25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

חושבים מחוץ לקופסא

רוחות חדשות מנשבות בקרית חיים לאחר שהקבוצה תחת הדרכתם של המנג’ר ניר קלינגר והמאמן דני גולן צברה בשני המשחקים האחרונים 4 נקודות ליגה יקרות. אז מה חסר לקבוצה בכדי לדגדג את הפלייאוף העליון? התשובות בפנים. וגם, איך אפשר לנטרל את הפועל כפר סבא ולצבור עוד 3 נקודות

מאת: אלי לונטל , 28 בדצמבר 2016

צילום: ארכיון "כוכב"

לאחר המשחק נגד בני יהודה נשאלת השאלה האם הפועל חיפה ניצבת בפני שינוי? במיוחד לאור העובדה שצוות המאמנים החדש החל לעבוד בקבוצה וצבר בשני משחקים 4 נקודות, ניצחון ותיקו.
צריך לומר את האמת: יש חשיבה מחוץ לקופסה, יש יצירתיות, אבל האם זה השינוי שמייחלים לו האוהדים הרבים שרוצים לחזור למגרשים ולראות את הקבוצה מטפסת במעלה הטבלה? עוד חזון למועד.
הפועל חיפה עדיין לא מצליחה לייצר רצף של ניצחונות, אבל ע”פ כל הפרמטרים המקצועיים שיש לקבוצה להציג, לדעתי היא שווה מקומות 6-8, כי בהחלט יש כאן פוטנציאל וזה בר השגה.

דני גולן צילום: איתי כהן. באדיבות אתר "one"

מבחינה מקצועית נעשו שינויים משמעותיים: ראשית, חיים מגרלשווילי איבד את מקומו בהרכב, דבר שטענתי כבר מזה זמן רב שצריך להיות. דבר נוסף, הסטתו של דור מלול לאגף שמאל, מה שהצעתי לאלי כהן לעשות, אך הוא כמובן העדיף שלא לעשות כך. לדעתי, לירן סרדל כמגן ימני ומלול כמגן שמאלי, בתוספת שני בלמים (קפילוטו ורואש שחזר לרוטציה) באמצע אמורים לייצב את קו ההגנה. אהבתי גם שהמאמן דני גולן הסיט את ברונו פניירו לעמדת הקישור, זה מוסיף המון שקט וביטחון מאחור. זה גם מאפשר לקבוצה שינוי מערך תוך כדי משחק, במקרה שהמאמן ירצה לשחק עם שלושה בלמים, או במקרה ויעדיף להכניס שחקן קישור התקפי במקום פניירו, שיוכל לחזור לעמדת הבלם, אם אחד מהבלמים יהיה במשחק פחות טוב. אין ספק שלורסטיליות יהיה מקום חשוב בהמשך הדרך ויהיה מעניין לעקוב מקרוב אחרי דני גולן.
אי אפשר שלא להתייחס לספסל המחליפים: כל מי שנכנס נותן מעצמו את המקסימום, לדוגמא שלומי ארביטמן שלפתע חזר לחיים, בין עם זה בהרכב או כשהוא עולה מהספסל, אותו כנ”ל לגבי מהארן לאלא. זה מצביע על שינוי מסוים ונראה שהאדומים בדרך הנכונה, אבל כל זה יכול לרדת לטמיון אם הקבוצה תמשיך לספוג שערים יותר מאשר היא כובשת במשחק נתון. אם ממוצע הספיגה שלהם לא ישתפר, הקבוצה תתקשה להתבסס באמצע הטבלה.
אפרופו לאלא, לא ברור לי למה גולן עשה חילוף של חלוץ בחלוץ ולא נתן להם את האפשרות לשחק יחד בחוד. אני בטוח ששני הסקוררים היו יכולים להוות איום ממשי לשערה של בני יהודה, והקבוצה היתה נשכרת מכך בסופו של דבר, בדמות ניצחון וצבירת 3 נקודות ליגה נוספות ויקרות.
הפועל חיפה הגיעה ליציבות מסוימת, ואני מקווה שהנשיא יואב כץ יחזק את הקבוצה במספר שחקנים, במיוחד בחלק האחורי. ואם יגיע עוד שחקן לקישור ההתקפי, שחקן שיוכל להביא גם מספרים בבישולים והבקעת שערים, זה יוסיף עומק ומלחמה על ההרכב הראשון.
דווקא התקפת הקבוצה עושה רושם טוב מתחילת העונה והשחקנים מגלים מפעם לפעם ניצוצות, כולל שחקני הספסל שנכנסים ותורמים את חלקם.
ולגבי המחזור הבא: הייתי רוצה לראות את האדומים עולים בשבת מול כפר סבא עם כל הכלים ההתקפים, תוך כדי לחץ החל מהדקה הראשונה במטרה להשיג ניצחון. חניכיו של גולן חייבים לנטרל את הנעת הכדור של הירוקים מהשרון, למנוע מהם משחק איטי, על מנת להשתלט על מרכז השדה ומשם לצאת להתקפות מעבר בכדי לאיים על השער.
ניצחון של האדומים יוביל את הקבוצה למקום הראוי לה, ואולי נוכל לראות סוף סוף את הקבוצה מדגדגת את הפלייאוף העליון.

ציונים זה הכל:  

פיט פלטהוייזן 6 שמר על שער נקי
לירן סרדל 5 משחק בכל תפקיד
ניו קפילוטו 5 עשה עבודה טובה
אושרי רואש 5 חזר ולא אכזב
דור מלול 6 מגן וגם תומך בהתקפה
ברונו פניירו 6 שחקן כלבו חשוב
ג’וליו סזאר 6 עבודה מצוינת באמצע
מקסים פלקושצ’נקו 5 מצפים ממנו ליותר
חנן ממן 6 עם ריכוז היה מבקיע
אדילסון באייה 5 לא מסכן את השער
שלומי ארביטמן 6 חזר להבקיע
———————–
דני גולן 6 ניהול משחק טוב

דני גולן צילום: עמית מצפה. באדיבות אתר "one"

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>