22.11.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

והעיר יקנעם צהלה ושמחה: חג הפורים נחגג בשורה של אירועים יישוביים

בשירים, בריקודים ותחפושות מרהיבות, חגגה יקנעם את פורים. ראש העיר, סימון אלפסי, שהוביל את העדלאידע המסורתית: “ כייף גדול לצעוד עם ילדים, בני נוער ותושבים”

מאת: אדי גל , 30 במרץ 2016

העדלאידע היישובית של יקנעם, בהשתתפות ראש העיר, סימון אלפסי, ממלא מקומו אורי שמואל, סגנו רומן פרס, המשנה לאה פדידה, חברות וחברי מועצת העיר, ילדים, בני נוער, חניכות וחניכי תנועות הנוער השונות, ומאות רבות של תושבי העיר, יצאה מרחבת המתנ”ס לאורך רחוב אלונים. והקהל הרב שצפה מהצד נהנה מבובות ענק, להטוטנים, הולכי קביים מחופשים, מתופפים, רקדנים ועוד.

צילום: ארכיון "כוכב"

תלמידי בתי החינוך בעיר הובילו את עגלות בית ספרם, אותן הכינו, עיצבו וקישטו, בהתאם לנושא הבית ספרי שנבחר. כחלק מהפעילות היישובית לקיום אורח חיים בריא, הוקמה לאורך המסלול גם במה בראי נושא זה. בנוסף לכך, ולאורך כל המסלול, צפו הצועדים בכרזות הגדולות שהכינו ילדי הגנים. בסיום הצעדה הגיעו כולם לאמפיתיאטרון, למופע המרכזי. ראש העיר, סימון אלפסי, בירך את החוגגים ואמר, כי הוא שמח להמשיך במסורת קיום העדלאידע ברחבי העיר. במהלך הערב נערכה תחרות גם תחפושות: במקום הראשון זכו תלמידי כיתה ו’ 2 ו-ו’ 3 של בית החינוך “ארזים”, סולן צינסקי וגל פינקל, שהתחפשו בראי הנושא הבית ספרי, “חיים בסרט”. הם התחפשו לפחית קוקה קולה ולקופסת פופקורן, מה שזיכה אותם בשובר על סך 300 שקלים לקניות ב”כפר השעשועים”, הממוקמת בקניון G6 ביקנעם. המופע המרכזי החל בהופעתו של תופעת הצחוק שמטריפה את המדינה, מני ממטרה, שהופיע בליווי רקדניות. אחריו עלה לבמה הדובדבן שבקצפת, כוכב החממה, דניאל ליטמן, שבמופע קצבי ומקפיץ שכלל שירים אהובים ממיטב שירי הילדים האהובים, הוא הרקיד את הקהל ולאחר מכן אירח את כוכב גאליס, תובל שפיר. יחד הם שימחו עוד יותר את ילדי יקנעם. ראש העיר, סימון אלפסי: “גם השנה המשכנו והרחבנו את העדלאידע היישובית, בה נהנינו מקרנבל ססגוני וממיטב התחפושות והפעילויות. כייף גדול לצעוד עם ילדים, בני נוער ותושבים, וליהנות מחג שמח ומבדר”.

צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

ראוי לציין כי, אלפים מתושבי יקנעם חגגו את חג הפורים במגוון אירועים קהילתיים, שהפיקו ויזמו העירייה ורשת המרכזים הקהילתיים ביקנעם. אירועי החג החלו בקריאת מגילת אסתר, אירוע שחגג השנה עשור לקיומו, המבוצע בשיתוף עם יחד יקנעם-זהות יהודית ישראלית בקהילה, המועצה הדתית ובנות השירות הלאומי. לאירוע הקראת המגילה הגיעו כ-600 תושבים מחופשים, שגדשו את אולם הספורט העירוני. לעיתון “כוכב” נמסר כי, הם דאגו להרעיש למשמע שמו של המן, ונהנו מיריד פורים קהילתי שנערך במקום. בהמשך השבוע נערך במתנ”ס אירוע פורימי סוחף, עבור גמלאי העיר, שערך מועדון קס”ם (קהילה ספורט ומעורבות). לחגיגה הגיעו כ-100 גמלאים שהשתתפו בתחרות תחפושות היתולית ומסיבת ריקודים קצבית. הנוכחים נהנו מארוחת חג פורימית ומשפע פרסים ומתנות. בבוקר יום חמישי, נערך הפורימון בשיתוף מחלקת הנוער, תנועות הנוער, ש”ש של עמותת “שחרות”, מש”צים, תכנית מחוברים ומרכז ביג. באירוע הופעלו דוכני יצירה ומשחק חינמיים, להנאת ילדי העיר.
לאה פדידה, יו”ר הנהלת המתנ”ס: “אירועי פורים שהפיק המתנ”ס בשיתוף העירייה, משכו אליהם אלפי צעירים ובני נוער מכל רחבי העיר. השנה שמנו דגש מיוחד על הפקת אירועים שיתבססו רובם ככולם על הכוח המקומי שלנו, כקהילה מאוחדת ומשתפת. השנה חברו יחדיו כל הארגונים העירוניים, תנועות הנוער והארגונים ההתנדבותיים, שהרימו יחדיו מגוון רחב של אירועים ססגוניים, לטובת הקהילה היקנעמית כולה”.

צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>