26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

נשר

יום המורה הארצי: חברי ועדת החינוך בעיר נשר לא הוזמנו לאירועי ההוקרה

העירייה הוקירה את עובדי ההוראה בשני אירועים. ראש העיר, אבי בינמו: “יש להם חלק חשוב בעיצובו של דור נפלא, ילדי העיר נשר”. סגנו יחיאל אדרי: “לא מערבים פוליטיקה בחינוך”

מאת: זליג אהרונוביץ , 3 בינואר 2018

עיריית נשר ומחלקת החינוך ציינו את “יום המורה הארצי”, בהשתתפות אנשי ונשות החינוך בעיר, מנהלים ומנהלות, מורים ומורות, אבות-בית, גננות וסייעות. האירוע התקיים באולם “אשכול הפיס” בנשר וכללו ארוחת צהריים קלה. כמו כן, הרצאה של מוריאל רוטהולץ: “סוד הגשמת החלומות – איזון פנימי בין מדע לרוח”.

הוקרה לנשות החינוך בנשר צילום: ארכיון "כוכב"

לעיתון “כוכב” נודע, כי מספר חברי מועצה, ביניהם סגן ומ”מ ראש העיר, יחיאל אדרי, המכהן כיו”ר ועדת החינוך. כמו כן, חברי הועדה: נעמי כספי, בוריס אייזנברג, איגור גורביץ, זאב שפיגלר ורועי לוי, שלא זומנו לאירוע.
יצוין כי, מדובר בשני אירועים: הראשון, עבור צוותי חטיבות הביניים ובית הספר התיכון. השני, בהשתתפות צוותי בתי הספר היסודיים וגני הילדים.
ראש העיר נשר, אבי בינמו, אמר באירוע: “עיריית נשר ניצבת במקום ה-1 בצפון ובמקום ה-3 בארץ בהשקעה בחינוך. שיעור הזכאים לתעודת בגרות מקרב תלמידי התיכון בעיר, הוא מהגבוהים ביותר הארץ. את פירות ההשקעה של עיריית נשר בתחום החינוך אנו קוצרים בשורה ארוכה של הישגים, את תוצאות ההשקעה בילדי נשר רואים גם במספר המתגייסים לצה’’ל, כמות הקצינים והקצינות, וכמובן בכמות הרבה של תלמידי נשר שממשיכים לאחר הצבא ללמוד במוסדות אקדמאיים, כמו הטכניון ואוניברסיטת חיפה. אבל ובעיקר, יש לנו, לאנשי החינוך בעיר, את הזכות לקחת חלק בצמיחתו של דור המשך טוב יותר, נבון יותר, מתעניין יותר, חוקר יותר, נוער שחולם חלומות ומגשים אותם, ולאנשי ההוראה בעיר נשר חלק חשוב בעיצובו של דור נפלא, ילדי העיר נשר”.
מנהלת מחלקת החינוך בעירייה, לוטם קירמאייר, אמרה: “כל אדם שבא במגע עם ילדים במסגרת חינוכית צריך להבין שהוא איש חינוך, כל אחד מנקודת מבטו משפיע על הילד. חשוב שנמשיך בשיח המשותף ובמסרים האחידים על מנת לתת לילדים תחושה של מעטפת שלמה, יציבה ומוגנת”.
מנכ”ל העירייה, מיכל ליבנה, הודתה אף היא לעובדי ההוראה, ואמרה: “אנחנו אוהבים אתכם, אנחנו מעריכים, המשיכו לעשות עבודה טובה ומקצועית, ולהוביל את הנוער בנשר ואת מערכת החינוך המקומית להישגים”.
יו”ר מועצת התלמידים, מטר פישר, וסגנו שקד בוזגלו, ברכו את המורים והודו להם על מגוון העשייה והלמידה המשמעותית.
מי שלא אהב בלשון המעטה את התנהלותו של ראש העיר היה סגנו יחיאל אדרי, שאמר: “האמת, הופתעתי. מורים, מנהלים וסייעות התקשרו אלי לברר מדוע לא הייתי באירועים ופשוט נעלבתי עבורם ועבור תושבי העיר. גם אני רציתי לומר מילים טובות על צוותי החינוך בנשר, ויש לי הרבה. אני מניח שגם חבריי לוועדת החינוך, כמו נעמי כספי ורועי לוי, היו רוצים לשבח. בכל זאת, אני משמש כיו”ר ועדת החינוך וחבריי הינם חברי הוועדה. אבל ככה זה כאשר אין מבוגר אחראי ואת ענייני העיר מנהל ראש עיר נכשל ופחדן”.
בשיחה לעיתון “כוכב” הדגיש אדרי: “אף אחד מאיתנו לא הוזמן. למה? לי התשובה ברורה. פחדנות והיסטריה של ראש עיר, שמבין שנותרו לו עוד עשרה חודשים להיות בתפקיד ראש העיר”.
אדרי ציין עוד כי: “ייאמר לזכותו של ראש העיר הקודם, דוד עמר, שלא חשש גם בשנת בחירות מלזמן את יריביו הפוליטיים לכל אירועי החינוך, כי לא מערבים פוליטיקה בחינוך. אז זהו, שעון החול לתום הניהול הכושל של ראש העיר הנוכחי זולג לאיטו. עוד פחות מעשרה חודשים הכל יסתיים”.

תגובתו של ראש העיר אבי בינמו תובא כאן כשתתקבל

עוד כתבות בתחום נשר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>