26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

לא כל יום אשקלון

מכבי חיפה הגיעה לדרבי החיפאי עם תקוות גדולות, במומנטום של ניצחונות. אבל, המציאות על כר הדשא בסמי עופר הנחיתה את הירוקים על הקרקע. צריך לומר את האמת: הצוות המקצועי של הירוקים לא הכין את השחקנים בצורה הטובה ביותר למשחק

מאת: איציק אהרונוביץ , 6 בנובמבר 2016

צילום: ארכיון "כוכב"

המאמן רנה מולנסטיין שקיבל בשבוע שעבר מחמאות מכל עבר, עשה כמה טעויות בהכנה למשחק. הוא הימר שוב על שני המגינים כשחקני כנף לכל דבר, וזה לא הצליח לו. איסמעיל ריאן (ימין) וסאן מנחם (שמאל) כשלו בהכנסת הכדורים לרחבת ה-16 האדומה. בנוסף, הם היו חדירים מאוד והאדומים הביכו אותם בכמה הזדמנויות.

קפא על הקו. רנה מולנסטיין צילום: ראובן כהן

לתפיסתי, ריאן לא יודע לעשות את העבודה ההגנתית והוא אינו מתאים לשחק כמגן. גם מבחינה התקפית יש לו בעיה מסוימת. בדרבי הוא לא הצליח לעבור שחקן באחד על אחד (למעט פעם אחת) בכדי להגביה כדורים לחלוצים, מה עוד, כאשר הוא הצליח כבר להרים כדור, זה לא הגיע לכתובת.

ריאן טוב כשהוא מגיע לשטח ריק ומשם ההגבהות הנהדרות שלו יכולות לסכן כל הגנה. אבל כשהוא מגיע באחד על אחד, הוא עושה זאת באיטיות ובדרך כלל מסתבך ומאבד את המומנטום שלו מול המגן שניצב לפניו.

ומבחינה קבוצתית, מכבי חיפה לא היתה טובה בדרבי. זה היה אחד המשחקים החלשים שלה, למעשה הם חזרו לימים בהם לא יכלו לפתוח הגנות צפופות.

אלירן עטר היה סגור באמצע ולא יכל להגנת הפועל. בכדי לצאת מסבך הבלמים שעטפו אותו, הוא נאלץ לצאת לאגף כדי לקבל את הכדור, משם עשה פעולות טובות. הוא אף איים על השער ולא היה רחוק מכיבוש שער אחד לפחות, אך אלילת המזל לא היתה לצידו.

חסר מזל. אלירן עטר צילום: ראובן כהן

הירוקים יכולים לשאוב עידוד מיכולתו הטובה של השוער עומרי גלזר. השוער הצעיר מגלה יציבות ולא ספג עדיין בליגה. איזה מזל היה לירוקים כשהוא לקח כדור באחד על אחד מול מקסים פלקושצ'נקו, שיכול היה להעלות את האדומים ל-1:0 ולכו תדעו איך זה היה נגמר.

אבל צריך לקחת בחשבון מה גרם לכל הסיטואציה הזו, בטרם גלזר מתח את גופו בכדי להדוף את הכדור. אני כבר טוען תקופה ארוכה כי כל הצרות של מכבי חיפה מגיעות ממרכז ההגנה, ואני מתכוון בעיקר לדקל קינן, שנמצא בסוף הקריירה שלו. אני בטוח שתוך זמן לא רב הוא יירד לספסל. ואיזה מזל שיש את גרי קגלמאכר, שהיה מספר 1 על המגרש.

צריך לרדת לספסל. רועי קהת צילום: ראובן כהן

אי אפשר שלא להתאכזב מרועי קהת, שהיה לו משחק חלש ביותר. למרות שהוא מתרוצץ על המגרש ומשתדל, היכולת שהוא מציג זה גורנישט ושום דבר. הוא בתקופה רעה וכולם רואים זאת, לא על זה שילמה מכבי חיפה מיליון יורו. אמנם אני מחזיק ממנו וזוכר לו חסד נעורים עוד מימי קרית שמונה, אבל זהו, הקרדיט נגמר. טוב יעשו במכבי חיפה עם יורידו אותו קצת לספסל, בכדי שיבין את מצבו הלא טוב.

ונחזור למאמן הורסטילי, אותו אני מעריך מאוד. בדרבי הוא נפל בפח ודומה כי ההולנדי היה קפוא על הקו. לא ברור לי למה הוא השתהה עם החילופים, למה הוא היה צריך לחכות עד הדקה ה-75 בכדי לרענן את שורות הקבוצה. מבחינתי, מולנסטיין לא הגיע חד למשחק.

 

 

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 6 הציל את הקבוצה

איסמעיל ריאן 4 נעלם באגף

סאן מנחם 4 חדיר מאוד

דקל קינן 4 אוטוטו בספסל

גרי קגלמאכר 6 הכי טוב בירוק

נטע לביא 5 משחק בינוני

קמיל ואצק 4 איבד כדורים

רועי קהת 3 משחק גרוע

גילי ורמוט 5 ציפיתי ליותר

אלירן עטר 6 היה חסר מזל

גלינור פלט 5.5 עבד קשה

רנה מולנסטיין 5 לא הגיע מוכן

 

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>