22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

לגופו של עניין

שי בוביס מיקנעם הצליח כנגד כל הסיכויים. מהמקום הכי חשוך הוא צמח לממדים מפתיעים, תרתי משמע, כשבדרך הוא סופר קלוריות ומצליח לסחוף אחריו אינספור נשים וגברים, בכל הגילאים, שמעוניינים לעשות שינוי בחייהם. אז איך זה בא לידי ביטוי באופן אישי? בראיון לזליג אהרונוביץ הוא מספר על תחילת הדרך, על הקשיים, על הפאשן להצליח. וגם, חושף רגעים אינטימיים: “אני יכול לומר לך שהיו ימים שהייתי פותח את המקרר ולא היה לי מה לאכול, בטח שלא היה לי כסף לאוטובוס”. קבלו את “מר ישראל” בעל הגוף המפוסל ביותר בארץ, שזכה לאחרונה במקום ה-3 בתחרות “מר יוניברס” שהתקיימה בריו, ברזיל. טודו בום

מאת: מערכת "כוכב" , 7 ביולי 2017

כאשר שי בוביס מיקנעם היה בן 17, הוא עבר תאונת דרכים עם האופנוע שלו, בצומת אליקים. בברכו הושתלו פלטינות והוא אושפז למשך חודש וחצי בבית חולים רמב”ם בחיפה.

שי בוביס (משמאל) כבש את המקום השלישי על הפודיום צילום: ארכיון "כוכב"

בוביס, שבאותה שנה היה לפני גיוס לצה”ל, הסתיר את המידע מהצבא כדי שיוכל להתגייס לקרבי. בסופו של תהליך, הוא הצליח לעבור את הועדה הרפואית ללא גילוי התאונה, והתגייס לשיריון. “באתי מורעל, לא רציתי שיגלו מה קרה לי וניסיתי להסתיר את זה ככל שיכולתי, גם מבחינת הטפסים והנלווים לכך”, מספר לי בוביס, בראיון שקיימתי איתו השבוע במשרדי מערכת העיתון.
הוא עשה טירונות בביסל”ש, במשך 3 חודשים. אבל, כתוצאה מכל האימונים המפרכים התחילו הבעיות עם הברך בה הושתלו הפלטינות, עד למצב ששי לא יכול היה לדרוך על הרגל. “הגעתי למרפאה ולא היתה לי בררה, הייתי חייב להראות לרופא את הברך. הוא היה מופתע והחל לצעוק עלי, שאל: ‘מה אתה עושה פה? איך הגעת ליחידה הזו? ואחר כך דאג שבאופן מידי הגורמים הרלבנטיים יסייעו לפלוט אותי מהיחידה”.
אחרי כמה ימים הוא הופנה לקצינת מיון, שבדקה את התיק הרפואי ושאלה אותו איפה הוא רוצה להיות, קרוב לבית. הוא הוצב בטירת הכרמל, בבסיס מזון, שם הוא גם סיים את השירות.

התשוקה בערה בו

שי בוביס נולד ביקנעם, למד בבית הספר תדהר ואחר כך באורט אלון. הוא סיים 12 שנות לימוד ובגרות מלאה, למרות שלא היה הילד הכי טוב בשכבה. למעשה, ההתנהגות שלו הביאה אותו לנתק מסוים עם הוריו, וככל הנראה זה מה שדחף אותו לקצה, להצליח ולהוכיח שייצא ממנו משהו טוב, אבל לזה עוד נגיע בהמשך.

שי בוביס מציג לראווה את גופו והפרס על רקע הנוף של ריו דה ז'נארו צילום: ארכיון "כוכב"

עוד לפני שהשתחרר מהשירות, הוא ידע מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול. “במהלך השירות בבסיס מזון, התחלתי להתאמן במכון הכושר של מתנ”ס יקנעם, ידעתי שהכיוון שלי זה ללמוד במכון וינגייט”, אומר שי.
חצי שנה לאחר השחרור הוא כבר החל ללמוד בוינגייט, להיות מאמן כושר. הלימודים נמשכו 8 חודשים ולאחר מכן הוא השלים פרמטרים נוספים, כמו: מאמן כושר אישי, מאמן TRX, מאמן גיל הזהב, אימונים לקטינים, גו פלו ועוד.
בוביס עבר לגור במושב אליקים ואחרי הלימודים החל לעבוד במכון כושר “ספיריט”, שהיה ממוקם באזור התעשיה הישן ביקנעם, במשך 5 שנים. לאחר שהמכון החליף בעלים הוא הרגיש צורך לשנות אווירה. ולכן, החל לעבוד כסוכן מכירות של אביזרי רכב ומערכות סטראו.
אמנם במשך שנתיים הוא המשיך להתאמן, אבל התנתק בכל הזמן הזה מאימון, עד שהאש בערה בתוכו שוב והוא הרגיש שהוא חייב לחזור לאמן. “התשוקה בערה בי לחזור לאמן, למסלול הזה שמכוון אנשים לאורח חיים בריאותי. זה ממלא אותי ועושה לי טוב לראות את ההתקדמות של החניכים שלי. זה שווה יותר מכסף, מכל דבר בעולם”, אומר שי.

צילום: ארכיון "כוכב"

בארבע השנים האחרונות, בוביס מאמן כושר, בעל סטודיו משלו. ייאמר מיד, הוא התחיל מכלום, לא היה לו כסף, לא היה לו על מה להישען. “אלה היו זמנים קשים, אני יכול לומר לך שהיו ימים שהייתי פותח את המקרר ולא היה לי מה לאכול, בטח שלא היה לי כסף לאוטובוס”.
אבל עבדת כסוכן מכירות, לא?
“לא היה לי רישיון כי הייתי בשלילה, לכן לא היתה לי עבודה. ללא רישיון נהיגה לא יכולתי להמשיך במקום העבודה שלי כסוכן מכירות”.
אז איך המשכת הלאה?
“וואוו, אתה מציף אותי עכשיו ברגשות, מזכיר לי נשכחות. ישבתי בבית, הייתי בדיכאון, קרוב לחצי שנה. חוץ מלהתאמן, כל סדר היום שלי התנהל בתוך הבית, לבד. בלי כסף, בלי אוכל, אבל עם הרבה אמונה. הרגשתי שבורא עולם מתכנן עבורי משהו גדול, רק לא ידעתי מתי זה יקרה”.
אתה מתאר חיים לא פשוטים בכלל, במיוחד לבחור צעיר כמוך.
“לא קיבלתי שום דבר בקלות בחיים שלי, הבנתי שאני צריך להביא פרנסה כדי להתקדם”.
אז מה עשית בנדון?
“החלטתי שאני יוזם מהלך שיווקי, באמצעות רשת הפייסבוק. כתבתי משפט: ‘הדבר הכי גדול שיכול לקרות לך בחיים, זה משהו שאף אחד לא האמין שתוכל לעשות אותו’. כמו כן, הוספתי שאני מאמן כושר לאימונים אישיים ופרטניים, בליווי ייעוץ תזונה ותוכנית אימונים”.
וזה מה שהביא לך לקוחות?
“העליתי את הפוסט הזה חצי שעה לפני כניסת שבת ונסעתי לזוג חברים בחיפה, כדי לשמור שבת מלאה איתם בביתם. במוצ”ש פתחתי את הנייד שלי והטלפון לא הפסיק לצלצל. ישבתי עם הזוג שהתארחתי אצלם והסתכלנו אחד על השני כלא מאמינים שזה קורה”.
זה הפתיע אותך?
“בהחלט. לקח לי זמן לעכל את זה, עד הבוקר למחרת”.
ומה עשית לאחר מכן?
“הכנתי תוכנית פעולה. חזרתי לאותם מתעניינים בטלפון והזמנתי אותם למפגש היכרות. תחילה האימונים היו בפארקים של יקנעם, או בבית הלקוחות”.
ואיך התניידת ללא רכב?
“מאחר ולא היה לי רישיון נהיגה נאלצתי ללכת ברגל מלקוח ללקוח. בחום, בגשם, למעשה בכל עונות השנה, כאשר אני סוחב את הציוד על גבי”.

צילום: ארכיון "כוכב"

לא היתה נקודת שבירה?
“ממש לא. הפאשן, הרצון והמוטיבציה להצליח, הם שהובילו אותי לאורך כל הדרך. התשוקה שלי להוכיח שאני טוב במה שאני עושה, מלווה אותי כל יום מחדש”.
אפשר לומר שהתחלת ברגל שמאל?
“האמת שהיו גם רגעים לא נעימים כל כך. מאחר וחייתי מהיד אל הפה, כי כסף לא היה לי, בניתי על אותם אימונים אישיים, כדי שאוכל לקנות לי אוכל. מספיק שלקוח אחד היה מבטל את האימון, לא היה כסף באותו יום לקנות מזון וגם לא היה כסף לחזור באוטובוס. אם תיקח בחשבון שהאימונים היו כפעמיים בשבוע עד שזה תפס, תבין לבד שנשארתי די רעב, גם לאוכל וגם להצלחה”.

פיתח שיטה ייחודית

אבל ככל שהזמן חלף, בוביס החל לצבור תאוצה. השמועה על מאמן כושר אישי מעולה פשטה בעיר הירוקה. לקוחות החלו להגיע אליו מכל גווני האוכלוסייה: גברים ונשים בכל הגילאים, כאלה שחיפשו לשנות את אורח חייהם, להיראות טוב יותר.
אפשר לומר, שכל מה שבוביס הרגיש בתקופה הכי קשה שלו, החל להיפתח עבורו. “תמיד ידעתי שבורא עולם איתי, פותח לי את הדלת ומראה לי את הדרך להצלחה”, אומר לי שי.
ומתי הגיע השינוי המיוחל?
“האימונים החלו לתפוס תאוצה ויחד עם התוצאות הגיעה ההצלחה, מה שהוביל אלי די הרבה נרשמים. זה גם היה הסימן מבחינתי שאני צריך לעבור לשלב הבא ולפתוח סטודיו משלי”.
חזרת לכור מחצבתך?
“זו היתה סגירת מעגל, כי למעשה חזרתי למקום ממנו התחלתי ב”ספיריט”, שעל חורבותיו פתחתי את המכון כושר שלי”.
השמועה פשטה מפה לאוזן, גם הפרסומים בפייסבוק ובעיתונות משכו קהל חדש לסטודיו של שי. כבר 4 שנים הוא מקבל את לקוחותיו הרבים במכון הממוקם באזור התעשיה ביקנעם. כמו כן, יש לו חנות מול סופרמרקט “אחים דוד”, שם הוא מוכר ביגוד ספורט, אבקות ותוספי תזונה, ממריצים, שורפי שומן, חטיפים, הנעלה ועוד”.
מה מייחד אותך אל מול מאמנים אחרים?
“פיתחתי שיטת אימון ייחודית במהלך השנים, אותה אני מעביר למתאמנים אצלי. למעשה, כל הידע שצברתי במהלך השנים, נכנס לתוך קונספט ייחודי אותו אני מיישם עם הלקוחות שלי”.
שי (33) נחשב לרווק מבוקש. הוא נראה מצוין ומבנה גופו מדבר בעד עצמו. דומה כי הגנים המעורבים של תימניה ורומני עשו את שלהם “ביג טיים”. אבל למרות כל זה, הוא עדיין לא הצליח למצוא את האחת שלו. “אני מעוניין בזוגיות, להקים משפחה, להביא ילדים, אבל יש בעיה עם זה”, הוא לא מתבייש לומר.
למה אתה מתכוון?
“לנשים שהייתי איתן בקשר, היה קשה להכיל את חיי היומיום שלי. קשה להן עם זה שאני נמצא הרבה בסביבת נשים אחרות שמתאמנות אצלי. אין מה לעשות, החזות שלי מושכת תשומת לב בכל מקום שאני מגיע אליו, זה הפריע רבות לקיום מערכות יחסים תקינות לאורך זמן. אני מחכה לאחת שתגיע ותדע לקבל אותי כמו שאני, כי יש לי הרבה מה להציע ואני בשל לזוגיות בעלת משמעות וכנה”.

זכה בתואר היוקרתי

למרות ההצלחה של הסטודיו, בוביס ביקש לאתגר את עצמו ולפרוץ קדימה גם בתחום נוסף, כדי להוות דוגמא אישית למי שמגיע להתאמן אצלו. ולכן, החליט להתחרות בתחרות מר ישראל של איגוד “נאבא” ונרשם לתחרות.

צילום: ארכיון "כוכב"

השלב הבא היה הכנה פיסית ומנטאלית של כתשעה חודשים, מרגע קבלת ההחלטה. “אורח החיים שלי השתנה כליל”, הוא אומר.
פרט, נמק והסבר.
“הורדתי סוכרים לגמרי, התחלתי לאכול רק פחמימות פשוטות כמו אורז וברוקולי. מבחינת חלבון, רק חזה עוף וסינטה. כמו כן, הירקות כללו רק חסה ומלפפון. תוסיף לזה שני אימוני כח ביום ואימון אירובי על קיבה ריקה בבוקר, שזה הדבר הראשון לעשות אחרי תפילת מודה אני ונטילת ידיים, כמו גם הליכה של 50 דקות בשטח בקצב מהיר וחזרה הביתה, למקלחת טובה, אז תבין לבד איזה שינוי עשיתי”.
שי מדבר בשטף מילים ללא מעצורים. הוא מחליט לעצור רגע את הראיון ומבקש ממני רשות לאכול. להפתעתי, הוא מוציא מתוך שקית ניילון קופסא ופותח אותה. “אתה רואה, ככה החיים שלי מתנהלים, הגיעה השעה לאכול ולא משנה איפה אני נמצא”, הוא אומר. כשאני שואל אותו מי הכין לו את המנה הבשרית, הוא אומר: “ברור שאני, זה ריטואל יומיומי ואני נהנה לעשות את זה”.
יש הרבה סיפורים סביב התזונה אצל ספורטאים מהענף בו אתה עוסק.
“התזונה הפכה להיות החלק המשמעותי בחיים שלי. בבוקר, מיד לאחר האימון האירובי מתחילות ההכנות במטבח, בסידור הקופסאות. הכל שקול, מדוד ומסודר לפי הערכים והצרכים הקלוריים שאני זקוק להם: 5 ביצים ביום (רק החלבון), קופסה טונה ביום, כ-700 גרם חזה עוף או סינטה. כמו כן, פעמיים שיק חלבון עם שיבולת שועל, לבוקר ולאחר אימון”.
ובכל זאת, אין עיגולי פינות מפעם לפעם עם קינוחים?
“אני מודה שמפעם לפעם עשיתי צ’יטים. אכלתי פיצה, המבורגר, או סתם קינוח של שבת. כמובן ששילמתי על כך באימון אירובי נוסף של שעה או שעה וחצי, גם אם זה היה צריך להיות בשתיים לפנות בוקר. אני מודה שזה קרה מספר פעמים”.
ומתי הבנת שאתה בדרך הנכונה?
“תמיד הייתי בנוי כמו אתלט, מאחר ואני מתאמן כבר למעלה מ-14 שנים. לאחר חודשיים של תזונה אינטנסיבית ואימונים בהתאם, הגוף תפס תאוצה והחל לפתח ממדים שהביאו אותי עד הלום”.
ספר קצת על התחרות בה זכית במקום הראשון.
“התחרות התקיימה בתל אביב, בחודש מאי 2017. התחריתי בקטגוריית “מן פיזיק”, שזה מודד את הפיסול של הגוף כאומנות. זכיתי במקום הראשון וגם באלוף האלופים, דבר שלא חלמתי עליו”.
ומה קיבלת בתמורה?
“קיבלתי 3 גביעים, פרס כספי וביגוד. אבל מעל הכל, התואר בו זכיתי והפרסום הנלווה הם הפרס הטוב ביותר שיכולתי לקבל, מה שהוביל לפרגון ענק ואהבת הקהל אלי”.
הזכייה ב”מר יוניברס” הקנתה לבוביס את האפשרות להתחרות גם בחו”ל, בתחרות העולמית. על מנת לעשות את זה, הוא היה צריך להשקיע מכספו כ-15000 שקל, מאחר והתחרות נערכה בריו, ברזיל. “רק כרטיס טיסה עלה לי 1700 דולר, תוסיף לזה בית מלון והוצאות יומיות. השקעתי, כי אין לי ספונסר שיכול לדחוף אותי קדימה”.
לאחרונה חזר בוביס מברזיל, שם התחרה בתחרות “מר יוניברס” העולמית, אליה מגיעים מתחרים מכל העולם. שי זכה במקום השלישי בעולם, כאשר למקום השני הגיע ברזילאי ולמקום הראשון קוריאני. למעשה, מדובר בהישג ענק, במיוחד לאור העובדה שזו היתה הפעם הראשונה בה יצא להתחרות בחו”ל. “אני מתכוון לנסוע גם בשנה הבאה לתחרות, בכדי לקטוף את המקום הראשון”, מסכם שי את הראיון.

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>