26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

בחירות

חבר המועצה, יאיר פריימן, מסיעת “חירות” מתאחד עם מיכאל אנקווה וירון חן מסיעת “הדרך”

איחוד הסיעות מתקיים לקראת הבחירות הקרובות והסיעה המשותפת מקבלת תמיכה משתי מפלגות הגדולות בכנסת - הליכוד וש”ס ותיקרא סיעת הדרך חירות, עם האותיות חי

מאת: ניר אהרוני , 6 בספטמבר 2018

החברים החליטו על שיתוף פעולה ועל ריצה משותפת כי לדבריהם הם שמים את טובת הציבור לנגד עיניהם ובעיר כמו יקנעם חשובה האחדות והפעילות המשותפת עבור כלל התושבים על אינטרסים אישיים.

ירון חן, מיכאל אנקווה ויאיר פריימן צילום: ארכיון "כוכב"

הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו בעוד חודשיים וכבר נראה כי החיבור המעניין ביותר לקראת הבחירות יתקיים בין שתי סיעות שונות וחברי מועצה מכהנים ובין כאלו ששירות בעבר בתפקיד סגן ראש העיר. בסיעה זו יכהנו סגן ראש העיר לשעבר מיכאל אנקווה, סגן ראש העיר המכהן ירון חן וחבר מועצת העיר, יאיר פריימן, שלאחרונה התמודד בבחירות הפנימיות בליכוד וקיבל את אישור המפלגה לרוץ ברשימה נפרדת הנתמכת על ידי מפלגת השלטון. לדבריהם, יקנעם היא עיר שמשלבת בתוכה היסטוריה, עבר מפואר והווה משגשג. וכולנו נמצאים כאן בחיים משותפים ושלווים באחד המקומות היפים בארץ, אם לא היפה ביותר. ולכן, גם בפוליטיקה המקומית אנחנו מאמינים בדרך אחרת. דרך של איחודים, דרך של שיח משתף, דרך של פעילות משותפת, דרך של דאגה לאזרח ולכלל הציבור כולו, דרך של לשים את טובתך האישית בצד וללכת עם החברים לדרך משותפת של עזרה הדדית אמיתית ושליחות אמיתית לכלל הציבור, בלי לצפות לתמורה. הדרך של השליחות היא הגורם המאחד בינינו והדרך לתת היא המטרה שלנו.
סגן אלוף במילואים, מיכאל אנקווה, הוא דמות מוכרת ביקנעם. כתושב וותיק שגדל ביקנעם וכיהן כחבר מועצה וסגן ראש העיר הוא הקים בעבר את תנועת אל”י – אזרחים למען יקנעם עם חבריו ארמו קרובי ויוסי תמר. בעבר הקים את היחידה להכוונת חיילים ומשוחררים. לאחרונה שב לפעילות בעיר כי הדאגה לתושבים ולעתידה של יקנעם המשיכה לפמפם בו כל העת.
ירון חן מכהן כיום כסגן ראש העיר, וניהל בעבר את תחום הספורט ביקנעם והביא להישגים גדולים שכללו בין היתר עלייה היסטורית לליגה א’ בתחום הכדורגל ותיקון הליקויים שהיו בתחום זה. ירון בחר ללכת בדרך הקשה לזכות לאמון הציבור מחדש באופן ישיר מלמטה, על ידי סיעה חדשה שמטרתה לסייע לתושבי יקנעם בפניות לעירייה ועל מנת להביא את יקנעם להתפתחות מקצועית בכלל התחומים.
יאיר פריימן הינו מנהל בכיר במשרד ראש הממשלה. הוא חבר מועצה צעיר אשר פעיל בהתנדבות בתחומים חברתיים וסביבתיים ביקנעם והוביל בשנים האחרונות את הפעילות נגד הקמת המפעלים הפטרוכימיים והקונדנסט בחגית.
בבחירות האחרונות הוא הוביל את סיעת “יקנעם הצעירה”, כיהן כיושב ראש וועדת הצעירים והנוער סטודנטים וחיילים והוועדה למאבק בנגע הסמים והקים את היחידה להכוונת החיילים כך שהחיבור למיכאל אנקווה הוא מתבקש בין היתר בגלל הדאגה לענייני הנוער, הצעירים והחיילים. לאחרונה קיבל את התמיכה של ראשי סניף הליכוד ביקנעם סולי בסוס ושאר ראשי הסניף ואישור רשמי מאת מפלגת הליכוד להריץ סיעת בת בתמיכת המפלגה. לדבריו, החיבור לסיעת “הדרך” הוא טבעי כיוון שמדובר בנציגי ציבור אמיתיים שבאים מהשטח כדי להחזיר לתושבים.
מסיעת הדרך-חירות נמסר: “אנחנו מאמינים בחיבורים ולא בנפרד. הדרך שלנו היא דרך הנתינה למען הציבור ולכן החיבור בינינו מייצג את יקנעם על כלל אזרחיה ותושביה – וותיקים וחדשים, חילוניים ודתיים וכולנו מגיעים כדי לתרום ולעשות למען החברה. בקרוב נחשוף את כלל הסיעה והתומכים בה, אשר מייצגים את כלל תושבים יקנעם – וותיקים וצעירים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, עולים חדשים וותיקים, תושבי כל השכונות ביקנעם. בנוסף, החיבור הזה יאפשר לנו להביא ערך מוסף לעיר באמצעות חיבור למוקדי השלטון ולהביא את יקנעם למרכז, על ידי תרומה של החיבורים הממשלתיים לזירה המקומית. בין היתר נעשה זאת על ידי תמיכה של מפלגות השלטון הליכוד וש”ס אשר הכריזו על תמיכה בסיעה, ופעילות להגדלת חלקם של משרדי ממשלה בתקציבים ליקנעם כדי להגדיל את התמיכה שלהם ביקנעם. אנחנו הדרך להצעיד את יקנעם קדימה לשלב הבא. אנחנו הדרך לחיבור העבר, לעבר העתיד”.

עוד כתבות בתחום בחירות

לכל הכתבות בקטגוריית בחירות >>>