26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

טניס

חוגגים יום הולדת

מרכז הטניס יקנעם יציין 15 שנות פעילות בהפנינג מיוחד. ראש העיר, סימון אלפסי: “מרכז הטניס ביקנעם נחשב לאחד מההצלחות הגדולות של היישוב, ואני שמח שמאות ילדים נהנים במרכז שמסובסד עד היום גם על ידי העירייה”. מנהל המרכז, שרון האוזר:” זו זכות גדולה עבורי להיות במקום מאוד משמעותי”

מאת: אדי גל , 26 באוקטובר 2016

במרכז הטניס יקנעם יחגגו בשבוע הבא 15 שנות של פעילות בעיר, ו-40 שנות מצוינות וחינוך בספורט למרכזי הספורט בישראל, בהפנינג ספורטיבי לכל המשפחה, הכולל: מתנפחים, הפעלות, תחנות ספורטיביות לכל בני הגילאים, מתחם לגיל הרך, הרקדות, הגרלה נושאת פרסים, ועוד. הדובדבן שבקצפת: השתתפותם של אלופי הטניס, יוני ארליך ואנה סמשנובה, שישחקו עם הקהל.

צילום: ארכיון "כוכב"

ראוי לציין כי, מרכז הטניס הוקם על ידי עיריית יקנעם בשנת 2001 והוא כולל שמונה מגרשי טניס. בהמלצתו של ראש העיר, סימון אלפסי, הועבר המרכז במטרה לקדם את הענף ולהפעיל אותו באופן מקצועי להפעלתו של המרכז לטניס בישראל. המרכז הוא אחד מ-14 מרכזי טניס שהוקמו ברחבי הארץ ואשר מסייעים לעזור לילדים לרכוש מיומנויות חיים דרך הטניס. במרכז ביקנעם מתאמנים כ- 300 ילדים ובני נוער בגילאי 4-18, וכן כ- 50 מבוגרים שמתאמנים ומשחקים במגוון תכניות בשעות אחה”צ והערב. פעילות המרכז ביקנעם עשירה מאוד, ובין התכניות שמובלות בו: תכנית לפיתוח מוטורי לקטנטנים (גילאי 3-6), תכנית מיני טניס לילדים (לגילאי 5-8), תכנית 3/4 מגרש (לגילאי 7-10 ולשחקנים בעלי ניסיון חלקי), תכנית מגרש שלם (לגילאי 9-12 ולשחקנים מתקדמים בכל הגילאים), תכנית הישגית חברתית (לגילאי 8-18), תכנית מבוגרים הכוללת דגש על תזונה נכונה, קיום אורח חיים בריא ועוד.

צילום: ארכיון "כוכב"

במרכז מובלות תכניות רבות למען הקהילה ביקנעם, וביניהן: חינוך לתנועה ולאורח חיים בריא, שמובלת בחמישה גני ילדים של החינוך המיוחד, חינוך לתנועה ולאורך חיים בריא, שמובלת בארבעה גני ילדים. כמו כן, תכנית העצמה דרך הטניס לכיתה עם ילדים על רצף האוטיזם, שמובלת בבית החינוך ‘דליות’. בנוסף, תכנית העצמה לנוער בסיכון, תכנית לילדי עולים, תכניות לדו קיום, ועוד. פרויקטים חדשים שיובלו השנה: פרויקט העצמה “חבק” לנערות בסיכון, פרויקט לטניס ואורח חיים בריא לגיל השלישי ופרויקט חיזוק האנגלית דרך הטניס. מרבית התוכניות ממומנות על ידי תורמים פרטים וחברות שבחרו לתת יד ולשתף פעולה עם מרכז הטניס למען ילדי יקנעם.
למרות היותו של מרכז הטניס ביקנעם, מרכז צעיר יחסית, גדלו בו מספר טניסאיות וטניסאים מובילים: הטניסאית שיר הורנונג (20), אלופת ישראל ביחידים ואלופת ישראל לבוגרות בזוגות מעל גיל 18. מגיל 14 נמצאת שיר בין חמש הטניסאיות הטובות בישראל. בזכות הצטיינותה, משרתת שיר בצה”ל כספורטאית מצטיינת. בסיום שירותה תצא ללמוד בקולג’ בארה”ב, לאחר שאושרה לה מלגת לימודים מלאה.
הטניסאי גבי סטרוסבצקי (22), גדל במרכז מאז הקמתו. בגיל 16 הגיע למקום השני בארץ.
הטניסאית שונית סרוגו (29), הטניסאית המובילה הראשונה שיצאה מיקנעם ובזמנו דורגה בין שבע הטניסאיות הכי טובות בארץ. בהמשך פרשה ועברה לספורט הכדורמים והיום היא מרכזת את הענף בעיר. “ספורט הטניס הוא ספורט שדורש יכולות ריכוז גבוהות. שחקן הטניס נמצא לבד על המגרש במשחק שיכול להימשך שעות רבות, וחובה עליו להיות מרוכז בכל רגע נתון. שחקני הטניס חייבים לדעת להתמודד עם לחצים. כפועל יוצא מכך, שמים דגש במרכז הטניס על לימוד להתמודדות עם מצבים שונים, מה שמסייע לתלמידים גם בלימודיהם בבית הספר בכלל, ולפני בחינות בעיקר”, אמר השבוע מנהל המרכז, שרון האוזר, שמוסיף עוד כי: “חזון מרכז הטניס ביקנעם הוא לתת לכל ילד את האפשרות לשחק טניס וללמוד את משחק החיים. במרכז חותרים לפתח אלופים ברמה האזורית, הלאומית והבינלאומית. במרכז שמים דגש מרבי על פעילות למען הקהילה והתכניות כאן מתחלקות לארבעה מישורים: ילדים ונוער בסיכון, ילדים עם צרכים מיוחדים, תכנית לקליטת עלייה ותכנית לדו קיום. בנוסף לאלו, נהנים באי המרכז ממסיבות ימי הולדת, ימי כייף מאורגנים, טיולי בר מצווה, ועוד.
ראש העיר, סימון אלפסי: “מרכז הטניס ביקנעם נחשב לאחד מההצלחות הגדולות של היישוב. כחלק מחזוני להובלת היישוב, היה ברור לי שיקנעם כעיר מובילה צריכה ספורט איכותי, ואני שמח שמאות ילדים נהנים במרכז שמסובסד עד היום גם על ידי העירייה. במרכז מגוון רחב של תכניות, בהן ניתן ללמוד טניס ולרכוש מיומנויות לחיים בתחומים רבים. במרכז מסייעים לילדים וצעירים כולל ילדי החינוך המיוחד, להוביל ולהצטיין, ולממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. נפגשתי פעמים רבות עם טניסאיות וטניסאים שלנו שהגיעו להישגים רבים בארץ ובארה”ב, וראיתי את המוטיבציה הרבה שלהם להצלחה. אני מודה לשרון ולכל הצוות על הובלת מרכז הטניס ביקנעם, ועל עבודתם המצוינת למען ילדי היישוב ובני הנוער שלנו”.

צילום: ארכיון "כוכב"

מנהל מרכז הטניס ביקנעם, שרון האוזר: “זו זכות גדולה עבורי להיות במקום מאוד משמעותי אשר מהווה בית שני ולעיתים ראשון למאות מילדי יקנעם. צוות מרכז הטניס, וכאן המקום שלי להודות להם על העבודה המסורה שהם עושים כל השנה, שם לעצמו מטרה ברורה והיא לשפר את איכות חייהם של ילדי היישוב, להעצים אותם, לתת להם תחושה שהם שווים ויכולים עם הרבה אמונה ועבודה קשה להגיע לאן שרק ישאפו. אנחנו כאן למענם”.

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>