22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

יש אליפות

קבוצת הכדורגל עירוני נשר עלתה לליגה הלאומית מהמקום הראשון בטבלה, שני מחזורים לפני סיום העונה הסדירה. אין ספק שזה הישג חסר תקדים בכל קנה מידה למועדון הצנוע, שהצליח ללכד קבוצת שחקנים ווינרים ומאמן קפדן וחסר פשרות, בכדי לעמוד ביעדים אותם הציבו בתחילת העונה, שני היו”רים, שלומי פרץ ואמיל יוסיפוב. ביום שישי שעבר ניצחה נשר בחוץ את הרצליה בתוצאה 1:2, משערים שכבשו דניאל ברק ועומר בוארון. כובש שער הניצחון, עומר בוארון: “אין הרגשה כיפית כמו לכבוש את שער הניצחון והעלייה, אני מאוד נרגש ומאוד שמח שהצלחתי להבקיע במשחק כל כך חשוב ולעזור לקבוצה לעלות ליגה”. אוי אוי אוי... ליגה לאומית

מאת: בוריס שולקין , 22 באפריל 2016

עירוני נשר עשתה היסטוריה כבר השבוע, שני מחזורים לסיום העונה הסדירה של ליגה א’ צפון, ועלתה באופן רשמי ומוחלט לליגה הלאומית, כשהיא עושה את זה באלגנטיות מהמקום הראשון, לאחר ניצחון במשחק החוץ הקשה בהרצליה, 2:1 משערים שכבשו דניאל ברק ועומר בוארון. הנשרים ניצלה איבוד נקודות של שתי הקבוצות תחתיה בטבלה, בכדי לסגור עניין ולחגוג את העלייה השנייה בתוך ארבע שנים.
ראוי לציין כי, נשר הוליכה את טבלת הליגה כבר מהמחזור השביעי. כשנשארו שני מחזורים לסיום העונה, כאמור, הפער בפסגה עומד על 8 נקודות והוא בלתי ניתן למחיקה. לקבוצה יש את ההגנה הטובה בליגה והיא ספגה רק 17 שערים בלבד, לעומת 47 שערים זכות שיש לקבוצה.

צילום: באדיבות אתר "גולר"

ונחזור למשחק עצמו: שתי הקבוצות ניסו להבקיע שער מוקדם, אך נשר היתה הראשונה לעלות על לוח התוצאות וכבשה שער יתרון כששמונה דקות לסיום המחצית הראשונה, כאשר יפתח דרי מסר כדור מדויק לדניאל ברק, שהמשיך את המומנטום החיובי שלו בקבוצה וקבע 1:0.
המחצית השנייה נפתחה בשליטה של האורחים מנשר, שרצו לשמור על התוצאה ואף להגדיל אותה. אך המשחק הפך לאגרסיבי ומסורבל, כששחקני שתי הקבוצות עצרו כל התקפה בכניסות אחד בשני, והמשחק הידרדר לכיוון שלילי, כשבסך הכל נשלפו לא פחות מעשרה כרטיסים צהובים במשחק.
שלוש דקות לסיום המשחק נשר סגרה עניין, כאשר הקשר בן בן שושן (שנכנס בדקה ה-70’) מסר מצוין לעומר בוארון, שכבש את שער העלייה המיוחל. השופט יוגב כהנא הוסיף 5 דקות למשחק, ושתי דקות בתוך תוספת הזמן נוצרה ערבוביה ברחבה של נשר, אותה ניצל שחקנה של הרצליה, פיליפ חיאכ, שהיה במקום בכדי לכבוש ולצמק את התוצאה ל 2:1. לאחר דקה, הרצליה שוב הגיעה למצב מסוכן מול טל בומשטיין, אך הוא עצר את הכדור והוכיח שוב מדוע הוא השוער המוכשר בליגה, לאחר שהוא ספג העונה 17 שערים בלבד.
בסיום המשחק החגיגה היתה גדולה, שחקני נשר התחבקו ורקדו עם כל מי שזז, גם עם ראש העיר אבי נשר, האוהד מספר 1 של הקבוצה. שני היורים של המועדון, אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ היו על סף דמעות, כשהם נרגשים מגודל ההישג. כך גם המאמן אלדד שביט, שעשה מבחינתו עונה גדולה והצעיד את הקבוצה הסימפטית של הליגה לעבר הליגה השנייה בישראל.
גם אוהדי נשר דפקו נוכחות והוסיפו צבע לאווירה הססגונית. הם עודדו את השחקנים לאורך כל דקות המשחק, ובסיומו שרו שירי הלל לשחקנים הנפלאים, ששמם ייחרט בהיסטריה של המועדון.
מתקשים לתאר את ההרגשה

כובש שער הניצחון, עומר בוארון, אמר בסיום המשחק לספורט “כוכב” כי: “אין הרגשה כיפית כמו לכבוש את שער הניצחון והעלייה, אני מאוד נרגש ומאוד שמח שהצלחתי להבקיע במשחק כל כך חשוב ולעזור לקבוצה לעלות ליגה”.

צילום: באדיבות אתר "גולר"

מאמן הקבוצה, אלדד שביט: “נסענו למשחק בידיעה שניצחון מסיים את הסיפור ושם אותנו בליגה הלאומית. השחקנים התעלו על עצמם והוכיחו שהם רוצים את העלייה הזאת יותר מכל דבר אחר, עלינו בסטייל. גם שיחקנו טוב, גם ניצחנו וגם עשינו היסטוריה דווקא על אדמת הרצליה. כל הכבוד לאמיל ושלומי, לצוות האדיר שלי, וכמובן לשחקנים המדהימים שלנו, כל הקרדיט לעוסקים במלאכה. השער השני שהבקענו הוא רגע בלתי נשכח, הייתה התפרצות אדירה של רגש, כיף גדול להיות חלק מההיסטוריה הזאת”.
יו”ר הקבוצה, שלומי פרץ: “המשחק היה ברמה גבוהה, עם קצב טוב ועם הרבה אמוציות. אנחנו רצינו לסיים את הסיפור והרצליה לא רצתה שנחגוג אצלה בבית. בנוסף, הם רצו לשפר עמדות לפלייאוף, כך שהמשחק היה מאוד אגרסיבי מצידה של הרצליה, לעיתים יותר מדי. הצלחנו ליישם את תכנית המשחק שלנו כאשר רצינו לתת להרצליה לשלוט ולהוציא אותם אלינו, ואז, לעקוץ אותם במתפרצות, וכך עשינו”. פרץ התייחס גם להישג האדיר של קבוצתו, ואמר: “זהו אושר גדול, התפרקות של שמחה. אין מילים לתאר את ההרגשה, ייקח לנו זמן לעכל. אני מאושר, זה יום חג לעיר נשר ועשינו היסטוריה עם קבוצה שהקמנו רק לפני 7 שנים וכבר מגיעה לליגה הלאומית. זה לא מובן מאליו, זה חלום שהתגשם. נשר על המפה הארצית ואנחנו בליגה של הגדולים. עכשיו אני ואמיל מחויבים להכין קבוצה שתייצג אותנו בכבוד, גם בליגה הלאומית. אני חייב להודות, לפני שאני מודה לשחקנים הגברים הווינרים ולצוות המצוין, לאשתי חפצי וארבעת ילדיי, ילדים נפלאים שכמעט ולא מרגישים אבא בבית. הם מקריבים הרבה למעני ונותנים לי שקט שאני יצליח, וכמובן לשותף שלי אמיל, שאני מאחל לכל אחד שותף וחבר כמוהו”.
יו”ר הקבוצה, אמיל יוסיפוב: “הרצליה היו טובים ורק יום גדול של השוער טל בומשטיין, שעצר שלושה כדורים גדולים של שערים בטוחים, מנע מהרצליה לכבוש עוד בדקות הסיום. שוב הוכח כמה בומשטיין חשוב לקבוצה שלנו. אני שמח שסיימנו את זה ועוד במגרש קשה מאוד, מה שעשה את זה יותר מתוק”. יוסיפוב הוסיף ואמר כי: “אנחנו בשיא הצניעות צריכים להיות מודל לחיקוי. אני ושלומי הוכחנו שאפשר להיות בעלים וחברים טובים, אם הרבה כבוד ואמונה. אנחנו פשוט משלימים אחד את השני, אין בינינו טיפת אגו וזה סוד ההצלחה שלנו. בהזדמנות זו אני רוצה להודות גם לממלא מקום ראש העיר, יחיאל אדרי, שעמל בהקמת הקבוצה. כמו כן, לראש העיר אבי בינמו, האוהד מספר 1 שלנו. אבי לא מראשי הערים שפתאום נבחר וקפץ על עגלת ההצלחה, מהרגע הראשון בליגה ג’ הוא היה איתנו בכל משחק חוץ ובית, בכל חור נידח. רשימת התודות עוד ארוכה, אבל אנחנו נמצא זמן מתאים לתת את הכבוד לכל אחד שמגיע לו ועזר לנו להצליח”.
הקפטן יוני אוחיון, שרשם עונה מוצלחת מאוד מבחינה אישית, אמר: “בשיחה הראשונה שהייתה לנו עם ראש העיר אבי בינמו, בתחילת כהונתו, הוא הציב בפנינו יעד להעפיל לליגה הלאומית, תוך 5 שנים. אני שמח שעמדנו ביעד עוד קודם לכן, והצלחנו לעשות צעד משמעותי לקידום הכדורגל בעיר נשר. מגיע לעיר קבוצה בליגה לאומית”.
הקשר, דניאל ברק, הברומטר של הקבוצה, אמר: “אין מאושר ממני, רגע מרגש מאוד בקריירה האישית שלי, השגנו את המטרה אחרי עבודה כל כך קשה. אני רוצה להודות לראש העיר, ליושבי ראש, לאוהדים, למאמן ולכל השחקנים שכבר מזמן הפכו למשפחה. עכשיו מה שנשאר לנו זה ליהנות ולחגוג”.
הקשר בן בן שושן, שהצטרף העונה לקבוצה, אמר: “אמנם עליתי 4 ליגות ברצף, 5 עליות ב-6 שנים, אבל באמת שזאת השנה שהתרגשתי בה הכי הרבה. אני מרגיש שעשינו היסטוריה בעיר ורוצה להודות לראש העיר, לקברניטי המועדון שלומי ואמיל, לצוות המקצועי ולשחקנים הגברים, על עונה גדולה ומרגשת, האופוריה לא יורדת”.
החלוץ הייתם חלבי, הכישרון הגדול שגדל במכבי חיפה ולא הצליח להתפתח בליגות הבכירות, חבר העונה לאלדד שביט והצליח בגדול. בסוף המשחק הוא אמר: “קשה לתאר את הרגשה במילים, הצבנו לעצמנו מטרה בתחילת השנה ועבדנו קשה. היינו ביחד גם ברגעים היפים וגם ברגעים הפחות נעימים, אני שמח שתרמתי ואני חלק מההיסטוריה של המועדון. מגיע לשחקנים, לצוות, להנהלה ולאהודים כמובן, להגשים את הדבר המתוק הזה”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>