21.11.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

יאיר פריימן, פורש מהקואליציה: אלפסי עסוק בהגדלת העיר ומתעלם מהמצוקות

חבר המועצה טוען כי מעתה יאבק משורות האופוזיציה על מימוש התוכניות שלשם מימושן נבחר. העירייה: “הוא שיבח והילל לאורך השנים את הפעילות הרבה ואת השקעות העירייה בצעירים”

מאת: אדי גל , 8 במרץ 2017

חבר מועצת העיר יקנעם, יאיר פריימן, הודיע השבוע לראש העיר סימון אלפסי, כי הוא פורש מהנהלת העיר ועובר לאופוזיציה. לדבריו, הנושאים שניסה לקדם כמו שיפור השכונות הוותיקות, הדיור לצעירים, הדאגה לחיילים, הסטודנטים והנוער, וקידום החברה והתרבות ביקנעם, לא נמצאים על סדר היום של ראש העיר.

צילום: ארכיון "כוכב"

פריימן: “לא באתי לעירייה כדי לקבל תפקיד, או כיסא. אני לא צריך לקבל מתנות מראש העיר. באתי לתרום לציבור שבחר בי. ברגע שאני רואה שראש העיר לא מעוניין לקדם את הנושאים לשמם נבחרתי, מקומי לא בקואליציה שלו. איאבק למען הצעירים, הנוער, החיילים, הדיור והשכונות הוותיקות בפרט, מספסלי האופוזיציה. לצערי, ראש העיר עסוק בבנייה והגדלת שטחי העיר ומתעלם מן המצוקות הקיימות ביקנעם העכשווית, של הצעירים ושל השכונות הוותיקות בפרט. לפני שאנחנו מתרחבים, כדאי שנדאג לצעירים ולשכונה הוותיקה שלנו”.
יצוין כי, פריימן נבחר לפני שלוש שנים וחצי ברשימת “יקנעם הצעירה”, שהייתה להפתעת הבחירות. הוא הבטיח להילחם למען דיור בר השגה לצעירי העיר, לדאגה לחיילים ולסטודנטים, לשכונות הוותיקות, ולהביא לפיתוח תחום התרבות, החברה והנוער ביקנעם. בין היתר, יזמה הסיעה את החזרת פעילותה של היחידה לחיילים, שראש העיר מתכוון לסגור בימים אלה ופעילותה תועבר למרכז הצעירים, מה שלדעתו של פריימן, הוא סימן ליחס הכללי שמקבל כל נושא הצעירים אצל ראש העיר. פריימן: “מבחינת ראש העיר, זה שיש מקום במרכז החדש שנקרא “מרכז צעירים” זה מספיק. אז זהו שלא, מה שחשוב הוא התוכן והשירות לתושבים הצעירים ושתהיה פעילות למענם ולא מקום פיזי, שנותר שומם ברוב שעות היום”.
במכתב הפרישה מן הקואליציה, שנשלח לראש העיר, פירט פריימן על בעיות הדיור של הצעירים בעיר ועל ההזנחה של השכונות הוותיקות. פריימן כתב שראש העיר הבטיח לבנות דיור להשכרה, שיהווה דיור בר השגה ליקנעמים בלבד, ואפילו הבטיח לו אישית לבנות מתחם לצעירי יקנעם. אולם הבטחות לחוד ומעשים לחוד. עוד קובע פריימן, כי השכונות הוותיקות מוזנחות וכי הוא לא מקבל את טענתו של ראש העיר שהושקעו מיליונים זה מכבר בשכונה הוותיקה. ולכן, אין צורך להשקעות נוספות.
לדבריו, הצעירים ביקנעם לא יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה, ולכן, רוב הצעירים עוזבים את העיר לעפולה, או לחיפה. גם אלה שנשארים ביקנעם צריכים לצאת היום מן העיר לחיפה, או לרמת ישי, כדי ליהנות מפעילות חברתית, תרבותית, או סטודנטיאלית. למעשה, יקנעם הפכה לעיר שבה רק ישנים. וכעת, בשכונות החדשות כמו “שער הגיא” זה אפילו ניכר יותר, כי כל פרויקט בנוי באופן פרטי, כך שלמעשה יקנעם הופכת לשכונות ולקהילות סגורות.
לסיכום מציין פריימן, שלצערו כל ניסיונותיו לשכנע את ראש העיר לטפח תחומים אלו לצעירים עלו בתוהו. ולכן, לא נותרה לו ברירה אלא להיאבק עליהם בקול מספסלי האופוזיציה. לדבריו, הוא התאכזב מראש העיר שבתחילת הקדנציה הבטיח לעזור לצעירים בתחומי הדיור, התרבות, הבילויים, פעילות נוער בלתי פורמלית, והדאגה לשכונות הוותיקות. אולם, לדבריו, הוא גילה עם הזמן שהנושאים הללו כלל לא נמצאים על שולחנו או בדאגותיו. לדבריו, הוא לא הגיע למועצת העיר כדי לקבל תפקיד או לחמם כיסא. “באתי נטו למען התושבים וילדיהם, אשר מעניינים פחות את ראש העיר מאשר לבנות עוד מגדל ועוד מגדל, ולהרחיב את יקנעם מהרכבת בצפון ועד מחלף עין תות בדרום”.
מעיריית יקנעם נמסר בתגובה כי: “עד רגע זה פריימן לא הודיע לראש העיר דבר וחצי דבר על פרישתו מהקואליציה. מעניין שפריימן, שיושב בקואליציה מזה 3 שנים, שיבח והילל לאורך השנים את הפעילות הרבה ואת השקעות העירייה בצעירים. כחלק מההשקעות הללו, העמידה העירייה לרשותו של פריימן, בהיותו יו”ר היחידה לחיילים משוחררים, מבנה שהושכר במיוחד ומזכירה. כמו כן, את כל התנאים הנחוצים לפעילותו למען החיילים המשוחררים, כך שטענותיו במידה ונאמרו, תמוהות. נזכיר לפריימן, שבעיר פועל מרכז צעירים שהעירייה הקימה ואשר מטפל בכל נושאי הצעירים. במידה והוא ירצה לקבל מידע על העשייה הרבה, התכניות, הפרויקטים והסדנאות שמובלות במרכז, נשמח לתת לו”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>