18.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

יוסיפוב ופרץ: יצאו בקריאה נרגשת לקברניטי העיר כדי להציל את הקבוצה

שני היו”רים של עירוני נשר טוענים כי נעשה למועדון שלהם עוול, בגלל מחלוקות פוליטיות. “זה מה שרוצים חברי העירייה, שנרד. אם זה יימשך כך, לצערי זה מה שיהיה”

מאת: זליג אהרונוביץ , 29 בנובמבר 2017

יו”ר המועדון, שלומי פרץ, התייחס בסיום המשחק למיקום קבוצתו בטבלת הליגה הלאומית: “אנחנו לא מופתעים מהמצב שלנו בטבלה, זה היה די צפוי מתחילת העונה. אנחנו עם תקציב נמוך מאוד, בטח בהשוואה לכל הקבוצות. ההיפך, אם היינו במקום גבוה יותר בטבלה, זאת היתה הפתעה”.

זקוקים לחבל הצלה. אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ צילום: ראובן כהן

פרץ הוסיף ואמר עוד כי: “ההפתעה כרגע בכלל שאנחנו עם תקציב נמוך מאוד עומדים בכבוד מול כל קבוצה, ולא כבשר תותחים של הליגה, כמו שפרשנים מיהרו לפרסם. על פניו נראה שהרמנו ידיים, אבל זה רחוק מהמציאות. אנחנו עדין עובדים קשה יום ולילה כדי לעשות את הבלתי ייאמן”.
לשאלת ספורט “כוכב”, מאין הוא שואב את האופטימיות? ענה פרץ: “נעשה מאמצים גדולים, אבל לא נחרוג בתקציב בשום מצב, גם על חשבון ירידת ליגה ועוד ירידה ועוד ירידה. השם שלנו והשם של המועדון שעשינו חשוב יותר מהכל. בלי רוח גבית ותמיכה, אי אפשר להתקדם. באיזה שלב זה יתפוצץ”.
אתה רומז לכך שבגלל מחלוקות פוליטיות, מועדון עירוני נשר נפגע?
“זה מה שרוצים חברי העירייה, שנרד. אם זה יימשך כך, לצערי זה מה שיהיה כי הם לא חושבים לעומק ולא חושבים על המחר. חבל שמחלקת נוער מפוארת כמו שהקמנו, המוכרת בכל הארץ, וקבוצת בוגרים בליגה מקצוענית, תאבדנה את המומנטום החיובי. להרוס זה הכי קל. הם לא מבינים שכדורגל זה מיתוג הכי טוב לעיר”.
אולי בעירייה רוצים לחלק את העוגה באופן אחר?
“אני גם בעד לתקצב את הצופים, את הכדור סל, את הלהקות המקומיות וכל חוג שהוא. מסגרת לילדים זה ברכה ויש לי ילדים גם בכדורסל וגם בלהקה מקומית, אבל ידוע שהכדורגל הוא פופולארי יותר ומתוקצב יותר”.
לדברי היו”ר הנוסף של המועדון, אמיל יוסיפוב: “הטענות של חברי העירייה שאנחנו קבוצה פרטית, רק מראה כמה הפוליטיקה נמוכה. כששיחקנו בליגה ג’, ליגה ב’ ושלא היה לנו מחלקת נוער, חוץ מאבי בינמו, שהיה אוהד שרוף של הקבוצה וליווה אותה לכל המשחקים, כולל המגרשים הכי נידחים בארץ, ויחיאל אדרי שעזר לנו המון בהקמת הקבוצה לפני 8 שנים ועמד בשבילנו עם הרגליים האחוריות מול ראש העיר דאז, דוד עמר, שלא רצה כדורגל, אך העדיף את אייל ברקוביץ, אף אחד מקברניטי העירייה לא עניינה אותו הקבוצה. אף אחד לא דיבר אז שזאת קבוצה פרטית וקבוצה פוליטית, אף אחד לא ספר אותנו בכלל ונלחמנו בקשיים רבים להצליח, אבל קצב ההצלחה שלנו והשם שיש למועדון שלנו קצת הוציא אנשים מהחורים, שרוצים להיות פתאום שותפים להצלחה. הרי ידוע שלהצלחה יש הרבה אבות”.
פרץ ויוסיפוב ציינו כי באמצעי המדיה השונים בארץ שומעים וקוראים כל יום על עירוני נשר, ולא על שלומי ואמיל. זה מיתוג אדיר לעיר, וכידוע מיתוג עולה כסף. המיתוג הזה הוכיח את עצמו והשם נשר על המפה הארצית, הרבה בזכות המועדון שלנו, מה שערים אחרות כבר שנים מנסות גם עם השקעות של מיליונים, אך הן לא מצליחות.
יוסיפוב: “רוב קבוצות הליגה לאומית מתנהלות באמצעות עמותות פרטיות ומתוקצבות מהעיריות. אנחנו מבחינתנו תורמים גם מכיסנו וגם בהתנדבות מלאה, שבכל מועדון אחר היו נשפכים מיליונים רק על המשכורות והתנאים. אנו גם יודעים שכל חברי העירייה, שכביכול מקשים על הכדורגל, הם אנשים שאוהבים כדורגל ומבינים מה הצרכים של קבוצת כדורגל. רגע לפני שגם הסיכוי הלא גדול שלנו לשרוד, אנו מקווים שאנשים שרוצים לעשות טוב לעיר, כפי שחברי המליאה טוענים, שיתעשתו על עצמם וישנו פאזה במחשבה שלהם, ויבינו שכדורגל זה חלק גדול מחינוך. זה מעבר למסגרת והם צריכים להבין שבלי קבוצה בוגרת בליגה מקצוענית, לילדים האלה לא תהיה מטרה וכיוון ולאן לשאוף להגיע בעתיד”.
פרץ יצא בקריאה נרגשת לבכירי העיר, וסיכם את המצב: “הגיע הזמן שיוציאו את המועדון שלנו מהפוליטיקה המקומית. הקבוצה הזאת חד משמעית לא פוליטית ותמשיך להתקיים עם מחלקת הנוער שעוד נשדרג עם כל ראש עיר שלא יהיה. אם פרויקט כזה ילך לאיבוד בגלל פוליטיקה, זו תהיה בכיה לדורות. גם אם ירצו לתקן אחרי זה, יהיה מאוחר כבר. זאת הזדמנות פז להשאיר את הפוליטיקה בצד, לשים אגו בצד ולהסתכל נטו על הצלחת המועדון והפרויקט הזה שקם לפני 8 שנים, כי הצלחת המועדון זה קודם כל הצלחת העיר”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>