25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

לא רוצים נתב”ג בעמק: האופוזיציה עזבה את ישיבת המועצה ביקנעם

זאת כמחאה לאחר שראש העיר סירב להעלות לסדר יום את נושא שדה התעופה בעמק יזרעאל. העירייה: “ראש העיר עדכן שקיים ישיבה עם סמנכ”ל וראש מינהלת הקמת שדה התעופה”

מאת: ניר אהרוני , 15 בפברואר 2018

חברי המועצה רונן שפירא, יאיר פריימן וצחי דקל ביקשו לערוך דיון במועצת העיר בנושא שדה התעופה, וקיבלו תמיכה להצעתם ממשנה לראש העיר, ירון חן שהודיע בישיבה שהוא מתנגד נחרצות להקמת שדה התעופה האזרחי בעמק יזרעאל. למרות זאת, ראש העיר סימון אלפסי הוריד את ההצעה מסדר היום וסירב לערוך דיון בנושא. בתגובה חברי האופוזיציה עזבו את הישיבה כמחאה.

ההפגנה נגד נתב"ג בעמק צילום: ארכיון "כוכב"

חברי האופוזיציה: “נמשיך לפעול נגד הקמת שדה תעופה שיהרוס את חיינו ביקנעם, לצד האיומים של מפעלים מזהמים באתר חגית מדרום, ולא נאפשר להמשיך לזרות חול בעיני הציבור בנושא הקמת שדה התעופה האזרחי ברמת דויד. לא ייתכן שמועצת העיר לא תדון בנושא״.
יש לציין שבמהלך הקדנציה החל משנת 2014 ניסו חברי האופוזיציה, לטענתם, להביא את הנושא לדיון, אבל ראש העיר הוריד את הנושא מסדר היום, תוך שהוא מתחייב להעלות את הנושא בעתיד במליאת המועצה. אך זה לא קרה במהלך ארבע השנים האחרונות.
עוד ציינו אנשי האופוזיציה כי ראש העיר מביע תמיכה בהקמת שדה אזרחי בצפון ללא שנערך דיון במועצת העיר ומבלי שנתקבלה החלטה על כך במועצה, תוך שפעילותו זו תוקעת תריס בגלגלי המאבק האזורי בהקמת שדה התעופה אותו מובילים ראשי המועצות באזור מגידו, טבעון ורמת ישי, ביחד עם מטה תושבים.
רונן שפירא: “ראש העיר סירב פעם נוספת לאפשר את הדיון והפעם בתירוץ שהמדינה בוחנת 2 חלופות והוא יקיים דיון רק לאחר שתהיה החלטה סופית. הסברתי לו ולמועצת העיר שאחרי שתהיה החלטה סופית לא יהיה טעם בדיון וקביעת עמדת המועצה ויש לפעול כל עוד הנושא בדיון כדי להימנע מהתסריט שהוא הביא אותנו אליו עם אחסון הקונדנסט באתר חגית. מן הראוי שתושבי יקנעם יהיו מודעים להתנהלותו של ראש העיר, ויחליטו אם זה האדם שראוי להפקיד את עתיד העיר בידיו גם לשנים הבאות או לא“.
צחי דקל: “חברי מועצת העיר אינם קישוט, עמדתם מייצגת את הציבור שבחר אותם וביטול זכותם להביע את דעתם בנושאים חשובים שכאלה הופך את מועצת העיר לקרקס. חשוב שהציבור ביקנעם ידע מה דעתו של כל חבר מועצה בנושא וראש העיר באי הסכמתו לקיום הדיון מנע מידע חשוב זה”.
יאיר פריימן: “לצערי הרב, ראש העיר סימון אלפסי תומך תמיכה נלהבת בהקמת שדה התעופה, ולכן שמחתי לשתף פעולה עם מספר חברי מועצה ולעזוב במחאה את ישיבת המועצה ולהודיע לראש העיר כי אנחנו נמשיך לפעול בנושא. בנוסף, יש לציין כי אני נמצא בקשר עם מטה המאבק הדרומי אשר נאבק על מנת להעביר את שדה התעופה לאיזור הדרום ובקרוב מאוד תתקיים ישיבה של וועדת מיוחדת בכנסת אשר תדון בנושא העברת תכנון שדה התעופה המשלים לנתב”ג לאיזור הדרום. הרבה יותר נכון והגיוני למדינת ישראל להקים שדה תעופה בדרום, על מנת לפתח אותו, במקום להקים שדה תעופה בצפון שיהרוס את העמק הירוק צפונית ליקנעם”.
תגובת עיריית יקנעם: “בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ב-7.2 היה סדר יום שכלל הצעה לסדר של חבר מועצת העיר, רונן שפירא בעניין הקמת שדה תעופה אזרחי בינלאומי בעמק יזרעאל. ראש העיר, סימון אלפסי עדכן בישיבה שכשבוע לפני כן הוא קיים ישיבה עם סמנכ”ל וראש מינהלת הקמת שדה התעופה בנתיבי ישראל, דניאל רוד, וביקש ממנו לקבל את כל המידע בנושא הקמת שדה התעופה, וזה הודיע לו שגובשו שתי חלופות להקמת השדה: בצפון ברמת דוד, או בדרום, ושתיהן יגיעו למועצה הארצית שתקבל החלטה בהתחשב בכל הפרמטרים, לרבות סוגיות ביטחוניות, סוגיות סביבתיות וכיוצ”ב. רה”ע ביקש שטרם גיבוש המתווה הסופי בוועדה, שיתקיים מפגש מקיף עם נבחרי הציבור בעיר ועם התושבים, וכך יהיה. לצערנו הרב חברי האופוזיציה יצאו בהפגנתיות מהישיבה ולא נשארו לדון בנושאים חשובים כמו תקציבים שגייס ראש העיר בסך של כ-6 מיליון שקלים עבור חניות והסדרת כבישים בשכונות הוותיקות, הקמת חניון למשאיות ואוטובוסים בפארק התעשייה, הקמת מגרש כדורגל קהילתי, ביצוע עבודות תשתיות ברחבי היישוב, ועוד. באותה הישיבה היה על סדר היום גם אישור מינויו של מבקר העירייה, ובהחלט היה מצופה מיו”ר ועדת הביקורת, רונן שפירא, כמו גם משאר חברי האופוזיציה, שישתתפו בדיון כזה ויצביעו כנבחרי ציבור. על אף עזיבתם התקיימה הישיבה כתיקונה בהשתתפות רוב חברי מועצת העיר שדנו ואישרו את כל הנושאים שהיו על סדר היום”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>