25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז מגידו

הורים בביה”ס “פלגים”: יש להפסיק את האלימות ולשפר את רמת הלימודים

ההורים מציינים כי למרות הפניות אל ההנהלה, ילדיהם נחשפו בשנה האחרונה למקרי אלימות רבים, לתשתיות לקויות שאינן מטופלות ולרמת לימודים בינונית ומטה

מאת: מערכת "כוכב" , 5 ביולי 2017

הורי תלמידים מביה”ס “פלגים” שבתחומי המועצה האזורית מגידו, פנו לאחרונה בכתב לראש המועצה, בו הם טוענים לליקויים חמורים בביה”ס ודורשים לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה שמצב זה ייפסק לאלתר.

בית ספר פלגים צילום: ארכיון "כוכב"

לעיתון “כוכב” בגיע עותר מהמכתב, ממנו עולים טענות קשות של ההורים המודאגים. “בשנה האחרונה נחשפו ילדנו למקרי אלימות רבים בדרגות חומרה שונות, אשר טופלו בחוסר אחידות וזאת באין נוהל ברור להתמודדות עם אלימות, שקיפות ודיווח להורים. הדבר פוגע ביכולתנו לייצר תהליך חינוכי-המשכי בבית. ההורים ניזונים משמועות, סיפורי הילדים ו’שיחות מדרכות’ והדבר אינו מועיל לתחושת הביטחון של ההורים בבית הספר. חסר קו אחיד וברור לנושא ההתמודדות עם האלימות וסביבתה, ומעקב ברור ויציב ע”י גורמי ההנהלה”.
טענה זו, הינה אחת מתוך רשימת ליקויים, לכאורה, אשר הוצגו על ידי הורי ילדי יקנעם המושבה, הלומדים בביה”ס “פלגים”, השייך למועצה האזורית מגידו.
ההורים, אשר נפגשו בעבר עם הנהלת ביה”ס, ציינו כי למרות הפגישות, הם אינם שבעי רצון מהטיפול שמפגינה הנהלת ביה”ס, בראשות הדס ורהפטיג. ההורים החליטו לערב את הנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, את מפקחת ביה”ס ואת ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי, בתקווה שבשנת הלימודים הבאה, יחול שיפור בנושאי האלימות כלפי תלמידים, ליקויי התשתיות והרמה הפדגוגית, אשר קיבלה ביטוי גם במבחני המיצ”ב האחרונים.
“כהורים, אנו מרגישים אחריות להשמיע את קולנו ואת קול ילדינו, ולהגיב לנעשה בבית ספרנו בנושאים שונים”, טענו ההורים, שציינו עוד כי: “במהלך חמש השנים האחרונות גדל בית הספר משמעותית וכיום הוא מכיל 613 תלמידים. למרות שהמקום מוגדר כביה”ס הכולל רק 12 כיתות, הוא כולל בפועל 21 כיתות. (פער של כ- 200 תלמידים). מגידול זה באופן טבעי נובע הצורך בהתאמות משמעותיות בתשתיות, במבנה בית הספר ובתחום הפדגוגי”.
לדברי ההורים, לפני שלוש שנים הוחלפה ההנהלה והם ציפו לשינוי והתקדמות בנושאים שהתגלו בהם פערים. “התקדמות, אם התרחשה, הינה איטית מידי ואינה מניחה את הדעת”, כתבו ההורים, שמונים בליקויי התשתיות, את המחסור בתאי שירותים, קיומו של עמוד חשמל עם שנאי הניצב במרכז ביה”ס ומסכן את התלמידים בחשיפה לקרינה. מחסור בשטחים פתוחים למשחק, מתקני ספורט, ואזורי חוץ מקורים, לצד תשתיות רעועות וניקוז לקוי.
“פערים אלו פוגעים ברווחת הילדים וצוות בית הספר, באקלים הבית ספרי ובהתנהלות היומיומית בביה”ס” ,הם מציינים. “בנוסף, עבור ילדי המושבה קיים מפגע בטיחותי חמור בעת הורדת ילדים מרכב, ובהליכה לבי”ס כ- 300 מ’ בדרך לא בטוחה וזאת בניגוד לנדרש בחוזר מנכ”ל”.
לדברי ההורים, דחיית מציאת פתרון בינוי הולם ע”י המועצה נגררת כבר למעלה מחמש שנים, כשכל פתרון שהוצע ירד מהפרק מסיבות שונות. “רק לאחרונה עודכנו במכתב ממהנדס המועצה (4/6/2017), כי ביצוע תכנית הבינוי לה התחייבו לשנת הלימודים הבאה, נדחה ללא כל יעד חדש או מציאת חלופה. נדגיש כי, גם תכנית בינוי זו, לא הציגה פתרון כוללני לפערים ולמפגעים הנ”ל”.
ההורים טוענים גם כי כפי שעולה מן הנתונים של מבחני המיצ”ב, רמת הלימודים בבית הספר בינונית ומטה, במשך תקופה לא מבוטלת. לדבריהם, מגמת השיפור איטית או לא מורגשת בקרב התלמידים וההורים. “ילדנו מגיעים לחטיבת הביניים לא מוכנים. נאמר שנעשו דברים, אך עד לרגע זה לא שוקפו לנו תוצאות המעידות על שיפור. בהבנה שתהליכים לוקחים זמן, אנו מבקשים לדעת כיצד ביה”ס מתכונן להתמודדות עם תוצאות המיצב, ומה נעשה על מנת לקדם ולשפר נושא חשוב זה. אנו עומדים על כך שנקבל התייחסות הולמת לפני שנת הלימודים הבאה”.
מהמועצה האזורית מגידו נמסר בתגובה כי: “הטענות העולות בנוגע להיבטים החינוכיים, התשתיות, המבנים וכו’, מטופלות באופן יסודי עם גורמי מקצוע, מטעם המועצה ובית הספר. המועצה עושה כל מאמץ לסיים את תכנון הרחבת בית הספר בהקדם האפשרי, והביצוע יחל מיד עם סיום התכנון ובכך יפתרו הקשיים הפיזיים לרווחת תלמידי בית הספר”.
בנוגע לבית הספר “פלגים”, נמסר מהמועצה כי: “ישנו צוות חינוכי מובחר, איכותי, מבין חינוך ועושה עבודה מקצועית ומקדמת, בראשות מנהלת בית הספר, הדס ורהפטיג. בכל נושא, ניתן לפנות ישירות להנהלת בית הספר לקבל מענה”.

עוד כתבות בתחום מוא"ז מגידו

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>