21.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז עמק יזרעאל

מאות מתושבי עמק יזרעאל הגיעו ביום חמישי להביע את תמיכתם באייל בצר וקראו לו “אנחנו איתך – שומר העמק”

מאות מתושבי עמק יזרעאל הגיעו ביום חמישי להביע את תמיכתם באייל בצר וקראו לו “אנחנו איתך – שומר העמק”

מאת: ניר אהרוני , 5 ביולי 2018

מטה  אייל  בצר  פתח  באופן  רשמי  את  מערכת  הבחירות של  אייל  בצר, ראש  המועצה  האזורית עמק יזרעאל, לקדנציה נוספת בבחירות שיערכו ב-30.10.18.
בכנס  שנערך בנהלל ביום חמישי שעבר גדשו מאות תושבים מכל 39 יישובי עמק יזרעאל את המועדון בנהלל, את הרחבה ואת כביש הגישה אליו, ביניהם רכזי ורכזות  המטות בישובים, תומכים ותומכות מרחבי העמק, חברי נהלל ובני משפחה. בכנס חולקו לבאים עלוני מצע הבחירות של אייל בצר לעתיד, שישלחו לכל תושבי  העמק. בדברי ברכתו לרבים שהגיעו להביע את תמיכתם הצהיר אייל בצר “הבחירות השנה אינן ‘נגד’ אלא ‘בעד’ – בעד טובת התושבים בעמק!”

אייל בצר בפתיחת הקמפיין צילום: ארכיון "כוכב"

“בראשותי”, אמר אייל בצר, “המועצה האזורית עמק יזרעאל הגיעה להישגים חסרי תקדים: החזרת הבנים והוספת מתיישבים – הגענו ל41,000 תושבים. הרחבת היישובים – הקיבוצים, המושבים והיישובים הקהילתיים והבדואים. שילשנו את תקציב המועצה השנתי, מ 150 מיליון שקלים ל 450 מיליון שקלים. לתחום החינוך הקצבנו את חלק הארי של התקציב השוטף ותקציב הפיתוח של המועצה. השקענו בבניית גני ילדים, בתי ספר חדשים ומועדוני נוער. שיפצנו בתי ספר קיימים והנהגנו שיטות לימוד מתקדמות. במועצה יש בתי ספר הפועלים במגוון שיטות חינוך ולימוד ומאפשרים בחירה.”
“העמק שוקק פעילויות תרבות לכל הגילים – ברמה האזורית וברמה היישובית – בתמיכת המועצה. התרבות בעמק יזרעאל מושכת קהל רב גם מחוץ למועצה – ושמה יצא למרחוק. המועצה מקדמת פעילות ספורט ובריאות בכל הענפים, לכל הגילים ובכל היישובים. קבוצות זכו להישגים ברמה הלאומית בתחומים שונים. בנינו אולמות ספורט ומגרשים, ברוב היישובים ובבתי הספר. הפעילות הקהילתית נתמכת ע”י המועצה – מתנועות הנוער ועד הגיל השלישי, מדריכים בוגרים ורכזות קהילתיות”.
“כראש מועצה, ובשיתוף התושבים, קידמתי את הפעילות המשותפת של יהודים וערבים בחינוך, באירוח הדדי בחגים, בלימוד השפה הערבית ועוד. כמועצה שדוגלת בשוויון מגדרי, ובבחירת משרתי הציבור על פי כישוריהם המקצועיים בלבד, סגנית ראש המועצה ורוב מנהלי האגפים והמחלקות, הן נשים. המועצה מקדמת את פיתוח החקלאות וקידומם המקצועי של החקלאים, שמירת הזכויות בקרקע ובמים ועוד”.
“אנחנו מובילים את המאבק נגד הקמת שדה התעופה הבינלאומי ברמת דוד. הצלחנו למנוע החלטה לקידום התכנית ברמת דוד בלבד. יזמתי את הקואליציה של ראשי הרשויות בצפון, חבירתנו לראשי רשויות בדרום ובמרכז, ואני מוביל את המאבק המשותף להקמתו בנבטים ובחיפה”.
“קבלנו פרסים רבים ושבחים על תפקוד המועצה בתחומי הניהול, החינוך, הרווחה, הביטחון, ועוד. ראשי רשויות וצוותיהם באים ללמוד מיומנויות שפתחנו באגפי המועצה השונים”.
“לפנינו אתגרים והזדמנויות”, הוסיף אייל בצר, “מניעת הקמתו של שדה התעופה בעמק – השגנו הצלחה חלקית בשכנוע בועדות הרלוונטיות לבדוק את חלופת נבטים, וגייסנו אנשים לטובת ענייננו. עכשיו עלינו לגרום לכך שחלופת נבטים אכן תתבצע. אני מעמיד את ניסיוני הרב בתכנון, בהצגת הנושא ובקשרים שלי עם אנשי מפתח שיקבלו את ההחלטות בנושא, להשגת התוצאות הרצויות לנו. אני פועל להקמת שדה תעופה בינלאומי משלים בחיפה”.
“ועדה גיאוגרפית לגבולות במשרד הפנים דנה כעת בבקשות של רשויות שכנות להעברת שטחים חקלאיים וחלק מההכנסות משטחי התעשייה שלנו, לרשותן. אנו פועלים למניעת איומים אלה, בנחישות ובתבונה. ההכרעות באתגרים אלה יוכרעו בקדנציה הקרובה. חייבים להמשיך את התנופה, בניצול הניסיון והידע שרכשתי בפתרון הבעיות המורכבות מסוג זה”.
“אמשיך לפעול לבניית יישובים חדשים, ליישום התכנית האסטרטגית החדשה בחינוך, המותאמת לשיטות למידה עדכניות: בתכניות הלימוד החדשניות, ובהתאמת המרחב הפיזי אליהן. אני מוביל את שיפור השירות לתושב באמצעים מקוונים. את המשך פיתוח היישובים וחיבור ביניהם בדרכי-נוף. את הרחבת אזורי תעשייה קיימים, ויצירת אלפי מקומות תעסוקה נוספים לתושבי העמק. את הפיתוח התעסוקתי ליד תחנות הרכבת בעמק, שנמצא כבר בשלבי תכנון ואת ייצור החשמל באנרגיה סולארית ברחבי העמק”.

עוד כתבות בתחום מוא"ז עמק יזרעאל

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>