25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

אירועים

ושמחת בחגיך: מאות ילדים, בני נוער ותושבים נהנו ממגוון אירועים ביקנעם

ראש העיר, סימון אלפסי: “תושבי יקנעם והאזור נהנו מסוכות שמח במיוחד עם מגוון רחב של אירועים, הצגות ומופעים, בהם השתתפו מאות רבות של תושבים ואורחים”

מאת: זליג אהרונוביץ , 17 באוקטובר 2017

יקנעם חגגה את סוכות בשורה של אירועים, עם פסטיבל עמים אחד גדול שנמשך שלושה ימים בחול המועד, אשר כלל הצגות, קרקס אפריקאי, מופעי שירה ומחול, ועוד.
היום הראשון לפסטיבל נפתח בהפנינג ענק לכל המשפחה, שהתקיים בפארק חופז, במסגרתו נערך המופע “מורני האלופה”, בכיכובה של מורן אייזנשטיין. ההפנינג כלל גם מתחם טרמפולינות, קירות טיפוס, מכוניות מתנגשות, רכיבה על סוסי פוני, במה פעילה, אזור משחקים לקטנטנים, וטורנירי XBOX לגדולים יותר, ועוד.

צילום: ארכיון "כוכב"

ביום השני נהנו ילדי העיר ב”סוכת האגדות”, מופע מוסיקלי ומשעשע בו יכול היה כל ילד להיות גיבור מהאגדות. אירועי ערב היום השני כללו את הופעתם של ירון אילן והרכב עושים שמח.
היום השלישי לפסטיבל נפתח במופע קרקס אפריקאי, במסגרתו התארחו 5 אומני אקרובטיקה מאפריקה, שהפליאו במופע לוליינות גדוש פעלולים, קפיצות חישוקים ופירמידות אנושיות עוצרות נשימה, שריתקו את הילדים והוריהם. בערב יום זה נחגגו חגיגות “הסהרנה”, שהתקיימו בהשתתפות מאות תושבים ואורחים שהגיעו מיישובי האזור ומחוצה לו.
מ”מ רה”ע, אורי שמואל, בירך את האורחים והתושבים, ואמר: “החגיגות ביקנעם הם מסורת ושמחה כפולה”. נציג משפחת שלום, הרצל שלום, אמר שיקנעם היא כור היתוך של כל העדות. הוא הוסיף שאביו, ראובן ז”ל שעל שמו החגיגות דאג במיטב שנותיו לכל האנשים מכל העדות. החלק האמנותי כלל תהלוכת הכנסת ספר תורה תוך ריקודים, תיפוף ותקיעה בשופרות עם דולה וז’ורנה. על הבמה הופיעו תומר עג’ם, אהרון מנחם, הדסה ישורון, ויוצאת אייל גולן קורא לך, אושרית מלכה, והמשתתפים רקדו במעגלים מעגלים. באירוע השתתפו רקדני האקדמיה למחול כורדי ממושבי התענך.
בחגיגות הקפות שניות של שמחת תורה בירך רב העיר, הרב מיכאל ועקנין שליט”א ואמר שהחג הזה הוא חג נוסף לשמוח עם הקדוש ברוך הוא. הרב נועם דקל אמר שבשמחת תורה מקבלים כוח לשמוח כל השנה. רה”ע, סימון אלפסי בירך את התושבים ואמר שבערב המיוחד הזה כל על ישראל חוגג עם התורה ששומרת עלינו כבר עשרות אלפי שנים. החלק האמנותי בחגיגות כלל את הופעתו של יוני סירי ולהקתו שהרקידו את הקהל. במהלך החג התארחו ביישוב חניכי בני עקיבא מראש העין.
בנוסף לאלו קיימה מחלקת הנוער מסיבת סוכות בבית הנוער, ו-25 בנות ובני נוער נהנו מחדר בריחה, קריוקי, עמדת איפור וצילום, מרחב משחקי שולחן פתוח, ועוד.
ראש העיר, סימון אלפסי: “תושבי יקנעם והאזור נהנו מסוכות שמח במיוחד עם מגוון רחב של אירועים, הצגות ומופעים, בהם השתתפו מאות רבות של תושבים ואורחים. פסטיבל עמים ה-1 היה הצלחה גדולה ואנו נפעל להפוך אותו למסורת ביישוב. יקנעם היא עיר רב תרבותית ואני שמח שכל העדות חוגגות עם כל שאר העדות, וכולם נהנים וחיים יחד בהרמוניה. אני מודה לשרת התרבות והספורט ולמשרדה על התמיכה בפסטיבל. תודה מיוחדת לכל עובדי העירייה והמתנ”ס, שעמלו והובילו את האירועים לטובת התושבים”.
יו”ר הנהלת המתנ”ס, לאה פדידה: “פסטיבל סוכות ביקנעם מתקיים זו השנה השנייה ברציפות, והשנה לראשונה כפסטיבל עמים, והכל בסיוע משרד התרבות והספורט. שמחנו להביא שפע של פעילויות מגוונות לכל גיל, החל מהקטנטנים ביותר, שנהנו ממתחם פעילויות לגיל הרך, דרך מופע קרקס לכל המשפחה, שהגיע אלינו הישר מאפריקה עם מיטב אומני האקרובטיקה, וכלה בחגיגות הסהרנה המרהיבות של יוצאי כורדיסטן. אני מברכת את כל העוסקים במלאכה ושמחה שאנו מצליחים להנגיש תרבות איכותית, מרתקת ומשמחת חושים לכל אחד ואחת באזור”.

עוד כתבות בתחום אירועים

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>