19.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

השולחן העגול: יקנעם והפדרציות מאטלנטה וסנט לואיס ממשיכות להוביל שיתופי פעולה

סימון אלפסי בביקור הפדרציות: “גאה בקשר המשותף ובהישגים אליהם הגענו יחד” הקהילות תורמות לתכניות ביקנעם כל שנה כ- 500,000 אלף דולר

מאת: ניר אהרוני , 1 במרץ 2018

יקנעם והפדרציות מאטלנטה וסנט לואיס ממשיכות להוביל שיתופי פעולה, וכחלק מקידום התכניות השונות ותקצובן, ביקרה לאחרונה ביישוב משלחת מהפדרציות לדיון על התכניות המופעלות ביקנעם. הקשר בין יקנעם לפדרציות הוא רב שנים והקהילות תורמות כל שנה כחצי מיליון דולר לתכניות ופרויקטים מגוונים. במהלך הביקור נפרדה יקנעם מסטיבן כהן שהיה שנים רבות בצוות שניהל את הקשרים בין יקנעם לבין פדרציית סנט לואיס.

יקנעם והפדרציות מאטלנטה מובילות שיתופי פעולה צילום: ארכיון "כוכב"

ראש העיר, סימון אלפסי, פתח את דיוני השולחן העגול ואמר שלארח את הפדרציות זה כמו לארח משפחה. רה”ע עדכן שבזכות התכניות השונות שמובלות ביישוב, בין היתר לרווחת קהילת יוצאי אתיופיה, ילדי הקהילה נמצאים באקדמיה, והנוער מתגייס לצה”ל ותורם להגנה על המדינה. רה”ע שיבח את סטיבן כהן הפורש על פעילותו רבת השנים להובלת הקשרים בין יקנעם לסנט לואיס, והודה לו בשמו ובשם כולם על ניהול דיונים ענייני, שיתוף פעולה מצוין, רצינות, השקעה ואכפתיות לכל אורך הדרך. סטיבן הנרגש הודה בחום על דברי השבח והברכות. סטיבן סיפר שהתמזל מזלו להשקיע את חייו המקצועיים לטובת העם היהודי, והוסיף שיש לו קשר עמוק לעם היהודי. סטיבן סיפר שכבר במלחמת ששת הימים הרגיש שאין שום ערך לשום דבר אם ישראל אינה חזקה.
מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום דיברה על הישגי מערכת החינוך, ועל כך שביקנעם יש 55 סטודנטים יוצאי העדה האתיופית, ושזהו הישג גדול ומשמעותי. ד”ר ניסלבאום ציינה בדבריה שהמטרה ביקנעם היא שתהיה קליטה מושלמת לכל משפחה ומשפחה. סימה סיפרה שביקנעם מובילים תכניות שמשנות חיים, והוסיפה שהמטרה היא לגעת באנשים כך שחייהם ישתנו, וציינה שהעירייה מעודדת משפחות לצרוך שירותים שהיא נותנת, ושהמשפחות הללו יתחברו למקור הכוח שלהם. ד”ר ניסלבאום סיפרה על תכנית המעוף שמובלת, שהיא תכנית הדגל, ובמסגרתה חמישים משפחות ילוו בתהליך מעצים בתכנית שתוביל אותם מתלות לעצמאות. נציג הקהילות, ירון יבלברג אמר שחשוב לנו שהמשאבים הרבים שמושקעים יתנו שינוי משמעותי למשפחות. בתום הדיון ביקרה המשלחת במרכז העירוני לגיל הרך, והחברות והחברים התכבדו בהסרת המשלט הפנימי וזאת כחלק מתרומת הפדרציות לפעילות במקום. מנהלת המרכז, יעל שוסטק פסקל סיפרה על הצורך במרכז עירוני לגיל הרך ועל הפעילות במקום. לאחר מכן התקיים דיון בנושא הנוער בהשתתפות מחלקת הנוער, ומנהלת המחלקה, נופר דהן הציגה את פעילות המחלקה ואת כל השותפויות. נציגים בוגרים מהתכנית ‘אחריי’ סיפרו על פעילותם בתכנית. כמו כן הוצגה הפעילות של תכנית ‘פותחים עתיד’.
ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: “הקשר שלנו עם הקהילות היהודיות באטלנטה וסנט לואיס הוא מצוין ומאוד חשוב לנו. הקשר הזה מתקיים כבר למעלה משני עשורים, ואנו מובילים במסגרתו תכניות ופעילות ענפה ומגוונת שפותחת דלתות למשפחות רבות בעיר. חשוב לנו לחזק עוד את הקשרים ושנדבר וניפגש יותר. אנו מעריכים מאוד את תרומתן של הפדרציות, ואת יהדות ארה”ב שתורמת רבות למדינת ישראל. אני מודה לסטיבן כהן על פעילותו רבת השנים ועל קידום שיתופי פעולה רבים. סטיבן הוא חבר ותמיד ישאר כזה. תודה לפדרציות אטלנטה וסנט לואיס על כל תמיכתן ופעילותן. בזכות הפדרציות אנו משקיעים משאבים רבים תוך דאגה לניצול מיטיבי של המשאבים”.
מנהלת אגף החינוך, סימה ניסלבאום: “ביקור הוא תמיד הזדמנות לשקף לעצמנו את העשייה. במסגרת הביקור הוצגה התפיסה שלנו, תפיסה שמובילה משפחות מתלות לעצמאות, תוך חיזוק הגורמים במשפחה לקחת אחריות ולעזור לעצמם. זאת, במסגרת מעטפת מחבקת הן רגשית וכן כלכלית שלנו. סגירת הפערים היא כבר מהגיל הרך, במרכז לגיל הרך החדש והמרשים שפתחנו בשותפות עם הפדרציות. דגש חשוב ניתן גם לתמיכה לאורך רצף היום וחלק מהתגבורים ניתנים כבר בגן הילדים. כמובן, לחלק הבלתי פורמלי יש משמעות רבה ונבנתה תכנית לשעות אלה שהוצגה על ידי מחלקת הנוער. אחת האורחות סיכמה ואמרה שמבחינתה יקנעם מייצגת תפיסה מופתית והיא יכולה להיות דגם לא רק ברמה הארצית אלא העולמית. תודה לשותפים הנפלאים שלנו שמאמינים בנו ומגייסים שנה אחר שנה את התרומות שעושות את ההבדל!”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>