19.09.18

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

נשר

הנשר נחת: אבי בינמו פיטר את יחיאל אדרי מתפקיד ממלא מקום ראש העיר

ראש העיר פיטר השבוע את ממלא מקומו והגיש לשולחנו מכתב: “בשל שימוש לא ראוי מצדך בסמכויות שניתנו לך”. יחיאל אדרי: “הוא מוכיח שאינו ראוי להיות ראש עיר”

מאת: זליג אהרונוביץ , 19 ביולי 2017

איזה בלאגן בעיריית נשר: לאחר שבמשך מספר חודשים מערכת היחסים בין אבי בינמו ליחיאל אדרי עלתה על שרטון, החליט השבוע ראש העיר לפטר את מ”מ, והגיש לו מכתב בו האשים אותו בניצול סמכויותיו לרעה.

צילום: ארכיון "כוכב"

מעותק שהגיע לעיתון “כוכב”, עולה כי מדובר במכתב חריף במיוחד, המורה לאדרי להחזיר את לשכתו תוך 48 שעות, כמו כן את הרכב והטלפון הסלולארי שקיבל מהעירייה, כולל האשמות על תפקוד לקוי, אבל לזה עוד נחזור בהמשך.
גורמים בעיריית נשר ציינו השבוע, כי הרקע לקרע נוצר לאחר שאדרי שלח בשבוע שעבר מכתב לבינמו, בו הוא מבקש להתפצל מהאיחוד עם סיעתו של בינמו. מתוכן המכתב עולה, כי אדרי מותח ביקורת קשה על התנהלותו של ראש העיר. “במהלך התקופה האחרונה קיימת בינינו ובינך אי הסכמה וחוסר תיאום בנוגע לסוגיות חשובות, הקשורות לניהול ענייני העיר נשר, לרבות בתחומים השונים עליהם אנו מופקדים, מתוקף היותנו חברי מועצת העיר, ממלא מקום, סגנים וחברי מועצמת העיר, וכל נושאי תפקיד בעירייה”, כתב אדרי והוסיף עוד כי: “נדמה כי היותנו כסיעה אחת, אינה עומדת בקנה אחד עם מאפייני התנהלותך כלפינו, כחברי סיעה אחת. לאור האמור לעיל ועל מנת לקדם את ענייני העיר בדרך שנראית לנו נכונה, אנו סבורים כי אין מנוס מהתפלגות סיעת הירוקים, עבודה, נשר אחת”.
ראוי לציין כי, האיחוד בין שתי הסיעות בבחירות האחרונות, כמו כן התקציב הגדול שהתקבל ממפלגת העבודה, שיחיאל אדרי הוא נציגה במועצת העיר, הוא זה שנתן את הדחיפה הגדולה לקמפיין של בינמו. אבל כנראה שבפוליטיקה כמו בפוליטקה, הכל אפשרי ורב הנסתר על הגלוי.
ובחזרה למכתב הפיטורין: “ראש העיר, אבי בינמו, מתוקף סמכותו בחוק, הודיע היום לסגן ראש העיר, יחיאל אדרי, על ביטול האצלת סמכויותיו בתחום החינוך והתרבות. ביטול האצלת הסמכויות ייכנס לתוקף תוך 48 שעות, ואדרי יידרש להשיב לעירייה תוך 48 שעות את הרכב והמכשיר הסלולארי ושכרו ישולם עד למועד זה. כל זאת, בשל שימוש לא ראוי מצדו של מר אדרי בסמכויות שניתנו לו, ובהתאם להמלצות דוח מבקר המדינה. מתוך כבוד למר אדרי לא נרחיב בעניין. יש לציין כי יום אחד בלבד, לאחר שראש העיר שלח מכתב לכלל חברי סיעתו המורחבת ובו קרא להם לאחדות, שקיפות ולכידות, בחר אדרי להודיע לראש העיר על התפלגותו מסיעתם המשותפת. במצב עניינים שכזה, יצר מר אדרי חוסר אמון מוחלט בהתנהלותו ובהתנהגותו”.
יחיאל אדרי מסר בתגובה כי: “במשך 3 וחצי שנים נשכבתי על הגדר עבור ראש עיריית נשר, ובעיקר עבור תושבי נשר. והכל, מתוך אהבתי לעיר בה נולדתי גדלתי וגידלתי את ילדיי. כאשר ראש העיר לא מגיע לעירייה ולעבודה בצורה סדירה, פועל נגד האינטרסים של תושבי העיר נשר, מתנהל לא כמצופה מנבחר ציבור, עדיין הצלחתי להבליג. אולם, משלאחרונה החליט מר בינמו לפגוע ב’ציפור נפשי’ – החינוך, לא יכולנו להבליג ועמדנו על כך שטובת תלמידי העיר נשר ותושבי נשר תהיה בראש סדר העדיפויות”.
אדרי הוסיף עוד במכתבו כי: “לכן, יחד עם סיעתי ‘נשר אחת – העבודה’, הודענו ביום 12.07.2017 לראש העיר על התפלגותנו מסיעתו. בצעד חסר אחריות ושוב מבלי לשים את טובת התושבים לנגד עיניו, בחר בינמו כחודש לפני תחילת שנת הלימודים, כאשר אין מנהל מחלקת חינוך ומנהלת מחלקת הגנים נמצאת בחופשת לידה, מה גם שמחליפתה צפויה לצאת לחופשת לידה בקרוב, לשלול את סמכויותיי ולפטר אותי. נראה כי האינטרסים הפוליטיים שלו, כמו גם הלחץ מהחקירות בהם הוא נמצא, גברו על האינטרס של תושבי וילדיי העיר. בכך שמר בינמו בחר דווקא בעיתוי זה, ניתן ללמוד, כי מדובר על חוסר אחריות של ראש העיר ששוב מוכיח כי אינו ראוי לתפקד בתפקיד זה”.
אדרי ציין במכתבו כי: “כבר הבוקר פניתי לחברי מועצת העיר, לכנס ישיבה דחופה ומיוחדת, בכדי למנוע המשך פגיעה בעיר ובתושביה. נמשיך לשרת את תושבי נשר נאמנה, כפי שעשינו ב-38 השנים האחרונות”.
לגבי האשמות ראש העיר, כי אדרי לא יכול להמשיך לכהן בתפקידו על פי דוח מבקר המדינה, אמר אדרי: “די בעיון במסקנת דו”ח מבקר המדינה, בו משרד מבקר המדינה מעיר לראש עיריית נשר, כי על פי תקנות קבלת עובדים, ראש העירייה הוא הגורם האחראי להליך קבלת העובדים. ולפיכך, טענתו שלא התערב בהליך זה אינה במקומה. טרם אסיים, אבהיר כי משרד מבקר המדינה הטיל את האחריות לאחר חקירה ממושכת לפתחו של מר בינמו, משכך ‘הפוסל במומו פוסל’. אבי בינמו יכול לקחת ממני את המשכורת ואת התפקיד, אבל לא את אהבתי לעיר ולתושביה”.

עוד כתבות בתחום נשר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>