22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

ההפסד כולו שלו

גיא לוזון מאמן ומתרגל את שחקניו כקבוצה תחתית. הוא מרכיב אותם כקבוצה תחתית, הוא חושב כמו מאמן של קבוצה תחתית

מאת: איציק אהרונוביץ , 23 באוגוסט 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

אני שולף כרטיס אדום למאמן מכבי חיפה, גיא לוזון, לקראת המשחק מול הפועל באר שבע. גיא, ראה הוזהרת. לא יכול להיות שלאחר כל ההכנה הארוכה, כך נראית הקבוצה שלך, אנמית על סף הפתטית.

ניהול משחק גרוע. גיא לוזון צילום: ראובן כהן

עוד לפני המשחק התרעתי כי מאמן בני יהודה, יוסי אבוקסיס, יודע איך להכאיב לחיפאים. ומה עשה לוזון? כלום ושום דבר. עלה עם הרכב פחדני של שלושה בלמים, שני שחקני כנף שמראש לא התאימו למלכודות שטמן אבוקסיס. ולמה אני מתכוון: הרי היה ידוע לכל מבין עניין כי הכתומים שחורים יחכו 10 שחקנים לפני הכדור, מה שצמצם את שטח הפעולה של הירוקים בשליש השני והשלישי של המגרש. ולכן, נשגב מבינתי איך לוזון לא ידע לקרוא את המפה. הוא תיפקד בכנפיים את מאבוקה (היה טוב במחצית השניה) ורוקאביצה, שלא היה להם שטח לתרגם את המהירות שלהם להתקפות מעבר בכדי ליצור יתרון מספרי.
ובמרכז ההגנה, דקל קינן האיטי והכבד, לו אני שולף כרטיס צהוב ומודיע. זמנך עבר, אתה לא מתאים להיות בלם שלישי, לא בלם שני, ובטח לא ראשון. עשית את שלך לאורך הקריירה, זה הזמן לפנות את המקום לרמי גרשון, שכולי תקווה שיחלים מהפציעה כמה שיותר מהר וייכנס להרכב, לצדו של אליסון דוס סנטוס( טוב מאוד) ויחד ייצבו את משחק ההגנה. כמו כן, אני מקווה שלוזון יפנים את המצב ויעבור לשחק עם רביעייה אחורית, דבר שישחרר שחקן נוסף קדימה למרכז הקישור.
גם לצלע השלישית בהגנה, עומרי בן הרוש (חלש מאוד) יש לי טענות קשות ואני מאוכזב ממנו מאוד. בעיקר מהאיטיות והסרבול. הוא לא תרם בהתקפה, ובטח לא בהגנה. אבל, אין בעיה אם הוא לא מצליח לסגור את השחקן שלו על קו האורך (חוזז בדרך להבקעת שני שערים), מאחר וקינן שתופקד כבלם אמצע/חצי שמאל היה אמור לכסות עליו ולמנוע את החדירה לרחבה, בדרך להבקעת שני השערים. אבל שבוזגלו יעבור אותו על קו הבסיס, בדרך לסיכון השער? זה כבר יותר מדי למגן שמאלי, שמומלץ לו להתעורר ומהר.
דבר נוסף שהפריע לי אצל לוזון, זה אי הכללתו של גילי ורמוט בהרכב הראשון. מבחינתי, גילי ועוד עשרה שחקנים אחריו. השחקן היצירתי ביותר שיש לירוקים להציע יושב על הספסל, איזה לוקסוס. ולכן, אני טוען את מה שכתבתי בפתיח.
הייתי רוצה לראות שלוזון בונה את החלק ההתקפי על שחקנים יצירתיים (לא שיש לו הרבה) כמו קאיו ועוואד, במקום שחקנים שאין להם את זה בדי. אן. איי, דוגמת אופיר מזרחי ושון ויסמן, שלא ברור לי איך קיבל 90 דקות וכמעט שלא נגע בכדור.
ובמעבר חד למשחק מול הפועל באר שבע: לאחר שהאלופה לא הצליחה להעפיל לצ’מפיונ’ס ליג והיא נאלצת להסתפק בליגה האירופאית, אין לי ספק שהמאמן ברק בכר יידע לאושש את שחקניו ויכין אותם בצורה המיטבית למשחק בסמי עופר.
אני גם בטוח שהוא יבוא עם ההרכב החזק ביותר שיש לו להציע, מה שעלול להוות סכנה ברורה ומיידית לשערו של עומרי גלזר. אם לוזון יבוא למשחק זה בגישה הפחדנית שלו, זה יגמר רע מאוד מבחינתם של הירוקים.

 

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 5 נסחף ליכולת של ההגנה
ארנסט מאבוקה 6 יודע לתקוף מצוין
אליסון דוס סנטוס 6 שחקן נהדר
דקל קינן 3 הפך להיות ראש קטן
עומרי בן הרוש 3 אכזבה גדולה
ניקיטה רוקאביציה 4 איפה השכל שלו?
גאורגי קוסטדינוב 5 לא שחקן גדול
גל אלברמן 5 נתן כדור גדול לגול
קאיו אלבס 4 לא היה לו עם מי לשחק
אופיר מזרחי 3 לא דובים ולא זבובים
שון ויסמן 3 השחקן המיותר במגרש
——- על ספסל המחליפים ——-
גילי ורמוט 5 הוא ועוד עשרה אחריו
רועי קהת 4 לא תרם כלום למשחק
מוחמד עואד 6 הכניס אנרגיות חיוביות
—————————–
מאמן: גיא לוזון 2 מאחראי למופע האימים

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>