24.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

היסמניק שהמציא את השיטה

אין דבר כזה דיאטה יש דבר כזה להתאהב באורח חיים החדש שלך אומר אלי אוחנה מייסד שיטת 647

מאת: מערכת "כוכב" , 19 בינואר 2018

אלי אוחנה מנכ"ל המרכז החדש לשיטת 647 מתגורר ב- 6 השנים האחרונות בעיר יוקנעם. נשוי לעינת המשרתת כמפקדת המחנה של כלא 6 ואב לשלוש בנות עמית נויה ושירה. שירת ביחידת היס"מ של משטרת ישראל ועשה בה קריירה מרשימה שכללה בין היתר פיקוד על צוות לוחמים ביחידה במסגרת אירועים מורכבים שפקדו את מדינת ישראל באותה העת. לאחר 12 שנות שירות ביחידה החליט אלי לצאת לאזרחות ולממש את האהבה שלו לתחום הכושר והבריאות והחל לעבוד כמנהל חדר הכשר בקאנטרי יקנעם ובמקביל יצא ללימודי משפטים והפך לעורך דין מן המניין.

צילום: ארכיון "כוכב"

לפני כשנתיים אלי מונה למנכ"ל הקאנטרי ביקנעם ובזמן זה ייסד שיטה לכושר ותזונה ייחודית ובלעדית בארץ שמטרתה להוביל אנשים לשינוי לדרך חיים נכונה ובריאה הנקראת תכנית 647. לפני כחודשיים ובגיל 45, החליט אלי לסיים את תפקידו בקאנטרי העירוני ופתח ביקנעם את המרכז החדש לשיטת 647 כמו כן לצאת ולהפיץ את התכנית בערים נוספות מלבד העיר יוקנעם ולהקים מרכז שכולו מתמקד בתכנית האימון של 647. תכנית הכושר והתזונה 647 המשלבת בין אימון פיזי, אימון מנטאלי ותזונה נכונה אשר הובילה מעל 500 אנשים בשנתיים האחרונות לירידה במשקל, חיטוב וחיזוק הגוף ובעיקר שיפור איכות חייהם של המשתתפים בתכנית.
ביום שני הקרוב ייפתח מחזור 22 של התכנית שתרוץ למשך 3 חודשים בקבוצה של 25 מתאמנים ותועבר על ידי מנטורים של השיטה.
אלי, ראשית ברכות על הקמת המרכז החדש לשיטת 647 ביוקנעם. ספר לנו קצת מה מיוחד בשיטה שלכם?
"במשך שנים אני חוקר ועוקב אחר כל תכניות האימון והתזונה הגדולות בארץ ושמתי לב שעל מנת שהמתאמנים שמשתתפים בתכניות מהסוג הזה יוכלו לחוות הצלחה לאורך זמן ולשמר את התוצאות המרשימות שאליהם הגיעו במסגרת התכנית עלינו להתמקד מלבד האימוני כושר הקבועים ותפריט התזונה המותאם גם באימונים מנטאליים שיוכלו לאמן ולהכין את המתאמנים לאתגרים שבחוץ ולניהול החשקים והרצונות שלהם ביום יום.
השיטה מתמקדת ב – 6 דיווחים ביום שבה כל מתאמן מדווח מה הוא אכל וכמה לאפליקציית 647 שפותחה לאחרונה ומטרתה לאכוף את פעולות המשתתפים שלנו ברמה היומית כמו כן קיימות 4 שיטות אימון ייחודיות של השיטה ו – 7 ימי הטמעה".
מה האימון המנטלי נותן למשתתפים בתכנית?
בכל מפגש המנטור של התכנית מעביר מלבד אימון פיזי גם אימון מנטלי במשך 45 דקות שמטרתו ללמד ולאמן את המתאמנים בתכנית כיצד להתמודד עם חשקים ופיתויים במהלך היום. במסגרת האימון המנטאלי המתאמנים מקבלים כלים כיצד עושים קניות בצורה נכונה ובריאה בסופר, כיצד מבשלים בצורה נכונה ובריאה באמצעות 3 סדנאות שף שמועברות על ידי שף רמי סויסה במהלך התוכנית.

איילת השחר מנצור. לפני ואחרי צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

בקרוב אתם משיקים את התוכנית בערים נוספות. אשמח שתספר לנו על התכנית לשנה הקרובה?
"לאחר 21 מחזורים ביוקנעם ובעקבות הביקוש והפניות שאנחנו זוכים מידי יום החלטנו להשיק בחודש הבא גם מחזור שייפתח במרכז מיר"ב בישובי חוף הכרמל וגם בעיר כפ"ס במסגרת עם רשת מועדוני כושר גדולה שסגרנו איתה שיתוף פעולה. אנחנו במו"מ מתקדם על פתיחת מחזור גם בת"א באחד מהמועדנים הגדולים והמרשימים בארץ"
מה המטרה שלך?
"אני רוצה להנגיש ולהביא את תכנית 647 לכמה שיותר ערים בישראל. אני מקבל כל יום פידבקים מהמתאמנים שלנו ורואה מה זה עושה להם ברמה האישית אני מלא סיפוק ורוצה להמשיך להפיץ את השיטה ולהגיע לכמה שיותר אנשים ולשנות את חייהם.
בשבוע שעבר סיכמנו מחזור שהסתיים ואחד הסיפורים שיותר ריגשו אותי הייתה של מתאמנת שלנו שחלתה לפני מספר חודשים בסרטן והיא סיפרה שלאחר שהחלה להתאמן במסגרת השיטה שלנו היא הפסיקה את הטיפולים הכימותרפיים והיא מרגישה היום הרבה יותר חזקה והבריאה סופית מהמחלה.
סיפור נוסף שנגע בי היה של מתאמנת שלנו שהגיעה עם פריצות דיסק בגב התחתון ולא יכלה לנעול נעלי עקב כבר שנים למרות שכל כך רצתה. המתאמנת תיארה בדמעות של אושר איך בעקבות השתתפותה בתכנית כל הפחדים נעלמו כלא היו ולטקס הסיום של המחזור היא הגיעה כאשר היא נועלת (ניחשתם נכון) נעלי עקב..
רוצים שינוי אמיתי, תראו מה יש לאיילת השחר מנצור לומר.
"כבר שנים שאני במרדף אחרי המשקל שלי, ניסיתי אינספור שיטות הרזיה. החל מספירת קלוריות ועד כדורים ותכשירים שהתגלו ככלום ושום דבר אחרי הרבה ניסיונות והתמודדות אישית עם הגוף שלי הגעתי לתכנית 647, שהרבה מעבר לתכניות דיאטה אחרות גיליתי את הדרך לתזונה נכונה ואורח חיים בריא, סוף סוף אחרי שנים של מאבק אישי עם הביטחון העצמי ודימוי גוף נמוך אני שלמה עם הגוף שלי ונהנית מאורח חיים טוב בריא בלי מרדף יומיומי מה מוצר ואסור לאכול ובלי להרעיב את עצמי עם תחושות אשמה. הדבר הכי מיוחד זה שילוב הספורט של 647 שהכניסה בי מרץ ואנרגיה והחזירה אותי לא רק למראה טוב אלא בעיקר לכושר ועליה בבריאות הפיזית והנפשית".

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>