29.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז עמק חפר

“חם” בבחירות לראשות המועצה

בהמשך להורדת השלטים בה עסקנו בגליון הקודם,מצטרפת עתה גם פרשת “מסרונים מפוברקים“

מאת: שלמה דהן , 16 באוגוסט 2018

ד“ר גלית שאול, המועמדת לראשות המועצה האזורית עמק חפר: “קוראת למתמודדים האחרים לשמור על מערכת בחירות נקיה”
בעקבות משלוח מסרונים מפוברקים. תגובת המועמדים האחרים לטענות המועלות:
עו”ד חיזקי סיבק: “לכנס בדחיפות פורום משותף לכל 4 המועמדים”.

ד"ר גלית שאול, חיזקי סיבק ועופרה ברק צילום: ארכיון "כוכב"

עפרה ברק:” מגנה בכל תוקף תופעות אלו “
תלונה הוגשה ליועץ המשפטי לממשלה וליו”ר ועדת הבחירות בגין משלוח הודעות סמס אנונימיות לתושבי עמק חפר
ביום שלישי (31.7.2018), הגיש אלדד גוטלון, מנהל המטה של של ד”ר גלית שאול, המתמודדת לראשות המועצה האזורית עמק חפר, מכתב תלונה ליועץ המשפטי לממשלה וליו”ר ועדת הבחירות בגין משלוח של סמסמים אנונימיים לתושבי עמק חפר.
במהלך ערב שישי, 27.7.2018, נשלחו לרבים מתושבי עמק חפר הודעות סמס אנונימיות, שלכאורה מיוחסות למטה של גלית. במוצאי שבת, 28.7.2018, הוציאה גלית הודעת הבהרה בדף הפייסבוק שלה, בה הבהירה ש”כי המדיניות שלי ושל אנשיי הייתה ועודנה- לא לתקוף מועמדים אחרים לראשות המועצה, לבטח שלא בדרך ובעיתוי שהדבר נעשה. התנהגות זו אינה חלק מ’המנהיגות החדשה’ אותה אני מיישמת כבר במהלך מערכת הבחירות ואיישם גם כראשת המועצה הבאה של עמק חפר”.
בנוסף, שלח אלדד גוטלון מכתב תלונה ובו בקשה לחקור את משלוח הסמסים. “על פי ההודעה, עולה בבירור כי המפיץ ניסה ליצור מצג שווא, שעל פיו, ההודעה נשלחה מטעם ד”ר גלית שאול, אף על פי שלא כך הדבר”. בסיום מכתבו ביקש גוטלון “לפעול במסגרת הסמכויות המוקנות לכם על פי דין כנגד פעולות אלה וכנגד האחראים להן”.
לסיכום אמרה גלית “התנהלות זו אינה דרכי ואני מאמינה שזו גם אינה דרכם של הרוב המוחלט של תושבי העמק שלנו. כן, מגיעה לכולנו מערכת בחירות נקייה, הוגנת ומכבדת, העוסקת בדברים המהותיים שבחיי התושבים והיישובים בעמק. בהזדמנות זו מציעה ליתר המתמודדים לפעול לא רק בהצהרות וסיסמאות, אלא גם במעשים- כדי לשמור על מערכת בחירות אובייקטיבית ונקייה ממצגי שווא”.
תגובתו של עו”ד חיזקי סיבק המתמודד על ראשות מועצת עמק חפר לאירועים המטרידים במסע הבחירות : קורא לכנס בדחיפות פורום משותף לכל ארבעת המועמדים ולשים סוף לבריונות ולהשמצות !
“מאז החל המסע לראשות המועצה נחשפנו למרבה הצער בעמק חפר להתנהגויות הגובלות בבריונות מסוכנת, הכפשות והשמצות אנונימיות המעלות לכאורה חשד לפגיעה בטוהר הבחירות. בין אם מדובר בשליחת דוא”ל אנונימי לתושבים הכולל ניסיון לפגוע בי באופן מכוון, ובין אם מדובר בהודעות טלפוניות המנוסחות באופן פוגעני כלפי חלק מן המתמודדים ובין אם מדובר בסקרים אנונימיים שנשלחים בסמסים עם תוצאות חלקיות (לדוגמא- שואלים 5 שאלות באופן אנונימי ומציגים 4 תשובות ללא שמירה על כללי סקר תקין ותוך זלזול באינטליגנציה של התושבים).
נדמה כי יש בכל אלו ניסיון להטות את דעת הקהל ולפגוע פגיעה אישית במתמודדים תוך חדירה לפרטיות של תושבי העמק, על ידי שליחת הודעות ללא אישורם באמצעי תקשורת שונים.
בנוסף, כזכור וכפי שפורסם בעבר בעיתונות וברשתות החברתיות, כגון בדף הפייסבוק שלי (*חיזקי סיבק-ראש המועצה הבא של עמק חפר), חלק מן המועמדים גם סבלו מפגיעה והסרת “יד נעלמה” את השלטים. לאחר כל אחד מהאירועים המדאיגים הללו אשר פוגעים הן במועמדים והן בתושבי העמק, פניתי לרשויות אכיפת החוק לרבות ליועץ המשפטי לממשלה ודרשתי התערבות ובחינה מדוקדקת בכדי ששלושת החודשים עד ליום הקלפי יעברו עלינו תוך שמירה על דרך ארץ ותרבות קהילתית.
אני חוזר ומדגיש כי קהילה, שיח, הגינות, טוהר בחירות וכיוצא בזה, אינן מילים ריקות מתוכן ועל כל המועמדים לדאוג שפעיליהם ונציגיהם יפעלו באופן זה גם בתקופת בחירות. זו דרכי וזו דרכנו בעמק חפר.
עוד מוסיף חיזקי כי פנה למועצה בדרישה להצבת מתקני שילוט בדרכים ציבוריות ובישובים וכן הוגשה בקשה למנכ”לית המועצה הממונה על חופש המידע בכדי שתוצג בשקיפות לארבעת המתמודדים ולתושבים, מדיניות השילוט וכללי התנהגות בתקופת בחירות ב-3 המערכות האחרונות. הצגת המידע תאפשר לוודא שאין בהוראות המועצה המופצות לחלק מן המתמודדים טעם לפגם וחשוב לוודא גם שכל המועמדים מכותבים על מכתבי המועצה.
כמו כן, שב חיזקי על פנייתו לראש המועצה המכהן כיום, ולוועדת הבחירות, במטרה לכונן באופן מיידי פורום בראשות מנהל הבחירות של כל אחד מארבעת המועמדים ולהבטיח התנהלות נאותה וללבן סוגיות שעולות תוך כדי מערכת הבחירות.
פורום משותף הינו הכרח לנוכח המציאות המטרידה שנחשפת לפנינו, אך לצערי טרם התקבלה תשובה ויש לקוות כי הפורום יתכנס בקרוב וייקחו בו חלק כל אלו המעמידים עצמם לבחירת התושבים ויש להם רצון, כמו שלי, להנהיג את העמק ביושרה ובהגינות תוך הצגת מודל לחיקוי לתושבים”.
חיזקי מדגיש כי הציבור ידע לשפוט מועמד שלא יפעל כך.
מנהלת מטה הבחירות של חיזקי, ד”ר הדר פרנקו-גלאור, השיבה לפניית עיתון כוכב וציינה כי היא ותושבים רבים מוטרדים מאד מהעובדה שבלילות מסתובבים בעמק אנשים עם סכינים וקורעים באופן אגרסיבי שילוט של המתמודדים ולא משנה של מי מהם. התנהגות זו מעבר להיותה פוגעת במשחק הדמוקרטי, מעלה שאלות קשות – שכן אם היום מדובר בחיתוך שלטים באופן בריוני והודעות מעליבות, מה יהיה מחר? אנחנו כתושבי העמק צריכים לשאול את עצמנו איך הגענו למצב הזה שבו מסע בחירות הפך למסע של הפחדה, השמצה ואיומים, תוך ניצול התושבים ככלי משחק והפקרת ביטחונם וזכויותיהם.
תגובתה של המועמדת לראשות המועצה -עפרה ברק
מערכת הבחירות בעמק חפר ירדה לרמה נמוכה מאד. השחתת שלטים, משלוח סמסים פוגעניים ואנונימיים. לשון אגרסיבית ובוטה.
אני מגנה בכל תוקף תופעות אלו ואשתף פעולה עם כל ניסיון למצוא ולחשוף את המעורבים ולמצות עימם את הדין. אגב, בבירור שעשיתי במשטרה נמסר לי כי תלונות בעניין, לא יקבלו עדיפות אם אין בהן איום ממשי או חשש לחיי אדם. כנפגעת עיקרית של “רפש בחירות” זה, אוסיף ואציין כי לצערי חוויתי תוקפנות דומה גם במערכת הבחירות הקודמת.
חשוב לזכור כי לא די במילים. הד”ר שאול מציינת בהודעה שלה כי היא לא תוקפת מועמדים אחרים, אך למיטב ידיעתי היא לא נוקטת שום פעולה על מנת לרסן את פעיליה ומקורביה העושים זאת בריש גלי. לא מספיק לדבר, צריך גם לעשות.
ממטהו של ראש המועצה המכהן, רני אידן לא נתקבלה תגובה בעניין.
לאחר סגירת הכתבה נתקבל בסופ”ש האחרון מסרון נוסף שכוון למועמדת עפרה ברק. איך זה יגמר, ימים יגידו…

עוד כתבות בתחום מוא"ז עמק חפר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>