19.02.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

קרית טבעון

חגגו 30: תושבי קרית טבעון הגיעו בהמוניהם לאירועי “שבת אמנים”

מגוון אירועים של אמנות, מוסיקה ומחול בקרית טבעון. מנהל המתנ”ס, דרור גרינבלום: “מדי שנה אני נמלא גאווה להסתובב ולראות את ההפקה הגדולה, הייחודית והמושקעת”

מאת: אדי גל , 13 באפריל 2017

כמדי שנה ב-30 השנים האחרונות, גם השנה הציגו עשרות אמנים את יצירותיהם ב”שבת אמנים” של קרית טבעון, שמפיקה רשת המתנ”סים קרית טבעון, והתקיימה בסוף שבוע שעבר, במסגרת אירוע הקונספט “שישבת אמנים”, הוותיק ביותר בארץ.

צילום: ארכיון "כוכב"

יצוין כי, בכל פינת רחוב ניתן היה לחוש באווירה של פסטיבל תרבות בישוב הפסטורלי, כאשר חבורה של נגנים צעירים שתופסים לעצמם פינות מוצלות החלו לנגן ולשיר, בעוד ילדים עברו בין הקהל הרב והציעו כוס לימונדה קרה ב-2 שקלים.
ביום שישי אחה”צ התכנסו בכניסה לאולם זוהר ותיקי הישוב, לצד הילדים והנכדים של מייסדי אולם הקולנוע זוהר, שהתרגשו מהמפגש המחודש אחרי שנים, מהעלאת הזיכרונות מהמקום בו הם גדלו וראו המון סרטים. במקום התקיים טקס קצר, בשיתוף פסטיבל שיח אבריק, להנצחת חמשת המייסדים שהקימו את האולם בשנת 1959. בטקס הוצג לראווה המקרן הראשון בו השתמשו באולם ובוצע לראשונה השיר “קחו אותי לצפון”, ע”י נדב הולנדר ויובל מנלסון. לעיתון “כוכב” נמסר, כי השיר הוא מחווה קריית טבעונית לשירו של ג’ון דנבר: Take Me Home, Country Roads. לאחר מכן הוקרן סרט: קומדיית האימים הרומנטית “חתולים על סירת פדלים”. מזג אוויר נעים הזרים אלפים לרחובות טבעון שהגיעו בשבת מכל רחבי הארץ. האלפים הסתובבו בין בתיהם של כ-100 יוצרים ואמנים, שפתחו את דלתותיהם והציגו את מגוון עבודותיהם מהשנה האחרונה ובכלל. החגיגה האביבית כללה תצוגה ומכירה של ציור, צילום, אמנות פלסטית, קרמיקה, פיסול, אמנות שימושית, עבודות בעץ בברזל ובזכוכית וגם עיצוב תכשיטים ואופנה.
כמדי שנה, גם השנה הגיע אמן אורח מעיר תאומה באירופה. השנה היה זה האמן הפוליטי, פרידהלם קרנז, מהעיר בראונשוויג בגרמניה, שהציג תערוכה ועיבודים חדשים לתמונות מוכרות, תחת השם “חדשות מזויפות”. קרנז הציג ארבע תמונות מוכרות מהזיכרון הקולקטיבי שלנו, מודפסות על בדי קנווה ישנים, כשהן מעובדות ודהויות. לפני כל אחת מהן הוצבה קופסת “מלבין כביסה”, עליה הודפסו המילים “חדשות מזויפות”.
במהלך השבת אפשר היה גם להאזין לאנסמבל הג’אז של קונסרבטוריון קריית טבעון, עם הזמרת גלי מסיקה, בהדרכת אורי ביתן, והרכב הג’אז בהדרכת יריב דומני, שהופיעו ברחבת המתנ”ס להנאת הקהל הרב.
יצוין כי, בית הספר למחול של המתנ”ס הפיק השנה את המופע EVENT שהוסיף נדבך תרבותי משמעותי לאירוע, אליו הגיעו מאות אנשים שנהנו מהמופע שיצרו שלושה צעירים: שקד לייבזירר, הדר בן מאיר ויעל קליק. לאחר המופע התקיימה ההרצאה “פורטרט נשי” של תמה קסל ויערית חייקין בנתור, ולקינוח תערוכת צילומי מחול של הצלמים צביקה תורן ואלה ולדמן. מנהל המתנ”ס, דרור גרינבלום “מדי שנה אני נמלא גאווה להסתובב ולראות את ההפקה הגדולה, הייחודית והמושקעת, שמרים מנהל מחלקה התרבות של רשת המתנ”סים בטבעון, עזרא מזרחי. הסיפורים אודות ‘שבת אמנים’ שלנו יצאו בכל הארץ, וזה מחמיא לראות את האלפים המגיעים מדי שנה לחגוג איתנו את חגיגת אביב, תרבות ואמנות. תודה גדולה לאמנים ולתושבי טבעון שפותחים את בתיהם לקהל הרחב, תודה לצוות רשת המתנ”סים שעושה עבודה מצוינת בהפקת האירוע, ולמחלקת הביטחון במועצה המקומית, בראשותו של קב”ט המועצה אלי זיו”.

עוד כתבות בתחום קרית טבעון

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>