19.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

התקציב לעונה הבאה 5,000,000 מיליון שקלים

כך אומר ראש עיריית נשר, אבי בינמו, האוהד מספר 1 של הקבוצה. בינמו שזכה בראשות העיר לפני כשנתיים וחצי הציב לראשי המעודון יעד לעלות לליגה הלאומית, ואין מאושר ממנו שזה קרה כל כך מהר. ולכן, על מנת להתבסס בליגה הלאומית, הוא יכניס את היד לתקציב העירייה בכדי שלקבוצה יהיו את הכלים לעמוד בכך. "אל תשכח שיש יותר סיוע בליגה הלאומית, כסף משידורי הטלוויזיה ועוד. להערכתי, אנחנו נסייע בכ-2.5 מיליון שקלים והתקציב יעמוד על כ-5 מיליון שקלים. יש כבר כמה ספונסרים גדולים שרוצים לסייע למועדון”, הוא אומר

מאת: מערכת ספורט "כוכב" , 22 באפריל 2016

ראש העיר נשר, אבי בינמו, שנחשב לאוהד מספר 1 של הקבוצה, משנס מותניים ומתכונן כבר לעונה הבאה. הוא מספר איך הכל החל אצלו במשרד לפני 7 שנים, על כברת הדרך הארוכה, על תקציב הקבוצה ומה החזון להמשך: “בעוד כמה שנים, יגיעו לבוגרים שחקנים שגדלים היום אצלנו במחלקת הנוער. בהחלט יהיה פה שינוי משמעותי”, הוא אומר.
מזל טוב, קבוצתך עלתה לליגה הלאומית, איך ההרגשה?
“הרגשה מצוינת, הכי טוב שיש”.
ספר על החיבור המיוחד שלך עם הקבוצה.
“כל הסיפור הזה התחיל לפני שמונה שנים במשרד שלי. אני מלווה את הקבוצה למשחקי הבית ולמשחקי החוץ, מאז ששיחקה בליגה ג’. האמת שאז אהבתי יותר את המשחקים, כי היו הרבה שערים, תוצאות כמו 8:5, 7:2. מההצלחה של הקבוצה הזו אפשר ללמוד הרבה על הדרך שלי: להתחיל מהיסודות, מליגה נמוכה. להתחיל עם בית ספר לכדורגל, קבוצות ילדים, נערים ונוער”.

עמדו ביעד. אמיל יוסיפוב, אבי בינמו ושלומי פרץ צילום: באדיבות אתר "גולר"

איך זה בא לידי ביטוי ביומיום?
“שיפצנו אצטדיון לתפארת, בנינו מגרש אימונים מעולה. אנחנו רוצים לבנות עוד מגרש אימונים, כדי שהאצטדיון יהיה פעיל רק במשחקים. אגב, אמליץ לקרוא למגרש האימונים על שמו של אליאס אלימלך המיתולוגי, שהיה כאן אגדה”.
תכניס אותנו למספרים, מה ההקצבה של העירייה לקבוצה?
“הסיוע שלנו עומד על 1.7 מיליון, מתוך תקציב של כ-1.9 מיליון שקלים. הכסף אושר בתקציב, אבל על פי חוזר מנכ”ל חדש, צריכים לאשר במליאה נוהל קריטריונים למתן תמיכה ורק אחר כך נוכל להעביר את הכסף לקבוצה”.
ומה יהיה התקציב בשנה הבאה? הרי ידוע לך שבליגה הלאומית הדרישות אחרות לגמרי.
“אל תשכח שיש יותר סיוע בליגה הלאומית, כסף משידורי הטלוויזיה ועוד. להערכתי, אנחנו נסייע בכ-2.5 מיליון שקלים והתקציב יעמוד על כ-5 מיליון שקלים. יש כבר כמה ספונסרים גדולים שרוצים לסייע למועדון”.
דיברת על מגרש אימונים חדש, אבל צריך להתאים את האצטדיון לדרישות הליגה הלאומית.
“נכון, התחלנו כבר לפני כמה זמן לבדוק מה צריך, אבל מאז הקבוצה הפסידה ונכנסה למומנטום שלילי אז הפסקנו. ועכשיו, שהבטחנו את העלייה לליגה הלאומית, נחזור לזה במרץ ונראה מה צריך. בגדול, אנחנו חייבים מגדל לטלוויזיה ולהגדיל את המגרש ב-1.5 מטר בכל צד. כבר דיברנו עם כמה מומחים גדולים מהתחום, ביניהם יבלו, ואני מבטיח כי הכל יהיה מוכן בזמן”.
בשנה שעברה הוצאתם הודעה לעיתונות כי משרדי ההתאחדות יעברו לפעול באצטדיון נשר, זה לא קרה.
“יש לי חדשות בשבילכם, זה קורה. יש כבר תאריך בחודש יולי וזו החלטה מאוד משמעותית, נשר תהפוך למרכז של כל הליגות הנמוכות. קברניטי המועדונים יגיעו לכאן מדי יום כדי לסדר עניינים, כולל בית דין של התאחדות. זה גם יביא פרנסה לעסקים בעיר, זה דבר מעולה. חלמתי על זה לפני 17 שנה והנה זה קורה”.
קבוצה בליגה לאומית צריכה לעמוד בדרישות הבקרה התקציבית, זה מחייב הערכות אחרת.
“ברור שבליגה הלאומית הפיקוח הוא אחר, אנחנו נהיה תחת זכוכית מגדלת. נעשה את כל מה שצריך, על פי הנחיות ההתאחדות”.
תהיה יותר מעורב בניהול הקבוצה?
“אין לי כוונה להיות מעורב מעבר למה שאני מעורב. צריך לבחור את הצוות הכי טוב שינהל את הקבוצה”.
איך תראה הקבוצה בשנה הבאה?
“מוקדם לומר ואני גם לא רוצה לומר. ברור שצריך להתבסס בליגה. נראה מי יהיה הצוות הניהולי, מי השחקנים, נראה אימון ראשון ונדע מה המצב. צריך להרגיש את האווירה בחדר ההלבשה”.
אולי יהיה לכם דרבי מול הפועל חיפה.
“אולי. ברור שאם זה יהיה, המגרש יהיה מפוצץ. יש לזה משמעות כספית גם. בכל מקרה, נהווה אלטרנטיבה לקבוצות קיימות. יש פה תנאים, בני נוער יעדיפו להגיע לכאן במקום למקומות אחרים. אני גם בטוח שמכבי חיפה תעדיף ששחקנים צעירים שלה יצברו ניסיון בנשר. אני צופה כי ארבעה-חמישה שחקנים שלה ישחקו אצלנו”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>