22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

ורק טבעון לא קיבלה

טקס קבלת פרס הניהול נערך השבוע במעמד שר הפנים וראשי רשויות מכל הארץ. באזור העמקים קיבלו את הפרס: יקנעם עילית, רמת ישי והמועצות האזוריות עמק יזרעאל, מגידו וזבולון. הפרס ניתן לאור עמידה במספר קריטריונים, כמו: סדרי עבודה ומינהל, יעילות כספית וביצועי תקציב, העסקת עובדים וניהול ההון האנושי, ניהול התאגידים העירוניים והיערכות לחירום ורישוי עסקים. אדי גל סיכם את הערב המוצלח של ראשי הרשויות בעמק. וגם, למה המועצה המקומית קרית טבעון נשארה בחוץ

מאת: אדי גל , 27 בספטמבר 2016

קרית טבעון היא הרשות המקומית היחידה באזור עמק יזרעאל, שלא קיבלה את פרס הניהול התקין מטעם משרד הפנים. כך התברר השבוע, בעקבות טקס שנערך בירושלים ובו השתתפו נציגי הרשויות שזכו בפרס.
שר הפנים, ח”כ אריה דרעי, העניק ביום שני השבוע, בטקס שנערך בבנייני האומה, תעודות הוקרה ל-101 רשויות בגין ניהול כספי תקין. השר דרעי אמר לראשי הרשויות הזוכות: “אני מברך את הרשויות אשר פועלות ביעילות ובצורה תקינה מכל הבחינות, ומקווה כי בשנה הבאה, מספר הרשויות הזוכות יגדל”.

צילום: דוברות משרד הפנים

הטקס נערך כאמור במעמד שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, ח”כ אריה דרעי. עוד השתתפו: מנכל”ית משרד הפנים, אורנה הוזמן בכור, יו”ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, יו”ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית לב השרון, עמיר ריטוב, ראשי הרשויות ונציגי המשרד.
לעיתון “כוכב” נמסר, כי 96 רשויות קיבלו תעודות הוקרה לניהול כספי תקין לשנים 2014-2015, כמו כן חמש רשויות נוספות, ביניהן: בוקעתא, טורעאן, כפר מנדא, מודיעין עלית וחורפיש. קיבלו תעודות ההוקרה בגין שיפור המערכת הכספית.
השר דרעי: “רשות מקומית אשר מתנהלת באופן יעיל ותקין, יעילות כספית וביצועי תקציב, תורמת לרווחת התושב ולשיפור השירות לתושבים”. השר הוסיף בנאומו כי: “זה הוא יום שמחה וחג כללי למשרד הפנים ולשלטון המקומי. חג פרטי לכל אחד ואחד מראשי הערים, המועצות המקומיות והאזוריות. הקריטריונים נוקשים ומקצועיים, ומי שקיבל את הפרס עמד בהם, זהו פרס שהאזרחים מוקירים אותו. גיליתי כמה השלטון המקומי חשוב ומשמעותי במדינת ישראל לחיי היום יום ולאזרחי ישראל. ניהול כספי תקין הוא עמוד השדרה לניהול מקומי איכותי. הנכם יכולים להיות גאים ולהסתכל לתושבים שלכם בעיניים, ולומר בגאווה, שהנהלת הרשות והעובדים עושים כמיטב יכולתם למען איכות חיים טובה יותר”.
שר הפנים הוסיף עוד כי: ”אני מברך את 102 ראשי הרשויות אשר בזכות עבודתם הקשה הגיעו לאיזון תקציבי, לפיתוח יישוביהם ולשגשוגן, והיא זו אשר הובילה אותם לקבלת הפרס. שאיפתי היא לראות פה עוד ועוד רשויות, אשר יקבלו את הפרס”.
השר דרעי ציין כי השלטון המקומי הינו המרכזי בחיינו, וההוכחה לכך, המאבקים הלא פשוטים בתקציב המדינה. “הפעלתי את כוחי הפוליטי בעת ישיבת תקציב המדינה לשנתיים הקרובות, והגענו להישגים גדולים למשרד הפנים ולרשויות המקומיות בתקופה של קיצוצים. מענקי האיזון עלו לשיא של 3.1 מליארד שקלים, כך גם תקציבי הפיתוח. שאיפתי מיום כניסתי לתפקיד, היא לפעול למען הצדק החלוקתי ואני ממשיך בזאת ביתר שאת. לסייע לחלשים ולגרום להמראתם של הרשויות ולא רק להבראתם”.

צילום: ארכיון "כוכב"

ראוי לציין כי, פרס שר הפנים לניהול כספי תקין ברשויות המקומיות, ע”ש חיים קוברסקי ז”ל, לשנים 2014-2015, הוענק לאחר בחינה כי הרשויות עמדו בקריטריונים הכוללים: סדרי עבודה ומינהל, יעילות כספית וביצועי תקציב, העסקת עובדים וניהול ההון האנושי, ניהול התאגידים העירוניים והיערכות לחירום ורישוי עסקים.
ברשימת מקבלות הפרס נכללות: העיר יקנעם, רמת ישי, והמועצות האזוריות זבולון, עמק יזרעאל ומגידו. רק קרית טבעון, כאמור, לא נמצאת ברשימה.
המועצה האזורית מגידו: ראש המועצה איציק חולבסקי, המנכ”ל אברהם אזולאי, הגזברית מיכל כהן והדוברת יעל ברניר, ייצגו את המועצה במעמד קבלת הפרס. הם ציינו כי המועצה מקבלת בכל שנה את פרס הניהול התקין של משרד הפנים, מזה שנים רבות. חולבסקי: “אני גאה מאד בזכייה. המועצה מקבלת פרס ניהול תקין, תוך עמידה בקריטריונים קפדניים של משרד הפנים. אני רוצה לציין את כל עובדי המועצה, על מקצועיותם ואיכות העבודה. במיוחד את עובדי אשכול הכספים. למועצה נכונו בשנים הקרובות אתגרים גדולים בכל התחומים, והניהול התקין והמוצלח שלה הוא אחד מגורמי המפתח להצלחה בהשגת היעדים ובתכנית ששמנו לפנינו”.

מועצה אזורית זבולון צילום: ארכיון "כוכב"

עיריית יקנעם: מקבלת את פרס הניהול התקין כבר כמה שנים ברציפות. בעירייה הדגישו השבוע, כי יקנעם היא אחת מ-55 ערים ומועצות מקומיות שמקבלות את הפרס, כאשר היתר הן מועצות אזוריות. ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם ממשיכה לקצור הישגים ולהתנהל בצורה מצוינת. אני שמח שעל אף שמשנה לשנה יש יותר קריטריונים, ואלו הופכים להיות נוקשים יותר, אנחנו ממשיכים ומקבלים את הפרס. אנו מתנהלים מצוין, מתייעלים ודואגים לתת לתושבים רמת חיים גבוהה. הפרס הוא אות כבוד, הערכה והוקרה להנהלת העירייה ולעובדים המצוינים שלנו, ששותפים מלאים לשמירה על הקופה הציבורית. אני מודה למזכיר/גזבר העירייה על פועלו הרב לשמירה על תקציב העירייה, לחברות וחברי מועצת העיר, ולכל עובדות ועובדי הרשות שתורמים את חלקם, על מנת שנמשיך להצטיין בכל התחומים”. מטעם הרשות השתתפו בטקס ראש העיר סימון אלפסי, ממלא מקומו אורי שמואל ומזכיר/גזבר העירייה יוסי מזרחי.
המועצה המקומית רמת ישי: זכתה לפרס ניהול כספי תקין של משרד הפנים זו השנה הרביעית ברציפות. במועצה ציינו כי רמת ישי סיימה את שנת התקציב 2015 בצורה מאוזנת, זו השנה השביעית ברציפות, ועומדת בכל הפרמטרים שקבע משרד הפנים, זאת מבלי להעלות את הארנונה מעבר למה שמחייב החוק בכל השנים הללו. את המועצה יצגו בטקס, מלבד ראש המועצה עופר בן אליעזר, גזבר המועצה תייסיר קאסם, נוגה בבלי ממחלקת הגזברות ועוזרת ראש המועצה ויועצת ראש המועצה למעמד האישה, סיגלית ברזאני. בן אליעזר: “כבוד גדול לרמת ישי להימנות עם הרשויות המקומיות, אשר מקבלות פרס ניהול כספי תקין, זו השנה הרביעית ברציפות. פרס זה מהווה הוקרה והערכה למדיניות הכספים האחראית והניהול הכולל, לרבות כ”א מכרזים ועוד, של המועצה בשבע השנים האחרונות. בהזדמנות זו אנו מודה לגזבר המועצה, תייסיר קאסם, מנהלי המחלקות והעובדים, שסייעו לנו לזכות בפרס זה. נמשיך לנהל את רמת ישי בצורה אחראית, תוך פיתוח הישוב ושמירה על איזון תקציבי וצמצום הגרעון המצטבר”.

עיריית יקנעם צילום: ארכיון "כוכב"

המועצה האזורית עמק יזרעאל: קיבלה את הפרס בפעם ה-16 ברציפות. בטקס ייצגו את עמק יזרעאל, ראש המועצה אייל בצר, מנכ”ל וגזבר המועצה, דן תנחומא, והחשבת מירי שריג. בצר: “המועצה האזורית עמק יזרעאל חותרת למצוינות בכל תחומי פעילותה, על מנת לאפשר איכות חיים ורמת חיים הוגנת לתושביה. אנו גאים על קבלת הפרס לאורך שנים רבות כל כך, ואני מודה לעובדים המצוינים של המועצה, שלהם חלק גדול בו. הפרס האמיתי הוא התרבות הארגונית של המועצה והמקצועיות של העובדים לאורך השנים”.

מועצה אזורית מגידו צילום: ארכיון "כוכב"

בצר הודה לגזבר ומנכ”ל המועצה, דן תנחומא, ולכל עובדי אגף הכספים.
המועצה האזורית זבולון: זו השנה ה-12 ברציפות שהמועצה האזורית זבולון זוכה בפרס ניהול כספי תקין מטעם משרד הפנים. ראש המועצה האזורית זבולון, דב ישורון: “אני גאה מאוד על כך שהמועצה נמנית עם הרשויות המקומיות, אשר מקבלות פרס ניהול כספי תקין, המסמל הוקרה והערכה להתנהלות האחראית של המועצה. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לגזבר המועצה, עודד יניב, למנהלת מחלקת הגביה במועצה, רותי דנטס, למנהלי המחלקות ולכל העובדים שסייעו לזכות גם השנה בפרס חשוב זה”.
הגזבר עודד יניב: “אנו גאים להמשיך במסורת ההצטיינות בתחום הניהול הכספי והמנהל התקין, שמאפיין את המועצה. קבלת הפרס רק משקפת את העשייה הענפה בכל התחומים”.
המועצה המקומית קרית טבעון: מסרה בתגובה כי “מועצת קרית טבעון עומדת בכל הפרמטרים הנדרשים לקבלת הפרס, למעט סעיף אחד הנוגע לגירעון הנצבר. בקרית טבעון הוא עומד על 13.4%, במקום על 12.5% כפי שדרוש, כתנאי לקבלת פרס ניהול תקין. הגירעון הינו משנת 2008, ולמרות שקטן מאז בהתמדה, עדיין לא מספיק בשביל לעמוד בתנאים לפרס”.

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>