20.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

כן המפקד

המאמן גיא לוזון הוכיח שהצעד אותו ביצע הנשיא יעקב שחר, כאשר פיטר את רנה מולנסטיין ומינה אותו למאמן הקבוצה במקום ההולנדי המעופף, היה הדבר הכי טוב שקרה לירוקים העונה. לוזון פיקד על מבצע העפלה לפלייאוף, תוך כדי הפגנת מנהיגות כריזמטית. הוא הצליח לאחד סביבו חבורה של חיילים שעמדו במשימה. וגם, על יכולתם הטובה של שלושת הצעירים שהוכיחו שאפשר להבריא את הקבוצה, הירוקים יצליחו להתעלות בפלייאוף?

מאת: איציק אהרונוביץ , 13 במרץ 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

מכבי חיפה הבטיחה את מקומה בפלייאוף העליון, לאחר הניצחון 0:2 על הפועל רעננה. זה מה שהמועדון רצה, זה מה שהאוהדים ייחלו לו, אבל אני מציע לא לחגוג. אין מדובר בהישג ספורטיבי, במיוחד לאור העובדה שהקבוצה לא היתה תלויה בעצמה, והיתה זקוקה לתוצאה טובה של כפר סבא בקרית שמונה.

עמד ביעד. גיא לוזו צילום: ראובן כהן

אם הירוקים נלחמים על הקשקש בכדי להיכנס לפלייאוף העליון, לאחר שהנשיא יעקב שחר תיקצב העונה כ-110,000,000 מיליוני שקלים (לפי השמועות) זה אומר דרשני על הכישלון הקולוסאלי העונה, בכל הפרמטרים.
ועכשיו, נשאלת השאלה: האם הגיעה לכפר גלים סנונית שמבשרת על בוא האביב? ואני מתכוון למאמן גיא לוזון (המפקד) שבארבעה משחקים הצליח לנצח שלושה (הפסד אחד לאשדוד בבית), שבסופו של דבר הביאו את המועדון המפואר הזה לפלייאוף העליון.

כובש שני השערים. גילי ורמוט צילום: ראובן כהן

המאמן הכריזמטי עלה על מרבית הבעיות שיש לקבוצה שלו בתוך זמן קצר. לפתע יש משמעת אישית, משמעת קבוצתית והקבוצה לא מופקרת. מאז שלוזון קיבל את התפקיד, לא זכור לי שהקבוצה נתפסה במתפרצת. דוגמא קלאסית: לרעננה היו מעברים מהירים, אך תמיד היו שם חולצות ירוקות, כדי למנוע מרעננה להבקיע שערים.
לוזון גם מוכיח שמבחינתו אין פרות קדושות. מי שטוב באימונים משחק על חשבון המאכזבים. וגם, מי שטוב במשחקים ומבצע את ההוראות הטקטיות במלואן, כמובן שיהיה לזה המשך, ראה ערך שי בן דוד. כמו כן, אין מקום בטוח בהרכב וכל אחד יצטרך לתת את כל כולו למען הקבוצה.

סחט שני פנדלים. עמית זנתי צילום: ראובן כהן

זה בא לידי ביטוי עם שיתופם של מספר שחקנים צעירים בהרכב, שהוכיחו כי יש להם מה למכור והם יכולים להוות את הבסיס להבראת הקבוצה. עמית זנתי היה מצוין לאורך כל דקות המשחק, סחט שני פנדלים, לחץ על שחקני ההגנה של רעננה והוכיח כי הרוויח את מקומו בהרכב בצדק, ולא כברירת מחדל. כמו כן, המגן השמאלי שי בן דוד, שמפתיע לטובה במשחקו השני בהרכב. מי שהפתיע אותי לטובה (במיוחד באגרסיביות שלו) היה יניב בריק שהבריק. שחקן חכם שמניע את הכדור למקומות הנכונים ובמהירות. לוחץ, מתקל ותוקף את הכדור בכל רגע נתון, ומשחרר את חבריו ליציאה להתקפות מעבר. לכל כדור שיוצא מרגליו יש כתובת, היה תענוג לראות אותו מנווט את המשחק מאחור. כנראה שלוזון הבין, שלבריק יש איכויות טכניות שמתאימות לקשר אחורי מודרני, שכל כך חסר לירוקים. למי שלא יודע, בריק שיחק במחלקת הנוער כקשר קדמי, כבש ובישל אינספור שערים, וניחן ביכולת טכנית גבוהה. ולכן, זה מקל עליו את ניווט המשחק מאחור, כי יש לו את זה ב-D.N.A שלו כשחקן כדורגל, מה שכל כך חסר לנטע לביא, לדוגמא, שבמשך כל שנותיו שיחק במחלקת הנוער בתפקידים הגנתיים ולכן אין לו את היכולות הטכניות להוביל קבוצה כקשר אחורי קלאסי.

קשר אחורי מודרני. יניב בריק צילום: ראובן כהן

ולעצם העניין, למעשה, שלושה שחקני מחלקת הנוער שמשחקים בהרכב הראשון, מקבלים ביטחון רב כשהם ביחד. ואת זה ראו כולם בסמי עופר, המחמאות למאמן גיא לוזון, שנתן להם את הקרדיט.
צריך לומר את האמת: מה שלוזון עשה בחודש אחד, זה קסם אחד גדול. אני לא האמנתי שהירוקים יצליחו להשתחל לפלייאוף העליון, אני בספק אם מישהו במועדון האמין, כך גם לגבי חלקים גדולים של הקהל.
ועכשיו, הפנים מופנות למאבקים בפלייאוף העליון, כאשר הירוקים יארחו בסמי עופר משחקים מול הקבוצות האיכותיות בליגה, לעיני עשרות אלפי צופים, דבר שעשוי להוביל אותם למקום טוב בטבלה, ואפילו אפשר לפנטז על מקום באירופה. על הפרק: הפועל באר שבע, מכבי תל אביב, מכבי פתח תקווה, בית”ר ירושלים ובני סכנין, קבוצות שמכבי חיפה ניצחה העונה ולקחה נקודות מהן, נשאלת השאלה: הירוקים יצליחו להתעלות בפלייאוף?

יש שוער בשער. עומרי גלזר צילום: ראובן כהן

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 7 לקח כדור גדול
גארי קגלמאכר 6 טוב הגנתי
דקל קינן 6 כל כדור גובה שלו
הולמר אוילפסון 5 אכזבה גדולה
שי בן דוד 7 קשה לעבור אותו
יניב בריק 7 קשר אחורי מודרני
אניס אלושי 3 לשחרר ומהר
רועי קהת 5 רק בגלל הרצון שלו
גילי ורמוט 8 כל נגיעה זה קסם
עמית זנתי 7 אין לי מה להגיד
פאטים עזמי 5 לא לרמה של חיפה
————מחליפים————-
נטע לביא 5 היה בינוני ולא הבריק
איסמעיל ריאן 5 לא בשר ולא חלב
———————————-
מאמן: גיא לוזון 7 פיקד על המבצע

הירוקים חוגגים ניצחון צילום: ראובן כהן

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>