29.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

זמן הספינג’

המנהל הטכני של מכבי חיפה, מו אלאך, כינס מסיבת עיתונאים ודיבר בעיקר על תקווה, חזון ו-DNA. האם הקסם שהפגין מול התקשורת יעבור אל הצוות המקצועי ומשם לשחקנים? וגם, על משחקו האחרון של גיא לוזון בסמי עופר, עכשיו חובת ההוכחה על השחקנים. קחו אוויר

מאת: איציק אהרונוביץ , 13 בדצמבר 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

ביום רביעי בצהריים נחשפתי לראשונה למנהל הטכני של מכבי חיפה, מו אלאך, שהציג את משנתו במסיבת עיתונאים. אמנם הוא הבהיר כי הוא לא מחפש נכון לעכשיו מאמן ושחקנים, ומבחינתו זמן היא מילת מפתח, אבל בין המילים ניתן היה להבין, כי השינויים המיוחלים יקרו בקרוב, אבל לזה עוד נחזור בהמשך.

מו אלאך הרשים במסיבת העיתונאים צילום: ראובן כהן

במוצאי שבת שעברה נפל דבר. אחרי עוד משחק נפל, בו מכבי חיפה לא יכלה בביתה להפועל אשקלון, נקרא המאמן גיא לוזון לשיחה ב-6 עיניים עם הנשיא יעקב שחר והמנהל הטכני, שם שמע כי דרכו במועדון הגיעה לסיום.
צריך לומר את האמת: לוזון הרוויח את זה ביושר, למרות שטענתי כי הוא היה צריך להיות מפוטר כבר לפני חודשיים, אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא.
לדעתי, הירוקים יוצאים לדרך חדשה וטובה. האוהדים מאושרים מהמהלך המתבקש ועכשיו חובת ההוכחה היא קודם כל על השחקנים, שקיבלו את מה שהם ציפו. הם לא יוכלו לברוח יותר מאחריות ואם הם לא יביאו את התוצאות הרצויות, אז הם אשמים בדיוק כמו המאמן המפוטר.
אז מה היה לנו מול אשקלון: קבוצה שאינה יודעת מה היא רוצה מעצמה מבחינה התקפית, מפוזרת וחסרת ארגון ומופקרת בהגנה. עד עכשיו לא ברור מה עשה עומרי בן הרוש במגרש וכיצד איבד את הצפון, בדרך לשער השוויון של הקרואטי שנכנס כמה דקות קודם לכן כמחליף.
אותם הדברים אמורים לגבי רמי גרשון, שאינו מצליח להתעלות לרמה גבוהה. להיפך, הוא ממשיך לגלות חולשה והפלייסינג שלו לוקה בחסר. כבר כתבתי ואמרתי שכנראה גרשון מתאים לשחק בשיטה של שלושה בלמים, שם הוא מביא את יכולותיו לידי ביטוי, כפי שעשה כאשר שיחק בגנט הבלגית.
מי שבלט בחלק האחורי היה ארנסט מאבוקה, שהוכיח כי הוא שחקן הרכש הטוב ביותר שהצטרף למועדון מזה כמה שנים. כמו כן, אליסון דוס סנטוס מגלה שיפור ממשחק למשחק, ונראה כי הוא חוזר ליכולתו הטובה מתחילת העונה.
אי אפשר שלא להתייחס למאור בוזגלו, שבמחצית הראשונה הפגין ניצוצות. לי אין ספק שזו רק ההתחלה והוא יפרע את השטרות שלו, אבל כדי שזה יהיה אפקטיבי, הוא חייב שישחקו לצדו שחקנים יצירתיים ואיכותיים, כפי שהיה לו בבאר שבע, שם גם כשלא שיחק, לא הורגש חסרונו, דבר שבלט מאוד במחצית השניה, כאשר הוחלף בצדק לאחר כעשר דקות בשל כושר גופני לקוי.
בקישור ראינו שינוי כפוי, כאשר גל אלברמן חזר להרכב במקומו של גיורגי קוסטדינוב הפצוע. אלברמן הוכיח שוב כי מקומו בספסל. לצערי, כבר אין לו את זה והוא לא יכול להוביל את הקבוצה מאחור. רועי קהת גילה סימני התאוששות אבל זה לא מספיק, שלא לדבר על קאיו המאכזב, שלתפיסתי חייב להיות משוחרר בחלון העברות, יחד עם החלוץ היווני קלאוס. אכן, הרבה עבודה מצפה למו אלאך, שדיבר במסיבת העיתונאים בעיקר על תקווה, חזון ו-DNA.
אלאך חזר מספר פעמים על המילה תקווה, וציין כי שם לב לאחר כמה משחקי בית, שיש מחסור בתקווה בקרב האוהדים. “הם מתגעגעים לזמנים של פעם ואני רוצה להחזיר את התקווה דרך הצלחה, ולשם כך צריך זמן ולעבוד קשה. קבוצת צמרת כמו מכבי חיפה זקוקה לחזון ודרך, וחשוב שהאנשים החדשים שיגיעו ירגישו חלק מהמועדון”, אמר אלאך.
האמת שהתרשמתי מאוד לטובה מדבריו, שיש לו תוכניות לטווח הקצר הבינוני והארוך. השאלה הנשאלת: איזה עזרה הוא יקבל מסביב? הוא לא יודע עדיין לאן הוא הגיע וכולי תקווה שבאמת הוא יצעיד את מכבי חיפה לאיפה שהיא צריכה להיות, אבל כדי שזה יקרה הוא צריך ספייס וזמן.

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 5 לא אשם בגול שספג
ארנסט מאבוקה 6 תוקף ללא הרף
אליסון דוס סנטוס 5 היה אגרסיבי
רמי גרשון 4 אכזבה גדולה מאוד
עומרי בן הרוש 3 שינסו אותו בלם
גל אלברמן 4 ראה ערך רמי גרשון
רועי קהת 6 יזם והיה מאוד פעלתן
מאור בוזגלו 6 על מחצית ראשונה
סנטיהו סלליך 5 מתלהב ועם רצון
קאיו אלבס 3 כרגיל כלום ושם דבר
ניקיטה רוקאביצה 6 רק בגלל הגול
———–על ספסל המחליפים———
עומר דמארי 5 לא הצליח להשפיע
———————————
מאמן: גיא לוזון 4 הסתיים הפרק שלו

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>