18.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

הפסד של מכבי חיפה באשקלון יוריד את הקבוצה לליגה הלאומית

איציק אהרונוביץ’ משוכנע שהפסד במשחק העונה של הירוקים, עלול ליצור כדור שלג שייעצר רק בליגה השנייה. אז מה הבעיה הקשה ברועי קהת? מה הטעויות שעושה המאמן פרד רוטן? ואיך כל זה קשור לדוגמה של בני יהודה מהעבר?

מאת: איציק אהרונוביץ , 8 במרץ 2018

צילום: ארכיון "כוכב"

לאחר ההפסד של מכבי חיפה 3:0 בדרבי נגד הפועל, במשחק הליגה האחרון, נשאלת השאלה, האם מדובר בשיא השלילי של הירוקים בעונה הנוכחית, או שמא מחכים לה בדרך שיאים שליליים נוספים. התשובה שלי מאוד פשוטה. כפי שאני אומר זאת מתחילת העונה ועד היום, מכבי חיפה מציגה העונה את הקבוצה הכי גרועה בהיסטוריה של המועדון, או לפחות מאז שיענקל’ה שחר הגיע. בסגל הקבוצה יש שחקנים ברמה כל כך נמוכה מקצועית ומנטלית – שילוב קטלני יחד – שפשוט לא מבינים באיזה מועדון הם נמצאים.

הדרבי אדום. לויטה וורמוט צילום: ראובן כהן

מכבי חיפה נמצאת באנדרלמוסיה גדולה, כאשר רגל שמאל לא מוצאת את רגל ימין, ואין קשר בין הראש והרגליים. השחקנים שאמורים להביא את מכבי חיפה לחוף מבטחים מתבררים כחדלי אישים ואינם מבינים את הסיטואציה בה הם נמצאים. בתשובה לפתיח שלי ניתן לומר שמשחק העונה של מכבי חיפה בשבת נגד אשקלון, יקבע סופית האם הקבוצה תרד ליגה או שהיא תישאר. במילים אחרות, כפי שהדברים נראים כרגע, הפסד של מכבי חיפה באשקלון יוריד את הקבוצה לליגה הלאומית, כאשר פער שמונה הנקודות יכול להימחק מהר מאוד. הסיבה לכך הינה שהפסד באשקלון יכניס את כל המערכת לסיחרור שקשה לי להאמין שייעצר, וכבר קרו דברים מעולם בליגה הישראלית, ואתן לכך דוגמה מהעבר.
לפני כמה שנים היתה בני יהודה על סף ירידה בטוחה לליגה השנייה. ההפרש בינה ובין חוף מבטחים היה 13-12 נקודות, אלא שבאותה עונה הפועל כפר סבא הפסידה מספר משחקים ברצף, מה שהוריד אותה ליגה והשאיר את בני יהודה בליגת העל. אני בהחלט רואה מצב דומה אצל מכבי חיפה, ולמה אני אומר זאת? מכיוון שקשה לי להאמין שהקבוצה הנוכחית יכולה לנצח משחקים, כולל בפלייאוף התחתון. קשה לי גם להאמין מי מסוגל להבקיע שער בקבוצה, וחמור מכך – קשה לי למצוא ולו שחקן אחד שמסוגל לתת פס לשער. מכבי חיפה נראית כמו עדר ללא רועה וזו לא קלישאה. אמנם שחקניה רצים, אבל הם לא יודעים לאן הם רצים. זו קבוצה שאינה מאורגנת או מסודרת ומשחקת בצורה מופקרת ברמות שלא הכרנו בעבר. השחקנים לא נמצאים אף פעם במקומות הנכונים, כאשר הדבר מתחיל בבלמים ונגמר בחלוצים.
מי שמוביל את הקבוצה לאבדון הוא רועי קהת, שאינו מבין את תיפקודו במגרש. מדובר בכדורגלן שלמעשה עושה את כל הבלגן המקצועי בקבוצה. הוא משחק בתפקיד 50-50 בחצי השמאלי של הקישור, אבל אף פעם לא נמצא במקום שלו. הוא רץ על הקווים ולעמדות השפיץ בלי טעם ובלי ריח, ובסוף זה גם מסריח… קהת הוא הבבואה של הבלגן בקבוצה, וכאן מבחינתי נכנס מאמן מכבי חיפה, פרד רוטן, שאימן בבונדסליגה ואת הקבוצות הטובות ביותר בהולנד, אלא שאיני רואה “טביעת קשקש” של מאמן כדורגל על הקבוצה בשום פרמטר של המשחק. נראה לי שרוטן חסר אונים ואינו יודע לאן הגיע. הוא משחק בשיטה שקופה, ב”סגנון-אין סגנון”, וזה לא ייאמן שמכבי חיפה נופלת עונה אחרי עונה עם אנשי המקצוע שלה.
וכל זה מחזיר אותי לדברים שאמרתי בראשית הטור: אם מכבי חיפה לא תתעשת במשחק נגד אשקלון, שהוא עבורה משחק עונה לכל דבר – העונה הזו תיגמר רע מאוד עבורה.

ציונים זה הכל:

אוהד לויטה 4, טעות מכוערת.
ארנסט מאבוקה 3, לשחרר ומהר.
אליסון דוס סנטוס 3, מבוהל.
רמי גרשון 3, גדול עליו.
עומרי בן הרוש 3, איבד את הראש.
גיאורגי קוסטדינוב 3, נעלם והתאדה.
רועי קהת 2, אנדרלמוסיה.
שלומי אזולאי 4, פרווה.
סנטיהאו סלליך 3, מבולבל.
עומר דמארי 3, כבד.
ניקיטה רוקאביציה 4, ללא כיוון.
———— על ספסל המחליפים ————-
אופיר מזרחי 4, בלי קרדיט.
מוחמד עוואד 5, ניסה להעיר את הקבוצה.
—————————————-
פרד רוטן 2, זה מאמן שאימן בבונדסליגה?

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>