27.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

יום המעשים הטובים נערך ביקנעם בסימן “ואהבת לרעך כמוך”

יקנעם מדברת מעשים טובים, בשורה של פעילויות בבתי הספר ובכל רחבי העיר צוין יום המעשים הטובים ה-11

מאת: ניר אהרוני , 15 במרץ 2018

ראש העיר, סימון אלפסי פתח את היום בבית החינוך יצחק נבון, וסייע לתלמידים שהגיעו עם הוריהם לרדת מהרכב בבטחה ולסחוב את התיק. משם המשיך רה”ע לסיטי דאנס שם התכנסו בני הנוער, חניכי תנועות הנוער, עובדי העירייה והמתנ”ס, מתנדבות ומתנדבים, לקראת יציאתם לפעילויות השונות ברחבי העיר.

יום המעשים הטובים ביקנעם צילום: ארכיון "כוכב"

רה”ע בירך את הנוכחים ואמר שכייף להתחיל יום כזה כאשר כולם רוצים לתת, לתרום ולהתנדב. רה”ע ציין שהמסר של היום הזה הוא “ואהבת לרעך כמוך”, והוסיף שאם כל אחד יאהב את מי שמסביבו, תהיה לנו מדינה טובה מאוד. מתכללת יום המעשים הטובים, איילה אליהו אמרה שביקנעם יש חוסן קהילתי מדהים לאורך כל השנה ובירכה את כל השותפים. משם המשיך רה”ע למועדון 160 ונפגש עם החברות שבמקום שהתכנסו לארוחת בוקר שהעירייה דאגה להם.
במסגרת יום המעשים הטובים נערכו פעילויות רבות ביישוב. בבית החינוך הדסים התנדבו תלמידי ו’ בלקט ישראל, ותלמידי ד-ה חילקו ברכות לעוברים ושבים בביג. בבית החינוך אורנים קיימו יום תרומה והתנדבות לגני הילדים ומועדון קשישים. בבית החינוך ארזים ערכו פעילות עם בית הקשיש, וביקרו בבית חולים. בבית החינוך דליות הכינה קבוצה של קורס הקינוחים קינוחים שחולקו בבית הקשיש. שכבת ג’ ערכה שוק קח ותן. בבית החינוך יצחק נבון ערכו ביחד עם שבט שחר הפסקה פעילה בה אספו וארזו קרטונים עם מוצרי מזון בסיסיים לנזקקים. בבית החינוך הכינו ארוחת בוקר מפנקת לגמלאיות המתנדבות. בבית החינוך תדהר נסעו לביקור במחלקת ילדים בבית החולים וחילקו הפתעות ומתנות. תלמידי החטיבה החדשה חילקו ברכות וצ’ופר לאנשי הביטחון וההצלה בעיר, וכן לנהגי האוטובוסים. תלמידי התיכון ערכו פעילויות, בין היתר בבית חם, מועדון גיל 90 ועוד, וכן אספו מצריכים לנזקקים, אספו צעצועים, חילקו עוגיות שאפו, ועוד.
פעילות מחלקת הנוער הייתה ענפה ולראשונה התקיים במסגרת היום יום אימוץ כלבים. בני הנוער גם חילקו כרטיסי גירוד למעשה טוב. בנוסף לאלו הכינו נוער יקנעם מארזי עוגיות ואלו חולקו בביג. בנוסף לכך, סייעו בני הנוער לבני הגיל השלישי לערוך קניות בסופרים.
פעילות מגוונת הייתה גם בגני הילדים, והילדים בין היתר קיימו פעילויות משותפות, אימצו את מרכז הקשיש, אספו מצרכים יבשים לתרומה, אספו והעבירו בגדי תינוקות, הכינו שי לסבא וסבתא, תרמו מארזי משחק שולחן, תרמו ארגזים עם משחקים, ספרים וצעצועים לבתי החולים רמב”ם ועפולה, תרמו לעמותת “מכל הלב”, אספו בקבוקי פלסטיק למיחזור, אימצו פארקים ועוד. גני הילדים המיוחדים טיפחו את סביבת הגן שלהם.
בנוסף לאלו השתתפו עובדי העירייה במשמרות הזהב, ביקרו חוסים תושבי העיר, הכינו ארוחת בוקר לבתי גיל הזהב בעיר, השתתפו בפרויקט ‘חבק וסע’, ביקרו את גמלאי הרשות, ועוד. עובדי המתנ”ס לקחו חלק אף הם.
עובדי “אלביט” התנדבו בבית חם, ועובדי “כתר” התנדבו בבית חם אחר. עובדי גיוון אימג’ינג יחד עם פעילים מהשכונה שיפצו את המועדון הקהילתי בשכונת ‘נוף לכרמל’. קניון G ומנהלת השיווק עדי וקנין אירחו כ- 60 ילדים ממועדונית בית חם ומועדון לנערה, ואלו נהנו בגרג, לג’נדה, מקדונלדס, כפר השעשועים.
אחה”צ התקיים בשיתוף שבט שחר של הצופים הפנינג ענק “עושים רחוב” שכלל קליעת צמות, דוכני יצירה, אפיית פיתות בטאבון ועוד. הבאים נהנו גם ממאכלי העדה האתיופית, מבמה פעילה וממתנפחים עם יוסי ברנס, וכן מהכנת כדורי שוקולד וציורים על כדי חרס של בנות המועדון לנערה ועוד.
ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם מקדמת עשייה התנדבותית ומדברת מעשים טובים ביום זה, ובמשך כל השנה. שמחתי לפתוח את הבוקר בפרויקט ‘חבק וסע’ בבית החינוך יצחק נבון ואלו היה רגעי אושר אמיתיים להיות עם התלמידים. מדהים כל פעם מחדש לגלות כמה יקנעם מיוחדת במינה. קיימנו יום גדוש בפעילויות ואנחנו נוביל את יום המעשים הטובים פעמיים בשנה, ונקיים אותו גם לפני ראש השנה וחגי תשרי. אני מודה לאיילה אליהו, למערכת החינוך, לכל עובדות ועובדי העירייה והמתנ”ס, לנוער הנפלא שלנו ולכל מי שלקח חלק ביום המיוחד הזה ותרם להצלחתו. מי ייתן ורק נמשיך לעשות מעשים טובים, לתרום לחברה, ולדאוג שכולם יחייכו”.
רכזת מתנדבים יישובית, ומתכללת יום המעשים הטובים, איילה אליהו: “כולנו רקמה אנושית אחת גדולה. יום המעשים הטובים מזקק את כל המעשים הטובים הנעשים במהלך כל השנה. שותפים רבים וטובים ליום זה ששם דגש על כל הטוב שיש בנו בני האדם. ראש העיר בחר את “ואהבת לרעך כמוך” כסיסמת היום. כמה נכון ומתאים לכל השנה. אני מודה לכל השותפים במהלך כל השנים בהם אני מקיימת יום זה, לרוח הטובה שנותנת, עושה ותומכת. לכם מתנדבים יקרים, בני נוער, עובדים וכל הנוגעים בדבר תודה מעומק הלב על כל השנים בהם אתם משקיעים ועושים למן הקהילה שלנו ביקנעם”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>