19.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

מבקר המדינה הגיע ליקנעם: התרשם מהעשייה המקומית ובעיקר מהחינוך

נציגי תלמידי “אורט אלון” הציגו בפניו את התכניות השונות בהן הם משתתפים מבקר המדינה, יוסף חיים שפירא: “הביקור היה מאוד מוצלח ומאוד מרגש”

מאת: זליג אהרונוביץ , 12 בספטמבר 2017

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא, הגיע בליווי צוות משרדו הבכיר לביקור וסיור בעיר יקנעם.
ראש עיריית יקנעם פתח את הביקור ואמר למבקר המדינה, שהוא וצוותו עושים את העבודה הקשה והחשובה ביותר. סימון אלפסי: “יקנעם מהווה מודל ליישובים רבים. היישוב עבר בעבר משבר גדול ונבנה מחדש, על בסיס השקעות רבות במערכת החינוך, יצירת מקורות תעסוקה, הענקת איכות חיים גבוהה והקפדה על בנייה איכותית”.

מבקר המדינה וראש העיר עם תלמידי אורט "אלון" צילום: ארכיון "כוכב"

לעיתון “כוכב” נמסר, כי בתום ישיבת העבודה בעירייה, התקיים ביקור בתיכון אורט אלון. המבקר וצוותו קיבלו סקירה על בית הספר מהמנהלת הפדגוגית, כוכי מרקוביץ’, שציינה כי בבית הספר כל תלמיד הוא המרכז והוא עולם ומלואו. “בבית הספר יש מגוון רחב של תכניות על מנת שכל תלמיד יוכל להצליח וללמוד את מה שהכי מתאים לו”, אמרה מרקוביץ’, שהוסיפה עוד כי: “בבית הספר שמים דגש על התנדבות לקהילה”. היא ציינה שכל התלמידים, ללא יוצא מן הכלל, מתנדבים. כמו כן, הדגישה כי בבית הספר מכוונים הכי גבוה שאפשר. “התוצאות מוכיחות שאנו מצליחים”, אמרה מרקוביץ’, שהדגישה כי החינוך ביקנעם מוביל בזכות התמיכות של ראש העיר והעירייה.
לאחר מכן הציגו נציגי התלמידים את התכניות השונות בהן הם משתתפים. הם אמרו, בין היתר, כי בית הספר נותן מקום למצוינות, שיש להם 100% תחושה של שייכות וגאווה. כמו כן, שהם גאים להיות בעיר שמציבה את החינוך בראש סדר העדיפויות שלה.
בתום הביקור בתיכון נערך סיור בשכונת “שער הגיא” ובפארק התעשייה מבוא כרמל. לאחר מכן הם ביקרו במנהרות של כביש 6 וקיבלו מידע על הפרויקט, ומשם המשיכו לביקור בחברת “מלאנוקס” ושמעו ממנהל השיווק על פעילות החברה.
בסיום הסיור נערכה ישיבת סיכום. צוות משרדו של המבקר התלהב מאוד מהעיר. חברות וחברי הצוות אמרו כי הביקור התנהל בצורה מצוינת, ומי שיודע לנהל עיר יודע לנהל ביקור.
מנהלת החטיבה לשלטון מקומי, מירי רזין, אמרה שיקנעם היא דוגמא לכך שיש חזון ויכולת ניהול לאן אפשר להגיע. מנהל אגף בכיר במשרד המבקר, טוביה בירן, אמר שהוא מכיר מצוין רשויות בסדר גודל של יקנעם, והלוואי וכולם היו מתנהלים כמו יקנעם. סגנית מנהלת אגף בנציבות תלונות הציבור, עו”ד ליאת שכטר, אמרה שעל יקנעם אין כמעט בכלל תלונות, ומה שיש מטופל ע”י הרשות. משתתפים אחרים אמרו: “ראינו שגשוג של עיר, ושרואים את החינוך והשכונות החדשות, מבינים עד כמה המקום אטרקטיבי”. עוד הם הוסיפו שהלוואי ויקנעם הייתה קרובה למקום מגוריהם, וגם אצלם היו בתי ספר כמו פה”.
ממלא מקום ראש העיר, אורי שמואל: “ביקורת היא דבר חיובי ויש עדנה לראות עיר כמו יקנעם, שדואגים בה לכולם.
סגן ראש העיר, רומן פרס: “ביקנעם יש מנהיגות, חזון ויציבות שלטונית, והתוצאות בהתאם.
סגן ראש העיר, דני סירי: “ביקנעם יש אינטגרציה בין כל העולים והעדות, ופה כולם שווים”.
חבר מועצת העיר ויו”ר ועדת ביקורת, רונן שפירא: “ביקנעם יש מערכת חינוך לתפארת, רחובות נקיים ומטופחים, וחובה להגיד ביושר, שבעיר יש הרבה דברים טובים”. יחד עם זאת, שפירא כבל על דוחות מבקר העירייה שמוגשים באיחור.
ראש העיר, סימון אלפסי: “שמחנו מאוד לארח את המבקר ואת צוותו, שהגיעו לביקור בעיר. כל מה ששמנו לעצמנו כמטרה ביישוב הגשמנו ובצורה הטובה ביותר. אנו מובילים במדדי השקיפות ומשתדלים להתנהל בשקיפות מלאה. ביקורת היא דבר בריא והיא חשובה לנו מאוד, וכשיש מה לתקן, אנו כמובן משתדלים לתקן. מיקנעם יוצאים לעולם מיטב הפיתוחים. יש לנו עיר נפלאה, מערכת חינוך מצוינת והישגים בלתי רגילים. אנו נמשיך להוביל את העיר להצלחות רבות נוספות”.
מבקר המדינה, יוסף חיים שפירא: “הביקור היה מאוד מוצלח. מה שהרשים במיוחד הוא החינוך. היה מלבב לראות איך התלמידים קלטו את הרעיונות שהמורים העבירו להם, והכל זורם אצלם בטבעי. הביקור היה מאוד מרגש ומבקר המדינה לא מתרגש כל כך מהר. ראש העיר כאן מכהן 28 שנים וזה אומר משהו. אדם שנותן את כל כוחו ומרצו לעירו, נשאר הרבה שנים. אני מאחל לראש העיר שיהיה ראש העיר כמה זמן שירצה”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>