והותיר את מולנסטיין וחניכיו על כר הדשא המומים מהמחווה. טוב היו עושים אותם שחקנים אם היו מורידים את החולצות שלהם וזורקים אותם ליציעים, כסוג של הבעת תודה לקהל הנהדר.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>