19.09.18

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

נשר

חברת המועצה לאבי בינמו: תתעורר ותתחיל לקחת אחריות על העיר שלנו

אדוה קאופמן ורד כתבה פוסט נוקב לאחר עוד מעשה וונדליזם, במהלכו נופצה ללא סיבה שמשת המכונית שלה. ראש העיר: “בכל מקרה העניין יטופל באופן סדיר”

מאת: אדי גל , 19 באפריל 2017

פוסט נוקב שכתבה חברת מועצת העיר נשר, אדוה קאופמן ורד, מסיעת צעירי נשר יש עתיד, בנוגע למעשי וונדליזם בעיר, זכה לתגובות רבות ושיתופים רבים, כאשר חלק מהמגיבים טוענים, כי העירייה אינה עושה די כדי לשים קץ לתופעת הנערים המתפרעים ברחובות וגורמים נזק לרכוש. קאופמן ורד אף קראה לראש העיר להתחיל להתמודד עם התופעה, והוא נענה לאתגר והיה בין המגיבים לפוסט שלה.

אבי בינמו צילום: ארכיון "כוכב"

בפוסט כתבה חברת המועצה: “לפני כל תפקידי הציבוריים אני אימא. החינוך והערכים מתחילים מהבית. לא צריך לנסוע עד לכנרת כדי להיתקל בנוער ששותה ומעשן, הם נמצאים מתחת לכל חלון שלנו בעיר. אני שומעת אותם כל יום מתחילת חופשת פסח יושבים בקיוסק היחידי בנשר שפתוח, שותים וצורחים, ואז עוברים לחניות. אתמול היה “מה זה בן זונה” בשפת הנוער, כמובן כי הצליחו להרוס ולא תפסו אותם. אז הלילה זה קרה לי, אז כל אותם הורים שנותנים לילדים שלהם להסתובב עד אור הבוקר בעיר ולא יודעים מה עם עושים, תתחילו לקחת אחריות על הילדים שלכם ואל תאשימו אף אחד”.
בפניה לאבי בינמו היא הוסיפה וכתבה: “ואתה ראש העיר, כן אתה אדוני אבי בינמו, תתעורר ותתחיל לקחת אחריות על העיר שלנו. תדאג שיהיו פה עוד ניידות ושהפיקוח יסתובב כל הלילה בעיר, על זה תוציא כסף, כי הלילה רק הרסו את המכונית שלי, ומה יקרה הלילה? מי יודע? כל האחריות נופלת עליך”.
לדברי חברת המועצה, לשכנים שלה חרטו עם מפתחות את המכוניות. יצוין כי, הפוסט זכה לעשרות תגובות. אחת המגיבות כתבה: “עצוב שזה מה שקורה בעיר שלנו. בעבר, כשהיינו מסתובבים ברחבי נשר (לפני 10 שנים) היינו כל כך מבוהלים מהניידות שמסתובבות בינינו, שלא העזנו בכלל לעשות מעשה שיעלה לנו אחר כך ביוקר. מעבר לכך שהחינוך הנוקשה של ההורים הוסיף לפחד הזה. אין ספק שצריך פה חינוך ועזרה נוספת מהעירייה. ישנם פעמים שאני בעצמי מפחדת להעיר לילדים ברחוב, מהפחד שאלוהים יודע מה מסתתר בתוך הכיס שלהם ואיך הנקמה לא תאחר לבוא”.

אדוה קאופמן ורד צילום: ארכיון "כוכב"

מגיבים אחרים באו בטענות דווקא להורים: “שימי בצד משטרה, ראש עיר, כל אלה חשובים, אך יותר מהכל, ההורים. ההורים בוחרים לוותר לילדים שלהם רק כדי להיות חברים שלהם ושוכחים אחריות הורית מה היא. פעמים רבות יצאתי אני, בעיני ילדי, ההורה הרע, השמרן שלא מתיר להם לעשות את מה שמותר לחבריהם לעשות. עד שההורים לא יבינו שהכח בידיים שלהם ועתיד ילדיהם מונח לפתחם, לא יעזור שום דבר. כן, אני האמא שלא מרשה לשוטט בלילה ומטפחת מרפסת כדי שישבו שם תחת עיני הפקוחות בשעות הקטנות. אני האמא שלא מרשה לנסוע לכינרת, אני האמא שמריחה כל בגד לפני שהוא הולך לכביסה. עד שלא יפתחו ההורים את עיניהם, שום דבר לא יקרה”.
ראש העיר, אבי בינמו, ראה את הפוסט ואת העניין שהוא עורר, והגיב בו במקום. “אני לוקח את האחריות למתרחש בעיר נשר. הייתי שמח שברגע התרחשות המקרה היית יוצרת עמי קשר טלפוני בכל שעות היממה, אבל כנראה שיש איסור אצלכם ליצור קשר טלפוני עם מנכ”ל העירייה או ראש העיר. בכול מקרה העניין יטופל באופן סדיר”.
בתגובה כתבה חברת המועצה כי: “אדוני ראש העיר, למרות שאתה מתעקש להיות לא ענייני, אני אענה לך בצורה עניינית. בחודש דצמבר האחרון העברתי לך שאילתה בנושא הנ”ל, הבטחת לי שתיקח את הנושא הזה ותטפל בו באופן אישי. עד היום אני מחכה. סיירת הורים הוקמה? לא. הסיור תוגבר? לא. הניידות תוגברו? לא. והעיר ממשיכה במשמרת שלך לצעוד אחורה ולא קדימה. אני מקווה שפוסט זה יעורר אותך ואולי תתחיל לתפקד כמו שמצופה מראש עיר”.

עוד כתבות בתחום נשר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>