26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

המאמן יצא מהקופסה

הפועל חיפה הגיעה לדרבי במטרה שלא להפסיד. האדומים הוכיחו שאם הם באים מהבית עם רוח לחימה ותשוקה, השמים הם הגבול. וגם, מחמאות למאמן אלי כהן שזנח את המשחק השבלוני של קבוצתו

מאת: מערכת ספורט "כוכב" , 6 בנובמבר 2016

צילום: ארכיון "כוכב"

הפועל חיפה הצליחה לממש את השאיפות שלה בדרבי, מול מכבי חיפה. האדומים עשו את מה שנדרש מהם, לעצור את רצף שלושת ההפסדים בליגה, מאז אותו ניצחון גדול על בית"ר ירושלים.

מגיע לו מחמאות. אלי כהן צילום: ראובן כהן

וזה הזמן לפרגן למאמן הקבוצה, אלי כהן, שהיה לו חלק גדול ביכולת הסבירה של הקבוצה שלו מבחינה התקפית, אך מגיע לו מחמאות על ניהול המשחק וההכנה הטקטית הטובה שלו, מבחינה הגנתית, בכדי לעצור את מכבי חיפה שהגיעה במומנטום טוב ועם צבא אוהדים שדחף אותה קדימה.

למעשה, זו הפעם הראשונה שהמאמן יוצא מהקופסה. הוא הכין מערך  שהותאם לירוקים, שעדיפים על האדומים בכל הפרמטרים. כהן העלה הרכב עם חלוץ מדומה, אדילסון באיה, כאשר חנן ממן שינה איתו מיקומים לסירוגין. כמו כן, סגר הרמטית את משחק הקווים של מכבי חיפה. מצד אחד, האדומים הצליחו לסגור היטב את איסמעיל ריאן וסאן מנחם. ומצד שני, האדומים הצליחו להביך את מנחם פעם אחר פעם וליצור מספר מצבי הבקעה. כשהבולט בהם היה המצב של מקסים פלקושצ'נקו, שהגיע לאחד על אחד מול עומרי גלזר, אך נחסם בגופו של השוער המצוין.

יכל להכריע את המשחק. מקסים פלקושצ'נקו צילום: ראובן כהן

אפרופו שוערים, אי אפשר שלא להתייחס לשוער ההולנדי פיט פלטהאוזן, שבכמה עצירות וירטואוזיות מנע שערים בטוחים לזכותה של מכבי חיפה. דומה כי הוא יודע להגיע למשחקים גדולים, והנקודה הזו רשומה על שמו.

ייאמר מייד, הפועל חיפה סגרה בצורה טובה מאוד את חלוצי חיפה, גליינור פלט ואלירן עטר, שלהזכירכם, חגגו בשבוע שעבר על הגנת הפועל אשקלון, זו שניצחה במחזור הפתיחה את הפועל חיפה. הבלמים גילו יכולת טובה וסגרו את מרכז הרחבה, כשהם מיירטים כל כדור שהוגבה לעברם, תוך כדי הפגנת רוח לחימה ומשמעת קבוצתית ואישית.

יכולת וירטואזית. פיט פלטהאוזן צילום: ראובן כהן

חובה לציין גם את העבודה ההגנתית של המגינים: חיים מגרלשווילי ודור מלול, מבחינה הגנתית בלבד, כי מבחינה התקפית הם לא עשו מאום. אני אפילו לא זוכר שהם עברו פעם אחת את מחצית המגרש. אבל את מה שהמאמן דרש מהם, שזה נטרול משחק האגפים של הירוקים, הם עשו באופן מושלם. למעשה, ריאן ומנחם לא הורגשו כלל.

ובמרכז המגרש, היה מצ'-אפ מעניין: מקסים פלקושצ'נקו וחנן ממן הטכניים, הצליחו להטריד את הירוקים בחלק ההתקפי. כמו כן, הם ביצעו ללא דופי את המשימות ההגנתיות שקיבלו מהמאמן. הם עזרו ללירן סרדל וג'וליו סזאר, הקשרים האחוריים, שמנעו הסתננות של קשרי חיפה. וכשהם קיבלו את הכדורים, הם גם ידעו להוציא את הקבוצה להתקפות מסודרות, במיוחד ממן, שהיה לו משחק נהדר והנהיג את הקבוצה שהיתה שוות כוחות לירוקים ומגיעה לה הנקודה.

שחקן מצטיין. חנן ממן צילום: ראובן כהן

לדעתי, לא היה הוגן עם אחת הקבוצות היתה סופגת בדקות הסיום. הרי תיקו שיקף את מה שקרה במהלך המשחק, ואני בטוח שלא מעט יסכימו איתי בקביעה זו. אבל אם כבר תיקו, חבל שהצופים הרבים שהגיעו לסמי עופר לא ראו תיקו רב שערים, כי התפאורה היתה מושלמת למשחק גדול.

 

סגרו את הרחבה. הגנת הפועל חיפה צילום: ראובן כהן

ציונים זה הכל: 

פיט פלטהאוזן 7 מגיע למשחקים גדולים

דור מלול 6 משחק סביר

ניסו קפילוטו 6 סגר את הרחבה

ברונו פניירו 6 שקט ורגוע

חיים מגרלשווילי 6 העלים את ריאן

לירן סרדל 6 עשה את שלו

ג'וליו סזאר 6 גרזן באמצע

מקסים פלקושצ'נקו 5 יכל להכריע

חנן ממן 7 מספר 1 במגרש

פיליפ יאזביץ 6 סגר את מנחם

אדילסון באיה 6 הביך את קינן

אלי כהן 7 הביא משהו אחר

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>