12.12.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

משפט

לא ניתנה לו חסינות: בית המשפט דחה את ערעורו של חבר המועצה לשעבר

בפני תביעה שהוגשה נגד אלון נבות, ע”י מנהל אולם זהר לשעבר. השופטת הדסה אסיף: “תשובותיו של נבות הותירו רושם שלילי ובלתי מהימן”. אלון נבות מתכוון להגיש ערעור

מאת: זליג אהרונוביץ , 12 בספטמבר 2017

לפני כשנתיים וחצי שלח חבר מליאת מועצת קרית טבעון לשעבר, אלון נבות, שכיהן באותו זמן גם כיו”ר ועדת הביקורת, דו”ח לחברי המליאה, שכותרתו: “רקע ונסיבות תפקודו של אולם זוהר”.

אלון נבות צילום: ארכיון "כוכב"

כזכור, הדו”ח שערך בעצמו אף הוצג בפני חברי המליאה. באותה ישיבה אמר נבות כלפי מר מזרחי כי: “התנהלותו שערורייתית ועולה ממנה ריח לחשד בפלילים”, תוך שהוא הצביע על כשלים בניהול אולם זוהר, לפי חקירה שערך.
ראוי לציין כי, המועצה המקומית קריית טבעון שאף היא צורפה לתביעה, טענה באמצעות עו”ד עודד רומנו, כי החוק אינו מסמיך את יו”ר ועדת הביקורת לנהל חקירות.
בדיון שנערך ב- 28.6.16 פסקה השופטת כי: “מהמסמכים שצורפו עולה כי הנתבע (אלון נבות) עשה את המעשים המיוחסים לו ביודעין, מתוך כוונה לגרום נזק, או שעשה אותם מתוך שיויון נפש לאפשרות גרימת הנזק”. כמו כן, קבעה השופטת כי החקירה נוהלה בהיעדר סמכות ופסקה כי לא תינתן לנבות כל חסינות, וחייבה אותו בהוצאות בסך 3000 שקלים.
מנגד, נבות הגיש ערר על ההחלטה, אולם זו נדחתה השבוע בנימוקים המותחים עליו ביקורת קשה של השופטת הדסה אסיף, בבית משפט השלום בחדרה, שדחתה את בקשתו לחסינות. “המעשים לא נעשו תוך מילוי תפקידו” קבעה. כמו כן קבעה: “לאחר ששמעתי את עדותו של מר נבות, שוכנעתי כי המניע של נבות לא היה תמים כמו שטען. שוכנעתי כי הוא פעל ממניעים שאין דבר בינם ובין רצון אמיתי לבירור…”.
השופטת מתחה ביקורת על נבות ומהימנותו, כך למשל כתבה: “תשובותיו (של נבות) היו מתחכמות והותירו רושם שלילי ובלתי מהימן…”.
המשך הדיון נקבע לחודש דצמבר, וכאמור, התביעה למתן חסינות נדחתה כמו גם התביעה נגד המועצה המקומית טבעון, שהיתה אמורה לפי הטענה להעניק את החסינות.
אלון נבות מסר בתגובה כי בית משפט שלום לא יכול לדחות ערעור של בית משפט מחוזי, מפני שהוא הזוטר יותר. ולכן, בית המשפט המחוזי קובע. “העובדות הן שהערעור שלי התקבל בזמנו בבית המשפט המחוזי. השופט ד”ר מנחם רניאל דחה את החלטת השופטת לעניין חוסר סמכותי, וקבע שעשיתי בדיקה באולם זוהר מתוקף סמכותי כחבר מליאה. בית המשפט המחוזי החזיר לבית משפט השלום את השאלה אם האמנם התרשלתי, או שעשיתי בזדון את הבדיקה שעשיתי באולם זוהר לבדיקת הפרטים?”.
נבות הוסיף ואמר עוד כי: “ראש המועצה, דוד אריאלי, קיבל תלונה על אי סדרים באולם זוהר, אולם הוא קבר את התלונה ולא עשה עימה דבר. בית משפט השלום החליט שפעלתי בזדון, על מנת לפגוע במנהל האולם. למסקנתו זו הגיע על יסוד הטלת דופי באמינותי. היות ואם יש משהו שנישא והולך לפני בעיני מי שמכיר אותי, הוא יושרתי ויושרי, אין לי אלא להצטער על קביעת השופטת, שנועדה להסביר את החלטתה הנמהרת, לקבוע כבר בפעם הראשונה שקראה את החומר שהוגש בפניה, וללא כל דיון על מכלול העובדות, שאכן היה זדון בפעילותי הנ”ל. בכוונתי כמובן לערער על ההחלטה הזו בפני בית המשפט המחוזי. אני מאמין שגם החלטה זו של השופטת תבוטל, שכן להבנתי, זו החלטה שגויה בהיבט הבנת מכלול הפרטים וגם שאינה מאזנת כלל בין הצורך של חברי מליאה לבצע את תפקידם ולחשוף מחדלי ניהול ורשלנות בהתנהלות עם כספי ציבור, ובין זכותם של מנהלים לשמירת שמם הטוב, כל עוד לא התרשלו והפקירו את משמרתם על כספי ציבור שעליהם הם אחראים. נבון ציין עוד כי: “לעניין זה חייבים להזכיר כי את כל הממצאים שאני מצאתי בבדיקתי המקדמית, לקראת ישיבת מליאה שנערכה בנושא. חזר, אימת ופרסם בשנת 2014, מבקר המועצה, יגאל הראל, ששב ובדק את התלונה שקיבל ראש המועצה, על אי סדרים בניהול אולם זוהר”.

עוד כתבות בתחום משפט

לכל הכתבות בקטגוריית משפט >>>