26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

סביבה

ירוק עולה

YAROK – House of Knowledg מביאה לעמק חפר את היזמות המודרנית החדשנית והעדכנית ביותר הקיימת היום והכל באווירה כפרית ונעימה

מאת: מערכת "כוכב" , 4 ביולי 2018

בשנים האחרונות ומבלי שנשים לב כמעט, חדר לו טרנד חדש ומרענן לתוך עולם העסקים. חללי עבודה, משרדים, חדרי ישיבות ואולמות להרצאות והכל תחת קורת גג אחת.

צילום: ארכיון "כוכב"

וכאן אצלנו בעמק חפר, בתוך המתחם הקסום רווי המדשאות ולצד המרכז האקדמי והמכללה הטכנולוגית בקמפוס רופין, חוגג שנה להקמתו בית להצמחת יזמות אחרת – "ירוק". כשהגעתי ל"ירוק" התחושה הראשונה שקיבלתי, מעבר לסבר הפנים היפות של אנשי המקום, היא מודרניזציה עטופה בעיצוב ובחמימות הנכונה. לאחר שחלפתי על פני דלפק הכניסה נפרש לפני החלל המרכזי ובו פינות ישיבה מגוונות בכורסאות וספות ישיבה בעיצוב אקלקטי חדשני, כשבפינות הישיבה מונחים משחקי חשיבה שונים שתמיד עוזרים לחשיבה היצירתית. וכמובן קפיטריה ומטבח שיושבים בתוך החלל הפתוח ובהם כל הנדרש לחיי משרד נוחים. בחלל המרכזי ניתן למצוא גם את ה"דסקים", שולחנות עבודה שמושכרים על בסיס יומי ובהם ניתן להתחבר עם המחשב הנייד ולעבוד. כל זה מוקף בחלונות שחושפים את הירוק הטבעי שבחוץ ומשלימים את האווירה הנעימה.
היזמים של המתחם, אלי ברק ולירן שחר תושבי כפר מונאש, יזמים ואנשי הי-טק מעל לשני עשורים בעצמם, מצאו את עצמם משיאים עצות לכל חפץ בעיקר בתחום הסטארטאפ והטכנולוגיה והחליטו שיש מקום להקמת חלל אחד גדול ומעוצב בנוחות וברוח מודרנית שיאגד בתוכו עסקים שלא מתנהלים ממשרדים אלא בעיקר מהבית ומעוניינים בסביבת עבודה מפרה ותומכת היוצרת אינטרקציה המגלמת בתוכה גם שיתופי פעולה.

צילום: ארכיון "כוכב"

תוך שנה עברו המקימים משלב הרעיון למציאות והיום המשרדים המושכרים ב"ירוק" נמצאים כבר בתפוסה כמעט מלאה.
אז מי קהל היעד של ירוק? "כל מי שעוסק בחדשנות ויזמות. סטארטאפים ויזמים טכנולוגיים, בתחום הסייבר, הרכב' אבטחה, דיגיטל, בתי תוכנה לצד יזמויות עסקיות ומקוריות. לדוגמא, "ערי חינוך" שעוסקים בחדשנות בתחום החינוך ונציגים שלהם מגיעים ויושבים במרכז". מתארת קרן קרפ, מנהלת השיווק של ירוק.
המקום מתפתח כל הזמן תוך כדי תנועה ואולם ההרצאות המודרני הפך למצרך מבוקש להרצאות שונות ולקבוצות נטוורקינג אזוריות.
המקום מציע את כל המודלים האפשריים למפגשים, מחדרי ישיבות, כיתות לימוד ועד אולם הרצאות שיכול לארח עד 120 משתתפים.
אז למי עוד מתאים המקום?
"ירוק" מתאים לכל ייזם או בעל עסק מתפתח המחפש סביבת עבודה מפרה ונעימה, קשרים עסקיים ושיתופי פעולה, לצד יעוץ מקצועי, מנטורינג המסייע ליזמים להגיע לתחנה הבאה במסע שלהם להצלחה.
בסופו של יום, "ירוק" הוא מרכז יזמות בעמק חפר המיצר אקו-סיסטם שלם בתחומי החדשנות והיזמות ומהווה בית לעסקים שבמהותם חדשנות, כאשר הוא נותן להם את כל הייעוץ הליווי והעזרה המקצועית שהם זקוקים לה, כולל מעבדה המשתרעת על כ-900 מ"ר המאפשרת לייצר בה אבי טיפוס למוצרים מגוונים, ומיועדת ל"מייקרים" או לכל מי שיש לו רעיון למוצר שעדיין לא קיים.
אל השיחה הצטרף אחד השותפים במיזם המיוחד הזה, לירן, שאומר: "אנחנו כרגע במקום שסיימנו את השלב הבסיסי של יזמות, רובוטיקה וקהילה כך שמבחינת נדל"נ המקום כמעט מלא.
כעת אנחנו עוברים לשלב התוכן, לאחר שסיימנו את בדיקת השטח בכל מיני תחומים ועכשיו אנחנו ממוקדים בתוכן ארוך טווח וצובעים את המקום בתכנים המתאימים לו, כמו למשל "אגטק" – טכנולוגיה חקלאית, מים, אנרגיה, גידולים ומחקר ופיתוח שלהם. אנו משתפים פעולה עם חברות בינלאומיות וחברה למחקר ופיתוח שתשב כאן ב"ירוק".

צילום: ארכיון "כוכב"

במקביל הקמנו מועדון משקיעים לחברות סטארטאפ שיושבות היום בירוק ומחפשות השקעה. אנו מעוניינים שהמשקיעים יהיו חלק מהמקום, כך שהעסקים כאן יכלו לקבל את כל חבילת השירותים, כולל העניין הפיננסי.
אנו מקווים כי תוך מספר חודשים ישבו כאן כמה חברות מחו"ל שיפתחו למיזמים המקומיים דלתות בילאומיות. בתחום הקנאביס, למשל, אנו כבר עושים זאת ופועלים לקיום "BUSINESS EXCHANGE" בינלאומי.
נמצאים בירוק מגוון של יזמים – חלקם ותיקים יותר, אחרים שעשו מעבר משכירים לעצמאים, או כאלו שפותחים פרק ב' בחיים ועוסקים ביזמות. הם מודעים לצרכים שלהם, ליתרונותיהם ולחסרונותיהם ואינם מתביישים לבקש עזרה במה שהם פחות חזקים בו.
אנחנו ממצבים את "ירוק" כך שיזוהה כמקום שכדאי להגיע אליו כי כל האפשרויות העסקיות קיימות בו והוא מציע מגוון גדול של פתרונות המתאימים ליזמים שונים, למיזמים שונים ולצרכיהם המשתנים.
המטרה היא ליצור סגל של אנשי מקצוע ויועצים, כל אחד בתחומו, שירכיבו נבחרת מקצועית של "מנטורים".
לדוגמא: לתעשיה שמרנית כמו תעשיית הרכב, יזם שמביא רעיון שקשור בענף חייב את החיבור מבפנים בכדי שיוכל להתקדם, כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנו תופרים לכל אחד חליפת "מנטורינג" שמתאימה לו ספציפית.
איננו כובלים איש בהסכם ארוך טווח כזה – מי שמחליט ליצור כאן עושה זאת אך ורק מרצון וכל זמן שזה מתאים לו".
ומה עם בני הנוער הנמצאים בקומה התחתונה של "ירוק" – מה הם עושים פה ?
"אנו רואים בהם השקעה לטווח ארוך. בני הנוער של היום הם היזמים של המחר. אנחנו חושפים אותם לעולמות הטכנולוגיה השונים, מעניקים להם הצצה לכישורי המאה ה- 21 שידרשו מהם בעולם האמתי בעוד כמה שונים ומציידים אותם בארגז כלים להתמודדות מאתגרת זו".
אז למעשה אתם בונים כאן את מקצועות העתיד הלא ידועים ?
"הרבה מעבר לזה, אנחנו נותנים לאנשים את היכולת להתמודד עם חוסר הוודאות. אנחנו מציידים אותם בכלים להתמודדות עם כל "כדור מסובב" שישלח אל היזמים, אם להשתמש במונח שאול מעולם הספורט. אנו לא יכולים ללמד אותם את כל האתגרים שינחתו לפיתחם, אך בהחלט מלמדים אותם איך להתמודד עימם לכשיגיעו.
אם נקשור את זה לחינוך, הרי שעיקר הבעיה היא שהשיטה שמלמדת מידע את התלמידים, היא לא רלוונטית בעולם שהוא "היפר מידעי" ולכן את הילדים בבית הספר צריך ללמד מה לעשות עם המידע הזה בחיים, כי מידע שאין בו שימוש הוא חסר תועלת".
כאן בעמק חפר הולך ומתגבש לו מתחם בעל צביון עתידני-עכשווי, בשונה מהרבה מערכות מוכרות לנו. "ירוק עולה" היא לא סתם סיסמא – זה קורה כאן ועכשיו.

עוד כתבות בתחום סביבה

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>