27.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

“לא ארצה לעבוד במקום שבו אני לא אחראי על הצד המקצועי”

כך אמר השבוע מאמן מכבי חיפה, רוני לוי, במסיבת עיתונאים שאורגנה ע”י דסק הכדורגל בחיפה והצפון. המאמן התייחס למעמדו בקבוצה, למשחקים הקרובים, על המטרות שיש לקבוצה עד סוף העונה. וגם: על דעתו האם יהיה מוכן לעבוד תחתיו של מנג’ר מקצועי

מאת: מערכת ספורט "כוכב" , 14 באפריל 2016

ביום שלישי השבוע הגיע מאמן מכבי חיפה, רוני לוי, להרמת הכוסית המסורתית של דסק הכדורגל בחיפה והצפון. האירוע התקיים באולם מסיבות העיתונאים באצטדיון “סמי עופר”.
רגע לפני שהירוקים יפגשו את שני “האריות” של הכדורגל הישראלי, ביום ראשון את מכבי תל אביב וביום רביעי בחצי גמר הגביע את הפועל באר שבע, שני המשחקים יתקיימו ב”סמי עופר”.

צילום: באדיבות אתר הספורט ONE

לוי התייחס תחילה לסאגת השוער ולדימיר סטויקוביץ’, שעמד בפני ועדת משמעת פנימית. “לא ראיתי את המקרה שבו הוא ירק, אבל אם הוא עשה כזה דבר, זה לא בסדר. זו הסיבה שבגללה מכבי חיפה התנהלה כך מולו. צריך לנקוט אמצעים במסגרת הקבוצתית, יחד עם זאת, יש מקרים כאלה בכל משחק. משום מה, איתנו קצת מחמירים”, אמר לוי.
על התחושות בעקבות העונה הנוכחית, אמר המאמן: “יש לי הרבה מה לומר, אבל את הסיכומים נעשה בסוף העונה. יכול להיות שיש לאנשים ציפיות אחרות, אך התחושה בכדורגל משתנה, היא יכולה להיות שונה בעוד שבועיים”.
לוי נשאל לגבי ההכנות לקראת חצי הגמר, במסגרתן חיפה תקבל מנוחה קצרה יותר מיתר הקבוצות. “קיבלנו פחות יום מנוחה מכולן וזה משמעותי כשמשחקים מול קבוצות מאוד חזקות. לא נרשה לעצמנו לא לבוא ברצינות לקראת מכבי תל אביב, נצטרך להיות בשיא כדי להיות במיטבנו”.
על חוסר היציבות של הקבוצה ענה לוי: “אין לנו בקבוצה איזון מבחינה מקצועית. כשאנחנו משחקים עם הרכב טקטי, אנחנו פחות יצירתיים. כשההרכב התקפי אנחנו יותר חשופים וסופגים. זאת הבעיה העיקרית. אני צריך לדעת למצוא את האיזון, וזה לפעמים הולך קשה מאוד. מה קורה בדקות האחרונות? בהרבה משחקים לא ידענו לשמור על יתרון. לפעמים שחקנים צריכים להיות פחות יהירים ולדעת שיש משחקים שצריך לנצח בכוח, להניע כדור ולמשוך זמן. אנחנו לא עושים את זה. זאת חכמת רחוב של קבוצה, להרוג את המשחק. לפעמים זה כאילו לא לכבודנו”.
כשנשאל ע”י הפרשן איציק אהרונוביץ, האם הוא משחק בשיטה התקפית כאג’נדה בגלל שזה מה שסביבת העבודה דורשת ממנו, ענה לוי: “אנחנו צריכים לדעת לשחק על תוצאות, ופחות לשמוע מה אומרים מסביב. ניסיתי העונה הכל, הגנתי, מבוקר והתקפי. מול באר שבע ומכבי תל אביב נצטרך לשחק מבוקר יותר”.
ומה יקרה בגביע? על זה ענה המאמן כי: “אנחנו רוצים להיות אופטימיים. נתמודד עם כל סיטואציה ונשחק עד הסוף. למועדון הזה צריכה להיות גאווה ומוטיבציה. אף אחד לא מבטיח שמול באר שבע הדברים יסתדרו. זאת קבוצה עם בערך 80 אחוזי הצלחה בליגה, אנשים שוכחים את זה בעקבות המפגש בנינו. אמרו שלא הפסדנו לבאר שבע, אבל גם לא ניצחנו אותם. היינו צריכים לנצח בשניים מהם. הם עושים עונה נפלאה ומגיע להם קרדיט. מכבי חיפה צריכה לחזור לאירופה, זאת המטרה”.
גם אוהדי הקבוצה שאלו שאלה שנשלחה באמצעות הפייסבוק, על קובי מויאל, שממעט לקבל דקות משחק. לוי התפלא שהאוהדים שאלו דווקא על קובי, ואמר: “הוא שחקן טוב מאוד, אבל לוקח לו זמן לחזור מהפציעה. הוא יחזור בהדרגה. אנחנו נמצאים במצב שצריכים את כולם בשיא הכושר ולא היה זמן להריץ אותו. אם הוא ימשיך בדרך הזאת הוא יקבל יותר דקות”.
לוי התייחס גם לשאיפות של המועדון, לציפיות של הקהל, של התקשורת. “התרגלו כאן לאליפויות וניצחונות, וכשזה קורה יש אווירה ואנרגיה טובה. בכדורגל התוצאות מדברות”, אמר המאמן, שדיבר גם על הרכש. “בקיץ ובינואר הבאנו ישראלי אחד. אמרתי שאם לא נמצא ישראלים טובים יותר, ישחקו הצעירים”.
רבים מדברים כבר על עתידו של לוי. מאמנים אחרים שהביאו תוצאות יותר טובות ממנו שילמו את המחיר והלכו הביתה טרם סיום העונה, אבל אצלו הדברים הולכים אחרת: “זה לא המקום להתעסק ברוני לוי, יש לנו הרבה מטרות. אנחנו רוצים להתרכז בעיקר, מכבי תל אביב ובאר שבע”.
ובכל זאת, הוא לא יכול היה להתחמק מהשאלה האם הוא יהיה מוכן לעבוד עם מנג’ר מקצועי. “לכל מועדון יש את הסגנון שלו. יש כאלה שעובדים עם מנג’ר ויש כאלה בלי. עבדתי ברומניה עם ג’נרל מנג’ר. חייבים להבין שבמועדון אחד יש מנג’ר שקובע מי השחקנים, את משכורות. ובמועדון אחר, יש מנהל ספורטיבי שקובע התנהלות ועובד במקביל למאמן ומנכ”ל. אין לי בעיה לעבוד עם איש מקצוע לצידי, אבל אם עושים את זה חייבת להיות היררכיה ברורה. אני מאמן כדורגל ובעניין הזה אני אהיה אחראי על כל הנושא המקצועי. לא ארצה לעבוד במקום שבו אני לא אחראי על הצד המקצועי”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>