19.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

קרית טבעון

כדורסל נוער: אסון גדול נמנע במשחק הליגה הארצית שהתקיים בקרית טבעון

שחקן צפת נתקל בחלון זכוכית שנשבר וחתיכה ממנו ננעצה בין פיו לגרונו של צחי יתאח. מאמנו: “היה לנו נס גדול, מזל שאנחנו לא בלוויה”. היועץ המשפטי הורה לסגור את המגרש

מאת: זליג אהרונוביץ , 1 בנובמבר 2017

קבוצת הנוער של הפועל צפת שהתארחה ביום שני בקריית טבעון, במסגרת הליגה הארצית בכדורסל, לא תיארה לעצמה שהמשחק יסתיים באירוע שהיה יכול להוביל לאסון.

צחי יתאח צילום: ארכיון "כוכב"

לקראת סיום המשחק, נפצע שחקן הקבוצה האורחת, צחי יתאח, שנתקל בחלון זכוכית גדול, לאחר שניסה להגיע לכדור בסמוך לספסלים של שתי הקבוצות. יתאח אמנם הצליח להציל את הכדור, אך מעוצמת הפגיעה התנפץ החלון וחתיכת זכוכית גדולה ננעצה בין פיו לגרונו, והוא החל לאבד דם ולחץ רב שרר במקום.
יצוין כי, בשעה 21:27 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב כרמל, על נער שנפצע מזכוכית שהתנפצה באולם ספורט במועצה המקומית קרית טבעון. חובשים ופראמדיקים של מד”א שהגיעו למקום, העניקו טיפול רפואי ראשוני ופינו לבית חולים רמב”ם נער כבן 16 במצב בינוני, עם פציעה מדממת בפלג גופו העליון. המשחק שהופסק לא חודש.
מאמן קבוצת הנוער של צפת, שי קדוש, התראיין לאתר הספורט ONE וסיפר: “היה לנו מזל ונס גדול. הזכוכית נכנסה מילימטרים מהעורק שיכול היה לגרום למותו. אם לא די בכך, מתחת לחלון יש תהום של כמה מטרים, ואם מאמן טבעון לא היה קופץ לתפוס את צחי, הוא היה עלול ליפול לתהום הזה. בנס צחי איתנו והיום אנחנו לא צריכים ללכת ללוויה”.
בהנהלת קבוצת הנוער של הפועל צפת טוענים בנוסף כי: “לא ייתכן שיהיה חלון זכוכית על פרקט מגרש כדורסל. אם החלון היה מפלסטיק כל הסיטואציה הזו הייתה נמנעת”. קדוש, ששהה עם השחקן בבית החולים, מציין כי במהלך הטיפול בבית החולים רמב”ם בוצעה תפירה לחתך בגרון. כעת, יתאח מאושפז בבית החולים וממשיך לעבור בדיקות.
בדוח המשחק נכתב: “במהלך הרבע הרביעי, כששעון המשחק מציג 6:49 דקות לסיום, ניסה השחקן צחי יתאח להציל כדור שיצא מתחום המגרש ונתקע בחלון הזכוכית הקרוב ביותר לספסל הקבוצה”. עוד צוין: “בנימה אישית אני חושב שיש להפסיק באופן מיידי את המשחקים באולם בטבעון, ובכל אולם אחר אשר יש בו חלונות זכוכית המקיפים את המגרש מכל כך קרוב. יש לחייב לשים סורגים או כל חומר אחר שיכול למנוע פיצוץ זכוכית בצורה מסוכנת זו”.
עקב דוח השיפוט, היועץ המשפטי הורה לסגור את המגרש עד לטיפול במפגעים המסוכנים.
מהמועצה המקומית קרית טבעון נמסר בתגובה כי: “ראשית אנו מצטערים על הפציעה ומאחלים לנער החלמה מהירה, בריאות ורפואה שלמה. בנוסף, אנו דוחים את ההאשמות המכוערות בדבר מחדל עליהן מרמז כתב העיתון. ראש המועצה דוד אריאלי זימן פגישה דחופה כבר בבוקר יום שלישי באולם פיס בחטיבה. בפגישה השתתפו הגורמים המקצועיים במועצה, ובנוסף השתתפו חבר המועצה חנן זיסו וחבר המועצה לשעבר עמית אבני, שהוא גם מאמן כדורסל במקצועו”.
מהמועצה נמסר עוד כי: “בהסתכלות ראשונית במקום, עולה האפשרות של החלפת כל החלונות באולם מזכוכית לפרספקס (זכוכית אקרילית שהיא פולימר סינתטי) ובנוסף להציב מאחורי החלונות שכבת ברזל (שחלקה כבר קיים), אולם בטרם תתקבל החלטה ייבחן הנושא באופן יסודי ומעמיק על ידי איש מקצוע בתחום בטיחות הספורט. בימים הקרובים יקבע מהו הפתרון הבטיחותי המתאים ביותר”.
במועצה הדגישו כי: “היה זה יועץ בטיחות שפסל בעבר את סולמות העץ שהיו במקום. אלמלא הוצאו הסולמות בהתאם להמלצת היועץ, אזי ניתן לשער כי הפציעה של הנער הייתה ברמה פחותה בהרבה”.
ראוי לציין, כי שחקני טבעון הגיעו לבקר את צחי בבית החולים רמב”ם. הם שהו במחיצתו כשעה והביאו לו מתנה.
מאמן הקבוצה האורחת, שי קדוש, אמר בשיחה לעיתון “כוכב” כי: “היה מזל גדול כי המאמן של טבעון מנע את נפילתו של צחי לתהום. מבירור שעשיתי נודע לי, כי בישיבת מועצת קרית טבעון, שהתקיימה לפני כמה חודשים, התריע אחד מחברי המועצה על הבעיות שיש באולם. בכוונתנו לפעול מול כל הגורמים הרלוונטים העומדים לרשותנו על מנת שהמחדל הגדול שנעשה כאן לא יחזור על עצמו ובכדי שצחי ימצה את מלוא זכויותיו למקרה הטראומתי אותו הוא חווה מאז פציעתו באולם הספורט של קרית טבעון”.

עוד כתבות בתחום קרית טבעון

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>